Ekologické alternatívy plastových fliaš: Využívaš ich aj ty?

Ekologické alternatívy plastových fliaš: Využívaš ich aj ty?

Čoraz viac počúvame na slovo „ekológia“ alebo „byť ekologický“ a snažíme sa to riešiť triedením odpadu doma či v práci. Ľudia hľadajú alternatívne riešenie pre životné prostredie, no napriek tomu mnohí domov vláčia sýtené nápoje v jednorazových plastových fľašiach. Ak hľadáte ekologickú alternatívu, odpoveď vám dáva značka SodaStream, ktorá na slovenskom trhu ponúka prístroje na výrobu perlivých nápojov spolu s fľašami na opakované použitie.

Plastové fľaše na jedno použitie sa tak môžu stať už definitívnou minulosťou. Žiadne vláčenie týchto fliaš domov a zbytočné odpady, ktoré by neúnosným spôsobom zaťažovali našu prírodu. Veď najlepší odpad je len ten, ktorý nevznikne. Snažme sa PET fľaše plnohodnotne nahradiť a vytvoriť svet bez zbytočnej spotreby jednorazových plastových fliaš a plechoviek.

Zaujme ťa: Módne trendy v kuchyni: Tomuto pastelovému trendu určite neodoláš!

SodaStream na výrobu domácej sódy

Zdroj: Shutterstock®

Domáci perlivý nápoj

Ak aj vy chcete mať doma svoj obľúbený perlivý nápoj, SodaStream ponúka kompletnú sadu na prípravu domácej sýtenej vody, vrátane ekologickej a opakovane použiteľnej plastovej fľaše. V kuchyni tak získate malého a elegantného pomocníka, ktorý sa stane dizajnovým prvkom vašej domácnosti.  Pracuje na mechanickom princípe, takže nedochádza k zvýšenej spotrebe elektrickej energie.

SodaStream fľaše sú šetrné k životnému prostrediu a môžete ich používať až tri roky. Takto ochránite našu planétu pred viac ako dva a pol tisíckami PET fliaš. SodaStream fľaše sú navyše vyrobené z bezpečného plastu bez chemickej látky BPA (Bisfenol A) a majú hermetický uzáver, ktorý udrží perlivý nápoj dlhodobo čerstvý. Stačí si len pripraviť bublinky do fľaše a vychutnať si ich kdekoľvek. Ak chcete plasty vylúčiť úplne, siahnite po prémiovom prístroji, ktorého súčasťou je špeciálna sklenená karafa. Voda si v nej zachováva jedinečnú sviežosť a pri servírovaní pôsobí štýlovo. Či použijete ekologickú plastovú fľašu alebo sklenenú karafu, vždy si individuálne vyberáte intenzitu sýtenia – preferovanú perlivosť si zvolíte jediným stlačením.

prístroj na výrobu domácej sódy

Zdroj: Shutterstock®

SodaStream myslí aj na milovníkov ochutených sýtených nápojov, a preto môžete v ponuke nájsť množstvo koncentrovaných sirupov, ktoré dodajú nápoju tú správnu chuť. Vybrať si môžete z viac ako 20 príchutí, ktoré neobsahujú umelé farbivá, sladidlá ani iné umelé dochucovadlá.

Viac na www.sodastream.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 29.12.18 08:24

ĽŠ
karma
100.00

SodaStream sa síce v našej domácnosti nenachádza, no PET fľaše sa snažíme plnohodnotne nahradiť inými alterantívami.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 29.12.18 10:07

MM
karma
100.00

máme doma SodaStream, teraz v zime ho menej používame

  • 0
Odpovedať

Silvia Zobková 29.12.18 13:22

SZ
karma
-1.00

Stojí zato, vyskúšat ich

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 29.12.18 13:48

DB
karma
114.00

soda stream nemáme,kupujeme "minerálnu vodu",ale ja si pamätám na minerálku v sklených fľašiach.mala inú chuť ako táto plastová.je pravda,že sklené fľaše boli ťažšie a občas sa rozbili a boli zálohované,ale ekológia bola zachovávaná a chuť minerálky tiež.

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 29.12.18 19:07

karma
110.00

Nie,sme neporiadni...

  • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 31.12.18 11:35

KK
karma
89.00

Doma pijeme minerálky s bublinkami aj keď skoro všade sa píše že tie bez bubliniek sú zdravšie ale zase obyčajnú sódu s bublinkami by som nepila to radšej čistú z vodovodu. Možno by bolo dobré zase dať nápoje do sklenených fliaš ako voľakedy, dnes už väčšina ľudí chodí autom na veľké nákupy takže výhovorka že by to bolo ťažké je neopodstatnená.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní