Beauty poradňa GERnétic: Je potrebné používať denný krém pravidelne?

Beauty poradňa GERnétic: Je potrebné používať denný krém pravidelne?

  • Zdieľaj:
 • 5

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Je nutné pravidelne používať denný krém?

Denné krémy sú dôležitou súčasťou základnej pravidelnej starostlivosti. Očakávame od nich ochranu pred vonkajším prostredím, ako je vietor, mráz, znečistené ovzdušie. Neoddeliteľnou súčasťou účinných zložiek musí byť, samozrejme, aj UV filter. Výška UV filtra sa v denných krémoch pohybuje v rozmedzí SPF 5-7. Je pre pokožku veľmi dôležitý, pretože obmedzuje výskyt voľných radikálov, ktoré vznikajú kvôli slnečnému žiareniu. Ide o veľmi agresívne molekuly, ktoré poškodzujú alebo úplne ničia zdravé bunky. Voľné radikály sú príčinou vzniku predčasných vrások a pigmentových škvŕn, a preto je potrebné s nimi bojovať. Počas bežného pracovného dňa, kedy sa na slniečku až toľko nepohybujeme, je UV filter v dennom kréme postačujúci, no ak sa budeme vystavovať slnku dlhšiu dobu, musíme už siahnuť po prípravku s vyšším faktorom.

Vyskúšajte Melano 15 (SPF 15, stredná ochrana), ktoré chráni aj pred vznikom nepríjemných pigmentových škvŕn, eliminuje voľné radikály a vznik vrások.

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Krém Synchro od GERnétic

pleťový krém Melano a telový krém Lait Corps Douceur

Zdroj: GERnétic

Od denných krémov očakávame aj zjednotenie pokožky a jej prípravu na nalíčenie. Nemali by nás teda obťažovať nepríjemnou konzistenciou, mali by sa dobre vstrebávať a vytvárať na pleti príjemný pocit. Preto musíme pri výbere denného krému vždy riešiť typ našej pleti. To znamená, že by sme mali vedieť, či sme nositeľkami mastnej, suchej alebo zmiešanej pokožky. Pre mastnejšiu pleť vyberáme krém s ľahkou konzistenciou, suchej pleti bude vyhovovať prípravok s hutnejšou textúrou a vyšším množstvom lipidov, zmiešaná pokožka si zaslúži polomastnú textúru. Je dobré si krém najprv vyskúšať prostredníctvom vzorky a po aplikácii vnímať, ako je nám na pokožke príjemný. Rada by som upozornila ešte na jednu vec. Mnohé ženy, ktoré mali v mladosti problém s veľmi mastnou pleťou, sa bránia krémom s mastnejšou konzistenciou. Je však potrebné si uvedomiť, že s postupujúcim vekom sa produkcia kožného mazu znižuje, mazové žliazky kvôli hormonálnym premenám tlmia svoju činnosť a z mastnej pleti sa zrazu stáva suchá pokožka. Potom je potrebné používať krém, ktorý lipidovú zložku doplní, a musí byť teda o niečo mastnejší, než bola žena predtým zvyknutá.

Väčšina denných krémov nesie aj prívlastok „hydratačný“. Neznamená to však, že z krému preniká do pokožky voda a hydratuje ju, ale naopak. Krém obsahuje aktívne zložky, ktoré priťahujú vodu z hlbších vrstiev kože, a tým dochádza k hydratácii jej povrchu. Zásobárňou vody pre povrch pokožky je stredná vrstva kože, tzv. zamša. Dostatok vody v tejto vrstve priamo závisí od dobre hydratovaného organizmu. Preto, ak chceme mať dobre hydratovanú pokožku, je nevyhnutné dodržiavať pitný režim. Veď naše telo z 50-70 % tvorí voda. Všetky biochemické reakcie prebiehajú vo vodnom prostredí. Z tohto dôvodu je doplňovanie vody do organizmu úplne nevyhnutné. Pozor však na jednorazové doplňovanie tekutín. Je dôležité piť priebežne celý deň. Inak tekutina telom iba pretečie a zbytočne si preťažíme činnosť obličiek.

