Vieš, čo pomáha na vypadávanie vlasov? Toto si možno netušila

Vieš, čo pomáha na vypadávanie vlasov? Toto si možno netušila

Ak túžite po krásnych a zdravých vlasoch, tak prvým krokom by malo byť pomyselné zastavenie sa, počas ktorého si poctivo priznáte pravdu o svojom živote. Ste v pohode, alebo sa len naháňate za ideálnou predstavou vlastného ja? Prečítajte si, ako zastaviť vypadávanie vlasov.

Vlasy – večná téma, ktorou sa ženy zaoberajú každý deň. A nielen my. Ak akákoľvek žena stretne inú, prvý pohľad smeruje automaticky na vlasy. Možno podvedome vieme, že ich stav a vzhľad o dotyčnej osobe prezradí viac ako siahodlhé rozprávanie o tom, ako sa práve má.

Niektoré ženy riešia svoje vlasy celý život. Zdajú sa im príliš jemné, polámané alebo nepekné. A takmer vždy by chceli mať vlasy hustejšie. Ako je možné, že pár z nás má závideniahodnú hustotu, a to aj napriek tomu, že sa o ne až tak nestarajú?

Prečítajte si aj: Liečivé účinky kurkumy pozná každý. Aký je však kurkumový olej?

padanie_vlas

Zdroj: Shutterstock®

Pozor na trávenie!

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa vlasy týkajú predovšetkým čriev a tiež ľadvín. Príčina problému môže byť aj v slezine. Ak chcem zlepšiť kvalitu vlasov, je potrebné zregenerovať črevá, prípadne celý okruh trávenia. To by malo vyriešiť padanie a lámanie vlasov, ale častokrát aj predčasné šedivenie. Na liečbu sa odporúčajú špeciálne odvary z bylín, ako sú žihľava, harmanček alebo nechtík, prípadne pomôže aj akupunktúra.

Aj napriek tomu, že lieky sú voľnopredajné, odborníci varujú pred ich spontánnym užívaním. Rozumné je nechať si urobiť tzv. diagnostiku, pretože „zlé vlasy“ môžu byť prejavom hlbšieho problému. Akékoľvek prejavy v tejto oblasti je dobré nezanedbávať a venovať im náležitú pozornosť.

vlasy_padanie

Zdroj: Shutterstock®

Pár praktických rád na záver

1. Nepreháňajte to s násilnými úpravami vlasov. Aj napriek tomu, že sa hovorí – „pre krásu sa trpí“, pravdou je, že všetky fény, žehličky, laky a farby by sa mali používať s mierou. Zároveň si nechajte poradiť od dobrého kaderníka, aký účes je pre vás najlepší bez toho, aby prehnane zaťažoval vaše vlasy.

2. Gény neoklamete. Ak vaša mamička alebo babička mali málo vlasov, asi nikdy nebudete mať mohutný objem, z ktorého by okolie padalo na zadok. Vyhoďte to z hlavy a starajte sa o svoje telo ako o celok. Možno budete prekvapené, akú magickú moc má takýto postoj. A rovnako tak sa neporovnávajte s ostatnými. Každá sme jedinečná a môžeme byť svojím spôsobom krásna.

3. Starajte sa o svoje vlasy rozumne a dajte im to, po čom túžia: dobrú výživu, voľnosť a vašu duševnú pohodu. Na záver, ak vám vlasy začnú vypadávať vo väčšom množstve, určite navštívte lekára. Padanie vlasov môže byť dôsledkom rôznych ochorení.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

13 komentárov

Mária Maxianová 08.11.19 18:27

MM
karma
100.00

zrovna riešim tento problém, dúfam, že je to len prechodného charakteru

 • 0
Odpovedať

Simona Káčerová 10.11.19 00:00

SK
karma
107.00

Cenné rady pre každú ženu.

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 10.11.19 14:26

karma
113.00

užitečné rady u mě jsou to geny i tak se snažím

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 10.11.19 18:46

MZ
karma
109.00

no veru tiež mi teraz padajú viac ako obvykle

 • 0
Odpovedať

Danica Bolhajová 12.11.19 19:43

DB
karma
-1.00

Problém, ktorý trápi mňa, no týka sa mojej dcéry. Tak strašne by som chcela pomôcť, no nedá sa. Teda aspoň o tom neviem. Už sme vyskúšali hádam všetko, nie je to dedičné...aspoň nie potvrdené. Tento článok mi nepomohol, akurát zasa rozjatril rany.

 • 1
Odpovedať

Soňa Horáčková 13.11.19 13:21

SH
karma
119.00

dobré rady.... s padaním vlasov má problém takmer každý....

 • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 14.11.19 10:05

karma
113.00

Nakoľko mám ochorenie štítnej žľazy a vlasov na istých častiach hlavy pomenej. Skúsila som už všetko, najlepšia je ale podľa mňa žihľava, nediétovať (myslím rapídne diéty) a pravidelne česať. A určite závisí aj od ročného obdobia

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 19.11.19 22:42

JK
karma
100.00

Užívám silné lieky a vlasy mi strašne padajú dúfam že je to dočasne

 • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 04.02.20 19:32

AS
karma
-1.00

Skvelý článok so skvelými tipmi proti vypadávaniu vlasov.

 • 0
Odpovedať

Inga Lodr 16.05.23 14:03

IL
karma
-1.00

skusala som uz viacero produktov, ktore mali zabranit vypadavaniu vlasov ale nic nemala nejaky efekt

 • 0
Odpovedať

Zita Zadr 18.05.23 17:46

ZZ
karma
-1.00

u mna malo proti vypadavaniu najlepsi efekt HAIR AnaGain od ecolife, dokonca sa mi prestali vlasy aj lamat

 • 0
Odpovedať

Beáta Havala 20.05.23 16:32

BH
karma
-1.00

teraz je praveze obdobie kedy mne az tak nevypadavaju ale svokra presny opak, vsade su jej vlasy

 • 0
Odpovedať

Zuz Kosle 23.05.23 09:11

ZK
karma
-1.00

nepovedala by som ze travenie nejako suvisi s vypadavanim vlasov, nemam pocit ze by mi zle travilo...zato vlasy mi dost padaju

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní