Šetrné odstránenie umelých mihalníc: Takto to prežiješ bez ujmy!

Šetrné odstránenie umelých mihalníc: Takto to prežiješ bez ujmy!

  • Zdieľaj:
 • 6

Ak čítate tento článok, pravdepodobne ste nestáli v rade, v ktorom pri vašom zrode rozdávali husté vlasy a mihalnice. Inak by ste sa predsa nemuseli trápiť s nalepovaním či inou aplikáciou umelých mihalníc, no nie? Je však možné, že si umelé mihalnice dáte raz za čas k výraznejšiemu mejkapu alebo na nejakú slávnostnú príležitosť.

No nech túto beauty vychytávku používate na akékoľvek účely, mali by ste sa naučiť v prvom rade to, ako ich správne aplikovať. Šetrné odstránenie umelých mihalníc je v tejto oblasti krásy druhým najdôležitejším bodom, o ktorom sa viac dozviete v nasledovnom článku.

Na násilie zabudnite

Ktorá z nás ich vyskúšala, určite vie, že odstraňovanie umelých mihalníc môže byť poriadne nepríjemné, dokonca aj bolestivé. Máloktoré z nás však poznajú fintu, s ktorou sa môžeme bolesti vyhnúť celkom jednoducho. Zásadou číslo jeden je vynechať akékoľvek násilie, silové odstraňovanie mihalníc. Netrpezlivosť treba nechať kdesi za dverami. Tá tu totiž nemá svoje miesto, pretože môže veľmi ľahko spôsobiť aj to, že prídete aj o tú trochu vlastných mihalníc, ktorú ešte máte.

Pozri aj: Lesk a pevnosť vlasov od korienkov až po končeky: Ako na to?

odstránenie umelých rias

Zdroj: Shutterstock®

Ako odstrániť umelé mihalnice

Návod na odstránenie umelých mihalníc sa vám hodí počas celého roka, ale špeciálne teraz – v predvianočnom období, kedy sa my ženy fintíme na vianočný večierok, k štedrovečernej večeri alebo neskôr aj na silvestrovskú párty. Potrebovať pritom nebudete žiadne drahé a náročné nástroje. Uistite sa ale, že všade, kam s vami pocestujú umelé mihalnice, si pribalíte aj odličovací prostriedok s obsahom oleja a celkom bežné paličky do uší s vatovými koncami. Takto vybavená sa vrhnite na samotné odstraňovanie.

 1. Začnite tým, že jednu stranu paličky poriadne namočíte do odličovacieho prostriedku.
 2. Ďalším krokom je dosiahnuť, aby vám povolilo lepidlo na umelých mihalniciach. Prejdite teda mokrou tyčinkou po celej dĺžke umelej mihalnice v mieste, kde je prilepená k vašim prirodzeným mihalniciam.
 3. Pokračujte odstránením umelej mihalnice, no začnite z vonkajšieho kútika oka. Veľmi opatrne oddeľte mihalnicu od viečka tak, aby ste necítili žiadnu bolesť. V prípade, že sa mihalnice od oka neoddeľujú ľahko, pridajte viac odličovača.
ako aplikovať umelé riasy

Zdroj: Shutterstock®

Tipy navyše

Aby ste predišli nepríjemnej skúsenosti s odstraňovaním mihalníc, odporúča sa, aby ste si ich v prvom rade lepili tým správnym spôsobom. Aj keď sa umelé mihalnice lepia veľmi blízko k línii prirodzených mihalníc, nemali by sa lepiť priamo na ne, inak riskujete ich vytrhávanie pri odstraňovaní umelých okrás. Odporúča sa používať aj kvalitný lep. Zoženiete aj lacnejšie náhrady, no tie zvyknú oči dráždiť, tak si na to dajte pozor.

Poslednou užitočnou radou je, starajte sa o svoje prirodzené mihalnice, ktoré umelé mihalnice zreteľne oslabujú. Ako? Doprajte im kúru s rastovým sérom alebo si ich pravidelne potierajte prírodným olejom, napríklad kokosovým.  Robte tak najmä preto, aby ste sa nemuseli v budúcnosti spoliehať výlučne na umelé náhrady, zatiaľ čo z vašich prirodzených mihalníc vám nezostane takmer nič.

- Anketa

AKO ČASTO POUŽÍVATE UMELÉ MIHALNICE?

Odpovedalo 1449 ľudí  

Každý deň.
6%
Takmer denne.
25%
Skoro vôbec.
46%
Skúsila som ich raz v živote.
19%
Nikdy.
4%

  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 15.12.18 07:53

ĽŠ
karma
100.00

Netrpezlivosť a násilie sa nikdy nevypláca, ani v tomto prípade a hoci nepoužívam umelé mihalnice, oceňujem článok, výborné tipy!

 • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 15.12.18 19:44

SK
karma
113.00

umelé riasy nenosím

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 15.12.18 21:05

karma
100.00

Umelé mihalnice nenosím,takže si ich nemusím ani odstraňovať...Stačia mi tie,čo mám :-)

 • 0
Odpovedať

Jana Uhrová 24.12.18 14:07

JU
karma
103.00

umelé mihalnice nenosím ale dobré tipy pre tie ktoré majú s týmto problém

 • 0
Odpovedať

Marta Mihoková 09.01.19 10:46

MM
karma
106.00

Umelé riasy nenosím

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 09.01.19 14:59

JK
karma
100.00

Nikdy som ich nemala

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Reďkovkový šalát 3-krát inak: Zvolíš zemiakovú verziu alebo tú s klíčkami?
Jednohubky

Reďkovkový šalát 3-krát inak: Zvolíš zemiakovú verziu alebo tú s klíčkami?

 • 2
 • 16.05.2022
Rýchla polievka z ružičkového kelu: Obľúbiš si ju?
Polievky

Rýchla polievka z ružičkového kelu: Obľúbiš si ju?

 • 0
 • 22.07.2022
Krémová feniklová polievka: Rýchly recept do každej domácnosti
Polievky

Krémová feniklová polievka: Rýchly recept do každej domácnosti

 • 3
 • 13.06.2022
TOPlist