denný krém Tropo Plus a krém Base De Jour Marine

Zdroj: GERnétic

Denné krémy môžu okrem ochrany a hydratácie obsahovať aj ďalšie účinné zložky, ktoré budú pokožke prospievať. Ide napríklad o rôzne vitamíny, ktoré dodajú bunkám kože stimulačné impulzy a oživenie. Aby si pokožka zachovala vitalitu a živosť, sú zásadné aj výživné a regeneračné zložky. Predovšetkým u veľmi zrelej a starnúcej pleti nestačí dodanie týchto zložiek iba v nočnom regeneračnom kréme, ale pokožku treba vyživovať a regenerovať aj počas dňa. Výborným krémom s regeneračnou zložkou, ktorá sa získava z morských surovín, je napríklad prípravok Base De Jour Marine. Krém je zľahka parfumovaný sviežou morskou vôňou, dobre sa vstrebáva, dodáva pokožke potrebné minerály a zlepšuje celkovú štruktúru pleti. Je vhodný pre suchú a zmiešanú pleť.

Ak máte pocit, že je Vaša pokožka unavená a málo okysličená, ak ste silný fajčiar alebo pracujete vo veľmi znečistenom prostredí, siahnite po dennom kréme Ger Oxy. Pozitívne zmeny na pokožke budete vnímať veľmi skoro, pretože krém zabezpečuje lepšiu mikrocirkuláciu krvi a podporuje väzbu kyslíka v pokožke. V krátkej dobe prináša príjemné oživenie a vitalitu. Krém je vhodný pre všetky typy pleti. Regeneračné bambucké maslo a vyživujúci mandľový olej nájdete v dennom kréme Tropo Plus. Dokonale pripraví vašu pleť na nalíčenie, pôsobí proti prípadnej alergizácii na líčidlá a ochráni pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Je určený pre suchú a zmiešanú pokožku. Ak si chcete zachovať dlhodobo zdravú a krásnu pleť, potom by sa mal denný ochranný krém stať pravidelnou súčasťou Vašej rannej starostlivosti. A nezabudnite! Aj pokožka celého tela potrebuje pravidelne dodávať hydratáciu, regeneráciu a ochranu. Vyskúšajte hydratačnú emulziu telového mlieka Lait Corps Douceur.

Produkty GERnétic si môžete kúpiť v kozmetických salónoch, kde Vám kozmetička poradí, ktoré prípravky sú pre Vás vhodné a navrhne Vám vhodné kozmetické ošetrenie. Zoznam salónov nájdete na stránke www.gernetic.sk. Viac informácií nájdete tu: KÚPIŤ PRODUKTY


  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Katarína Konečná 15.03.21 09:35

KK
karma
118.00

Denný krém používam pravidelne a ďakujem za poučný článok.

 • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 15.03.21 09:42

MR
karma
104.00

ja používam denný krém každý deň

 • 0
Odpovedať

Katarína Šugar 15.03.21 12:31

karma
108.00

Super clanok, no veru obcas sa mi stane, ze na krem zabudnem.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 16.03.21 18:22

MM
karma
118.00

myslím , že zbytočná otázka

 • 0
Odpovedať

Natália Šugrová 08.04.21 12:54

karma
-1.00

Snažím sa byť dôslednejšia, no od každodenného používania denného krému mám ešte ďaleko :(

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Modelku preslávili jej sivé vlasy. Priznala ich bez hanby
Vlasy

Modelku preslávili jej sivé vlasy. Priznala ich bez hanby

 • 5
 • 07.06.2022
Divoká revolúcia v hybridnej starostlivosti o pleť, prichádza WAUNT
Novinky

Divoká revolúcia v hybridnej starostlivosti o pleť, prichádza WAUNT

 • 1
 • 24.06.2022
Perlový prášok v kozmetike – aké má účinky? Vraj naň nedala dopustiť ani Kleopatra!
Pleť

Perlový prášok v kozmetike – aké má účinky? Vraj naň nedala dopustiť ani Kleopatra!

 • 0
 • 31.05.2022
TOPlist