Chunky melír vo vlasoch je späť! A pozor, hlavne nech je výrazný!

Chunky melír vo vlasoch je späť! A pozor, hlavne nech je výrazný!

Existuje veľké množstvo techník farbenia vlasov, až si nevieme vybrať, ktorá technika je tá najlepšia. Každopádne, každá dokázala vyvolať lavínu ohlasov, pretože ju promovali ako celebrity, tak aj influenceri na sociálnych sieťach. Takou poslednou technikou je balayage, pri ktorej sú vlasy postupne zosvetľované a na vlasoch je tak vytváraný akýsi ombre farebný prechod. Je to však zdĺhavá technika, ktorú je potrebné vykonávať postupne, aby nedošlo k zničeniu vlasov. Samozrejme, kaderníčky vedia, ako na to.

No dnes už na ombre prechod môžete zabudnúť. Ak ste boli malé a prostredníctvom farebného krepového papiera namočeného vo vode ste si farbili pramienky vlasov, tak dnes sa môžete do týchto detských čias vrátiť. S tým rozdielom, že krepový papier môžete vymeniť za farbu na vlasy. Do centra pozornosti sa totižto dostávajú chunky melíry – výrazné melíry vytvorené na hrubších prameňoch vlasov.

Výrazný melír je IN!

Pásiky o niekoľko odtieňov svetlejšie než je zbytok vlasov či dokonca v úplne inej výraznej farbe boli síce out, no sú späť. Opäť si vydobyli svoje miesto na výslní a celebrity sa do tejto techniky farbenia vlasov hneď zamilovali. Napríklad taká Kylie Jenner, Beyoncé, Jennifer Lopez, modelka Bella Hadid tento trend prevetrali už dávnejšie. No keďže platí, že k nám prichádza všetko o niečo neskôr, tak teraz sa tento trend začína opäť udomácňovať aj u nás.

A v čom teda spočíva tento trend? No predsa v zosvetlení väčších prameňov vlasov na hlave. Najčastejšie sa môžete stretávať s účesmi, kde sú zosvetlené len predné pramienky vlasov, ktoré prirodzene padajú do tváre. No pokojne môžete aj trošku experimentovať a zosvetliť si aj väčšie množstvo pramienkov. Dôležité však je, aby boli pramienky viditeľné a v úplne odlišnej farbe, než je vaša prirodzená farba vlasov. Najväčší kontrast dosiahnete v prípade, že zvolíte blond pramienky na hnedých vlasoch.

Idete do takejto zmeny? Vrátite sa svojim účesom niekoľko rokov späť, keď sa takýto chunky melír nosil úplne bežne?

Pozri aj: Jednoduchý a hlavne efektívny účes z dlhých vlasov: Neuveríš, ako ľahko sa dá spraviť!

1 z 16

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Katarína Konečná 23.02.21 09:42

KK
karma
111.00

Tak toto sa mi vôbec nepáči.

  • 0
Odpovedať

Juraj Podmanický 25.02.21 16:54

JP
karma
109.00

Vlasy sú predsa korunou krásy. Hoci melír je niekedy dobrým oživením no myslím si, že ženy sú krásne aj bez neho, lebo často má opačný efekt.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 25.02.21 17:23

MM
karma
100.00

melír áno, ale toto nie

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 28.02.21 09:58

KS
karma
133.00

Vyzerá to dobre, ale skôr na mladších ročníkoch :-)

  • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 01.03.21 22:59

IO
karma
97.00

Tak kto by povedal, že toto sa ešte vráti ? Na dlhých vlasoch ešte áno , no na krátkych za mna nie.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.03.21 16:50

karma
100.00

Keď sa to ženám páči prečo nie

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní