Poznáš všetky spôsoby úpravy obočia? Tento ťa dostane!

Poznáš všetky spôsoby úpravy obočia? Tento ťa dostane!

  • Zdieľaj:
 • 3

Poznáte všetky spôsoby úpravy obočia? A čo threading – hovorí vám to niečo? Ide totiž o spôsob úpravy obočia bez pinzety, bez bolesti a ešte aj lacno! Vo svete však nie je vôbec žiadnou novinkou, naopak, ázijské ženy sa pomocou neho skrášľujú už celé stáročia. Zaujíma vás, o aký spôsob vlastne ide? V tom prípade nikam neodchádzajte!

Bude sa ti páčiť: Revuele Beauty & Care vlasová starostlivosť pre vlasy ako zo salónu

čo je threading

Zdroj: Shutterstock®

Keď pinzetu nahradí niť

Threading môžeme inak nazvať aj nitkovanie obočia. Že teraz už v tom máte totálny guláš? Žiadny strach, všetko vám podrobne vysvetlíme. Tento spôsob úpravy obočia možno znie na prvé počutie krkolomne, ale ak ho vyskúšate a sadne vám, už nikdy viac nechytíte pinzetu do ruky. Stačí vám totiž obyčajná niť a chuť vyskúšať niečo nové – iné. Tento spôsob trhania a úpravy obočia k nám prišiel až z Indie. V porovnaní s pinzetou si pomocou nite upravíte obočie rýchlejšie, precíznejšie, rovnejšie a na dlhší čas. Odstránite ňou aj tie najjemnejšie chĺpky a čo je veľkým benefitom – tento spôsob úpravy obočia je menej bolestivý, ako s pomocou pinzety a oveľa jemnejší, než s voskom.

nitkovanie obočia

Zdroj: Shutterstock®

Čo ak sa pokožka podráždi?

Chĺpok vytrhnete aj s korienkom, preto vám tento úkon stačí absolvovať len raz za niekoľko týždňov. Nie je vylúčené, že bezprostredne po takejto úprave zostane pokožka okolo obočia mierne podráždená, ale rozhodne nie viac, ako po vytrhávaní chĺpkov pinzetou. V takom prípade vám vynikajúco poslúži napríklad čistá šťava z Aloe vera alebo akýkoľvek upokojujúci (a ideálne antibakteriálny) krém či chladivý gél. O čo teda vlastne ide? Nie je to žiadna veda. Chytíte do ruky niť, priložíte ju k obočiu a potiahnete. No dobre, také prosté to zase nebude...

Neprehliadni: Prírodná ochrana pred UV žiarením: Lacná, praktická, no zato účinná!

odstraňovanie chĺpkov

Zdroj: Shutterstock®

Ako na to?

Budete potrebovať antibakteriálnu niť (čiže nie hocijakú, vyvlečenú zo svetra). Touto niťou by ste mali vytvoriť tvar ležatej osmičky, čo sa dá pár ťahmi naučiť a osvojiť. Niť (asi 20 cm) si stačí jednoducho zviazať dokopy, prevliecť na spôsob prstových prevliekačiek (to si isto ešte pamätáte z detstva) a jednou rukou v strede párkrát obtočiť do tvaru ležatej osmičky. Chĺpky vytrhávate stredovou zviazanou časťou. Osmičku, vytvorenú z nite, držíte oboma rukami, medzi palcom a ukazovákom. Prsty oboch rúk je potrebné striedavo roztvárať tak, aby ste dosiahli, že stred osmičky sa vám bude posúvať zo strany na stranu. Tým chĺpky vytrhávate. Nezabudnite však ani na miesto medzi obočiami.

Nasledujúce video je v anglickom jazyku, avšak môže vám dobre poslúžiť na ilustráciu toho, ako s threadingom správne postupovať:

Týmto spôsobom nemusíte vytrhávať nežiadúce chĺpky len na obočí či medzi ním, ale napríklad aj nad hornou perou alebo na brade či kdekoľvek sa objavia. Na záver už len drobná rada: Pokojne na začiatok vyskúšajte threading s pomocou klasickej bavlnenej nite, ale ak sa rozhodnete pri tejto metóde úpravy obočia zostať, odporúčame siahnuť po špeciálnej antibakteriálnej niti.

Odporúčame: Jedna z najvplyvnejších žien a jej nová kniha - Všetci za jedného


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 27.09.18 06:24

ĽŠ
karma
100.00

Threading ma naozaj dostal, ešte som o ňom nepočula, no zostanem asi radšej pri klasike.

 • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 27.09.18 08:16

SK
karma
113.00

rada by som to videa naživo, ako to niekto niekomu robí, zaujímavé, tiež mám pocit, že zostanem u klasikej úpravy obočia

 • 0
Odpovedať

Jana Uhrová 27.09.18 19:06

JU
karma
103.00

príde mi to ako ďalší bizarný spôsob, zostávam verná klasickej úprave

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyprážané syrové guľky ako pochúťka či jednohubka na oslavy
Jednohubky

Vyprážané syrové guľky ako pochúťka či jednohubka na oslavy

 • 2
 • 24.01.2023
Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!
Bezmäsité jedlá

Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!

 • 2
 • 19.01.2023
Francúzska kuchyňa – recepty na najväčšie špeciality, ktoré musíš skúsiť
Bezmäsité jedlá

Francúzska kuchyňa – recepty na najväčšie špeciality, ktoré musíš skúsiť

 • 1
 • 20.02.2023