Toto sú výhody a nevýhody bielenia zubov: Poznáš všetky?

Toto sú výhody a nevýhody bielenia zubov: Poznáš všetky?

Každý z nás by chcel mať žiarivejší a belší úsmev. Preto sme ochotní urobiť čokoľvek, aby sme ho aj získali. Dokážeme minúť desiatky eur na rôzne domáce bieliace prostriedky alebo sme ochotní zaplatiť za sedenie v zubárskom kresle, kde v priebehu niekoľkých minút môžeme získať žiarivejší úsmev. A výsledok? Pôsobíme atraktívnejšie, sebavedomejšie a istejšie. Avšak samotné bielenie má okrem výhod aj svoje nevýhody. Veď napokon, aj každá minca má dve strany...

V podstate môžeme povedať, že ľudia pristupujú k bieleniu zubov len preto, aby vylepšili svoj celkový vzhľad. Ale vedeli ste, že žiarivý úsmev môže minimalizovať vrásky? Neberte to však doslovne! Žiarivý úsmev totižto dokáže upriamiť pozornosť práve naň a odvrátiť tak zrak iných od vrások. Častokrát sa preto hovorí, že žiarivým úsmevom človek mladne. Poďme sa však na samotné bielenie zubov pozrieť bližšie.

Neprehliadni: Toto sú hlavné príčiny vypadávania vlasov u mužov: Poznáš ich?

odborné bielenie zubov

Zdroj: Shutterstock®

Výhody bielenia zubov

Účelom bielenia zubov je zuby rozžiariť a zosvetliť. Takýto žiarivejší úsmev je vítaný u každého z nás, pretože nielenže podporuje sebavedomie, dokonca odpútava pozornosť od ostatných nedostatkov tváre. Krivý nos, akné, vrásky – pri žiarivom úsmeve si to nik nevšimne. Dokonca, žiarivý úsmev dokáže zlepšiť náladu. Veď uznajte, keď sa môžete popýšiť žiarivým úsmevom, nebudete ho rozdávať každému navôkol? Tak sa pristihnete, že sa usmievate oveľa častejšie než kedykoľvek predtým.

Biele zuby dokonca pomáhajú zvyšovať hygienické návyky a v niektorých prípadoch prispievajú aj vytvoreniu a osvojeniu si základov zdravého životného štýlu. Predsa len nebudete chcieť svoje biele zuby ako perly tak rýchlo „zašpiniť“, preto ich budete drhnúť poctivo a budete sa vyhýbať fajčeniu, konzumácii alkoholu (najmä vína) a zároveň budete dbať aj na správnu životosprávu, čím možno v konečnom dôsledku prospejete aj svojej postave.

domáce bielenie zubov

Zdroj: Shutterstock®

Nevýhody bielenia zubov

Najväčšou nevýhodou bielenia zubov je spôsobenie ich citlivosti. Či už si necháte zuby vybieliť u zubného lekára alebo vsadíte na domáce bielenie zubov, ich citlivosti sa vyhnúť nemusíte. Bieliace produkty totižto obsahujú chemikálie, ktoré môžu spôsobiť dočasnú citlivosť zubov, ktorá sa však v priebehu niekoľkých dní vytratí.

Pri domácom bielení zubov však môžete podráždiť nie len svoje zuby, ale aj ďasná, ktoré môžu byť obzvlášť citlivejšie a môžu vám spôsobovať bolesť.

Lacalut White

Zdroj: Shutterstock®

Domáce bielenie zubov

Pri domácom bielení zubov platí, že je síce náročnejšie, respektíve jeho účinky nie sú výrazné hneď po prvom bielení ako pri bielení u zubára, avšak malými každodennými krokmi sa môžete k žiarivejšiemu úsmevu prepracovať aj vy.

Ak nechcete svoje zuby dráždiť rôznymi bieliacimi pásikmi či inými systémami na bielenie zubov, tak zvoľte bieliace prostriedky určené na každodennú starostlivosť o chrup. Bieliaca zubná pasta, k tomu vhodne zvolená zubná kefkaústna voda, vám pomôžu postupne rozžiariť váš úsmev.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

12 komentárov

Soňa Krátka 23.12.18 12:25

SK
karma
114.00

na bielení zubov som zatiaľ nebola, využívam na bielenie zubný prášok - peeling na zuby s fluorom, alebo s klinčekom...predávatú ho v takej krabičke, buď v bielej,
modrej, alebo v ruzovej...

 • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 23.12.18 13:07

TK
karma
105.00

prehnane biele zuby pôsobia moc umelo

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 23.12.18 18:03

karma
110.00

Neskúšala som bielenie,nejako to neriešim..

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 23.12.18 19:15

MM
karma
100.00

no ja sa zrovna bojím tej nevýhody, aj tak mám problém s citlivosťou

 • 0
Odpovedať

Martina Begalova 23.12.18 19:34

MB
karma
108.00

aj mňa zlákala možnosť bielenia zubov... a bola aj bolesť priamo po procedúre kt. ustúpila a ten biely úsmev stál za to...

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 23.12.18 22:15

karma
115.00

Na bielenie som sa neodvážila,mám citlivé zuby a nepoužívam ani bieliace pasty,lebo môj zubár mi kedysi povedal,že môžu poškodzovať sklovinu.

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 24.12.18 07:09

ĽŠ
karma
100.00

Tiež patrím k skupine, ktorá sa nevyhne citlivosti, veľmi dobrý článok!

 • 0
Odpovedať

Jana Uhrová 24.12.18 14:01

JU
karma
103.00

na bielení zubov som nebola, raz som skúšala bieliace pásiky na zuby ale velmi veľký rozdiel som nepobadala

 • 0
Odpovedať

Ladislav Slota 24.12.18 21:14

LS
karma
-1.00

Ja našťastie bielenie nepotrebujem, neviem, či by som sa na to dal.

 • 0
Odpovedať

Jana Pitonakova 28.12.18 08:52

JP
karma
100.00

Dookoloa počúvam ake mam krasne zuby, mozno tvarom ale chcela by som vybielit, nie uplne do porcelánova. Doma skusam z casu na čas umývanie zubov soľou, a pouzivam listerin. Posledne somnsa dozvedela ze listerin je agresívny a nie je vhodný na zuby... No neviem. Rozne bieliace zubné pasty, nejako tomu neverim... Ale viem ze pokym nevyskusam nebudem vediet. Ale mam respekt, mam zuby bez kazov, nechcem si ich bielenim poskodit

 • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 08.01.19 11:43

LK
karma
100.00

Na bielenie používam jednu veľmi dobrú pastu zn.Crest nakolko som mala pod strojčekom škvrnkyktoré žiadnou pastov nešli dole a táto ich nielen odstránila ale aj vybielila zuby. Nemám pocit že by boli citlivejšie.

 • 0
Odpovedať

Vivien Pilčeková 22.02.19 10:52

VP
karma
-1.00

vyskúšajte profesionalne bielenie zubov bez peroxidu v dental brothers :) odporucam maju okamzite výsledky :)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní