Beauty poradňa GERnétic: Regeneračné krémy

Beauty poradňa GERnétic: Regeneračné krémy

Odpovedá Alena Kimlová

z Kosmetického studia GERnétic 

www.StudioGernetic.cz

Rada by som si vybrala dobrý regeneračný krém z kozmetiky GERnétic. Zaujali ma dva prípravky – Synchro a Cytobi. Neviem, ktorý si mám vybrať. Mám 52 rokov.

Aplikácia intenzívnych výživných krémov sa neriadi ani tak podľa veku, ale skôr podľa stavu pokožky.

Niektorá dáma môže mať pokožku fyziologicky staršiu o 10 rokov. Sú to väčšinou ženy, ktoré nedodržiavali základné pravidlá bezpečného opaľovania, navštevujú soláriá a nepoužívajú zodpovedajúce prípravky na ochranu pred slnkom. Predčasne zostarnutá pokožka môže byť aj následkom nevyváženej stravy. Stretla som sa v salóne s vegánkou, ktorá nemala ešte ani 50 rokov a jej koža vyzerala ako koža skutočne starej ženy. Samozrejme, že určitý vplyv na stav pokožky má aj genetická dispozícia. Naopak, u niektorých žien sa zdá byť pokožka fyziologicky mladšia. Tieto ženy sa väčšinou do hĺbky zaoberajú správnou životosprávou a starostlivosťou o celé telo vrátane pokožky.

Bude vás zaujímať: Beauty poradňa GERnétic: Pigmentové škvrny

Beauty poradňa GERnétic: Regeneračné krémy

Zdroj: Shutterstock®

A aký krém uprednostniť?

Obidva prípravky sú skvelé, ich účinky sú citeľné i viditeľné po krátkom čase. Na základe skúseností by som Vám v prvej fáze odporučila ako regeneračný nočný krém prípravok Synchro. Ten vyváži fyziologické funkcie, doplní potrebné minerály do buniek, zlepší stav bariérovej vrstvy pokožky, doplní tukovú zložku a upraví hydratáciu. Krém Vám vystačí na 3 mesiace (používa sa tzv. homeopatické dávkovanie), počas ktorých sa harmonizuje celkový stav pokožky. Po spotrebovaní krému Synchro by som v prípade potreby (ak objavíte na pokožke hlboké vrásky, zlý tonus, pigmentové škvrny…) odporučila používať krém Cytobi, lebo s postupujúcim vekom sú fyziologické funkcie pomalšie, bunky pokožky oveľa rýchlejšie strácajú výživu a je potrebné ju pravidelne dopĺňať.

Cytobi obsahuje takmer všetky aminokyseliny, proteíny, vitamíny a stopové prvky nevyhnutné pre zdravie, a teda aj pre zdravú a vhodne vyživovanú pokožku. Cytobi zabezpečí pleti dokonalý komfort a hlavne zabráni predčasnému starnutiu. Ideálnym doplnkom pre zrelú pokožku by bolo aj používanie krému Nuclea pod denný ochranný krém. Aktívne zložky prípravkov GERnétic sú čisto prírodného charakteru, sú získavané z byliniek a morských rias, a preto ich pokožka výborne vstrebáva a využíva.

Odporúčame tiež: Ešte lepšie účinky pri riešení pigmentových škvŕn prírodnou cestou 

regeneračné krémy gernétic

Zdroj: Shutterstock®

Pre správnu starostlivosť o pokožku je dôležité venovať pozornosť aj dokonalému čisteniu a ochrane. Ideálne je, ak sú všetky prípravky z jedného kozmetického radu, lebo sú v nich použité jednotné konzervačné činidlá a parfumácia. Zabránite tak vzniku chemického kokteilu na pokožke, ktorý môže pleť podráždiť. 

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde Vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie.

Zoznam salónov na www.gernetic.sk

Bude vás zaujímať: Prečo je dôležité chodiť do kozmetického 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní