Štíhla do plaviek? Tu je návod, ako schudnúť pomocou chodenia

Štíhla do plaviek? Tu je návod, ako schudnúť pomocou chodenia

Chodenie je jeden z najstarších existujúcich ľudských pohybov a zároveň je aj jedným z najúčinnejších. Aj keď sa možno zdá, že obyčajným prekladaním nôh cez seba si fit postavu neprivodíte, ide len o zdanie, ktoré žiaľ klame – aspoň v tomto prípade.

Predtým, než existovalo chodenie do posilňovní, aerobic či crossfit, ľudia chodili a chodili veľa. Začnite aj vy s aktívnym chodením! Ukážeme vám, ako schudnúť pomocou chodenia a dosiahnuť tak vašu vysnívanú postavu.

Výhody chodenia

Chodenie ako také má mnoho výhod. Narozdiel od náročných cvičení spaľuje kalórie bez toho, aby predstavovalo príliš veľkú záťaž na kĺby. Akokoľvek sústredene by ste hľadali nevýhody chôdze, pravdepodobne žiadne nenájdete.

Každodenná chôdza vplýva pozitívne na metabolizmus, ale aj na ľudské šťastie a spokojnosť. Pravidelnou svižnou chôdzou denne si môžete zlepšiť svoj zdravotný stav a zbaviť sa či zmierniť nepríjemné diagnózy, ako je obezita, choroby srdca, demencia, Alzheimer, poruchy štítnej žľazy a iné.

Bude sa ti páčiť: Ako na pestovanie muškátov? Toto tajomstvo musíš rozhodne poznať!

ako chodiť správne

Zdroj: Shutterstock®

Koľko chodiť, aby ste schudli?

Koľko minút svižnej chôdze je teda ideálne na to, aby ste zhodili nejaké to kilečko a spevnili vašu postavu? Odporúča sa minimálne 30 minút svižnej chôdze denne. Ak máte čas na viac, je to samozrejme výhodou.

Pravdaže, ak pridáte k pravidelnému chodeniu aj silový tréning, uvidíte výsledky rýchlejšie. Nezabúdajte ani na zdravú stravu, ktorá je na ceste ku krajšej postave nevyhnutnosťou.

Zaujme ťa: Ileus môže ohroziť život človeka! Čo musíš vedieť o tomto ochorení?

strečing pred chôdzou

Zdroj: Shutterstock®

Naučte sa chodiť správne!

Aj chôdza vyžaduje, aby sa vykonávala správne. Ak s ňou len začínate, pokojne si 30 minút rozdeľte na polovicu. Polovicu si odchoďte ráno, polovicu večer alebo kedy vám to váš program dovolí. Začnite s pomalším tempom a pridávajte na rýchlosti postupne. Tým predídete prípadným natiahnutým svalom či horším zraneniam.

Nezabudnite svoje telo na tréning pripraviť! Pred samotnou svižnou chôdzou sa zahrejte, napríklad pomalšou chôdzou s polovičnou rýchlosťou. Potom by ste si mali dať krátky strečing, a to každú časť tela po dobu 30 sekúnd. Na strečing nezabudnite ani po chôdzi! Prajeme vám príjemné chudnutie.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Mária Liščinská 17.05.18 00:40

karma
132.00

Chodenie peši spevňuje naše svalstvo a to nielen na nohách, do pohybu sa dáva kompletne celé naše telo. Dýchanie, okysličenie, zrýchlenie metabolizmu, oživenie hormónov šťastia a zlepšenie nálady, nehovoriac o tom, že chôdzou-chodením pešo chránime aj životné prostredie. To okrem chudnutia pomocou chodenia je adekvátnym argumentom prečo to praktizovať. Poďme na to! ;)

  • 1
Odpovedať

Daniela Bieliková 14.06.18 12:47

DB
karma
117.00

Chôdza ma baví a vždy idem peši pokiaľ je to možné...

  • 0
Odpovedať

Soňa Kozáková 14.06.18 18:30

SK
karma
92.00

Ja sa s mesačným bábätkom cez deň nachodím až-až, keďže je naučené sa stále pestovať, tak čakám na výsledky :D

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní