Najlepšie alternatívy šampónov na vlasy: Prečo ich vymeniť za niečo domáce?

Najlepšie alternatívy šampónov na vlasy: Prečo ich vymeniť za niečo domáce?

Už je to nejaký ten čas, čo sa šampóny udomácnili v našich kúpeľniach. Konkrétne už koncom 19. storočia nastal ich rozmach a od tej doby si nevieme predstaviť nič iné s čím by sme si umývali vlasy. No predtým, než sa na našom trhu objavili prvé šampóny, naši predkovia používali predovšetkým tuhé mydlá alebo rôzne prírodné ingrediencie, ktoré fungovali skvelo. Síce malo tuhé mydlo svoje nevýhody, naše babičky nemali veľmi na výber. Kdežto dnes si môžeme vyberať z veľkého množstva šampónov, ktoré sú určené na umývanie vlasov a pokožky hlavy, ale aj na riešenie konkrétnych vlasových problémov. Ak vám padajú vlasy, tak siahnite po kofeínových šampónoch. Aj v prípade, že sa vám tvoria lupiny alebo je pokožka vašej hlavy vysušená, tak vám pomôže správne vybraný šampón.

Kým na jednej strane sú mnohí presvedčení o tom, že šampón je tým najlepším pomocníkom ako podporiť krásu našich vlasov, na druhej strane sú jeho odporcovia. Mnohí sa totižto domnievajú, že používanie šampónov má množstvo nevýhod. Preto sa prikláňajú k používaniu rôznych alternatív šampónov. Čo k ním môžeme zaradiť?

Odporúčame: TOP domáce masky na vlasy z Aloe vera: Ktorú z nich si zamiluješ?

sóda bikarbóna

Zdroj: Shutterstock®

Sóda bikarbóna

Samotná sóda bikarbóna má množstvo skvelých využití, a to nielen v domácnosti. Ak by sme sa mali zamerať na jej účinky na pokožku hlavy, tak sóda bikarbóna pomáha odstrániť odumreté bunky a nečistoty z hlavy, pohlcovať kožný maz a zbaviť pocitu svrbenia. Ak by ste ju chceli vyskúšať, tak lyžičku sódy vmiešajte do pohára vody. Vzniknutý roztok prelejte do fľaše s rozprašovačom a aplikujte na mokré vlasy, predovšetkým ku korienkom.

čierny čaj

Zdroj: Shutterstock®

Zelený alebo čierny čaj

Zelený čaj ako aj čierny čaj obsahuje značnú dávku kofeínu a zároveň aj antioxidantov, preto je skvelý aj pre naše vlasy. Vďaka kofeínu čaj podporuje tok krvi, zabezpečuje hydratáciu a vlasom dodáva kyslík. A to všetko prispieva k rastu vlasov. Neuveriteľné, že? Stačí si len uvariť hrniec čaju, nechať ho vychladnúť a použiť na oplach vlasov.

tea tree olej

Zdroj: Shutterstock®

Čajovníkový olej (tea tree olej)

Skvelý olej, ktorý bojuje proti baktériám a lieči zápaly. No čo sa týka vlasových problémov a problémov s pokožkou hlavy, tak čajovníkový olej pomáha odstraňovať lupiny a tiež pomáha pokožke dýchať. Pre použitie ho stačí zmiešať s nejakým iným olejom (mandľovým, kokosovým, olivovým,...) alebo s vodou. To znamená, že pridať by ste mali 4 až 5 kvapiek oleja do 2 dcl vody a tú následne naniesť ku korienkom.

Zaujme ťa: Česanie vlasov od A po Z: Ako na to podľa typu tvojich vlasov?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 19.12.20 06:26

ĽŠ
karma
100.00

Čajovníkový olej je v tomto smere určite dobrý pomocník.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 19.12.20 08:20

JK
karma
100.00

Ak by ste ju chceli vyskúšať, tak lyžičku sódy vmiešajte do pohára vody. Vzniknutý roztok prelejte do fľaše s rozprašovačom a aplikujte na mokré vlasy, predovšetkým ku korienkom.Určire vyskúšam

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 19.12.20 23:04

karma
109.00

Som prekvapená,čím sa dá nahradiť šampón. Jedine čajovníkový olej mám vyskúšaný.Ked si kúpim nový šampón,tak si doňho dám pár kvapiek čajovníkového olejčeka a potom používam.

  • 0
Odpovedať

Jana Petrášová 20.12.20 10:15

JP
karma
-1.00

zaujímavé a pritom dostupné, hneď po ruke, určite vyskúšam

  • 0
Odpovedať

Soňa Kollárová 04.02.21 18:04

SK
karma
113.00

Ešte som nikdy neskúšala takéto domáce tipy na vlasy ale musím už... pekné vlasy nevzniknú z ničoho. :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní