Dehydratácia pokožky a starostlivosť o ňu: Čo zaberá najlepšie?

Dehydratácia pokožky a starostlivosť o ňu: Čo zaberá najlepšie?
  • 31.08.2019
  • PR článok

Pokožka môže napovedať veľa o ľudskom zdraví. Ak je mastná a má veľké póry, hovorí o hormonálnych poruchách, ochoreniach pečene. A suchá pokožka, ktorá sa môže odlupovať, hovorí o alergických reakciách a kožných ochoreniach. Dehydrovaná pokožka môže byť kdekoľvek na tele, niektoré oblasti však pravdepodobnejšie budú veľmi suché, šupinaté alebo drsné a popraskané. Začervenaná pleť môže svrbieť a je pre ňu charakteristický aj rýchlejší vznik vrások. V našom E-shope MAKEUP si môžete nájsť veľký výber telových krémov na hydratáciu pokožky.

Pozri aj: Ako si uviazať šatku do vlasov? Vyskúšaj najsledovanejšie videonávody

starostlivosť o dehydrovanú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Príčiny vysušenia pokožky môžu byť rôzne. Môžeme začať klimatickými podmienkami: horúci, mrazivý a suchý vzduch poškodzuje najhlavnejšiu ochrannú funkciu pleti. Ďalej nasleduje nesprávna starostlivosť o pleť, používanie obyčajných mydiel, peelingov a iných prostriedkov s vysokým obsahom alkoholu, v dôsledku čoho pokožka stráca svoje lipidy, čo spôsobuje neschopnosť zadržiavať vlhkosť. Ultrafialové  žiarenie slnka môže viesť k predčasnému starnutiu pokožky. S pribúdajúcim vekom je pokožka náchylnejšia na vysušenie. Časté a dlhé sprchovanie horúcou vodou spôsobuje poškodenie hydratačnej rovnováhy pokožky a zníženie jej schopnosti zadržiavať vlhkosť. A rovnako aj práca s rôznymi chemickými prostriedkami spôsobuje vysušenie pleti, ale medzi negatívne faktory spôsobujúce dehydratáciu možno zaradiť aj dedičnosť, kožné a iné ochorenia.

Dehydratácia pleti vzniká najmä vtedy, keď sa zníži množstvo vody v ľudskom tele pod fyziologickú normu, čo je sprevádzané metabolickými poruchami. Keď telo nedostane potrebné množstvo vody, spomaľuje sa prirodzená cirkulácia vody v pokožke a to vedie k jej dehydratácii.

pleťový krém na dehydrovanú pleť

Zdroj: Shutterstock®

Starostlivosť o dehydrovanú pokožku

  • Čistenie dehydrovanej pokožky

Jemné čistenie je vhodné pre dehydrovanú pleť: čím miernejší je efekt, tým lepšie. Predovšetkým je potrebné venovať pozornosť zloženiu čistiacich prostriedkov. Nemali by obsahovať mydlo a iné agresívne látky. Príliš tvrdá voda z vodovodu môže spôsobiť zvýšenú suchosť, takže by ste mali uprednostniť čistiace mlieko alebo dvojfázové výrobky na báze olejov, ktoré nie je potrebné zmývať, ale ktoré starostlivo rozpúšťajú nečistoty a odstraňujú make-up bez poškodenia hydrolipidickej vrstvy suchej pokožky.

  • Hydratácia suchej pokožky

Hydratácia pokožky zvnútra aj zvonka je hlavnou úlohou v boji proti suchej pokožke. Hydratovať pokožku je potrebné najmenej dvakrát denne: ráno a večer. Po rannom očistení naneste hydratujúce tonikum alebo jemný krém, ktorý sa rýchlo vstrebáva. Takéto výrobky budú vynikajúcou „bázou“ pod make-up, pretože je oveľa ľahšie naniesť tónovací krém a púder na zvlhčenú pokožku.

  • Výživa suchej pokožky

Suchá pokožka potrebuje nielen hydratáciu, ale aj pravidelnú výživu. Ideálny čas na aplikáciu výživnej starostlivosti je hodina pred spaním. Nočný krém alebo komplex olejov môže mať nasýtenejšiu a mastnejšiu štruktúru ako denný. Vytvára na pokožke tenký film, inhibuje odparovanie vlhkosti a udržuje prirodzenú rovnováhu lipidov.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 31.08.19 07:17

ĽŠ
karma
100.00

Rady, ktoré vedú k pozitívnemu výsledku a je len prospešné si ich osvojiť.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní