Ako na správne držanie tela? Tento jediný cvik ti tiež pomôže predĺžiť svoju mladosť

Ako na správne držanie tela? Tento jediný cvik ti tiež pomôže predĺžiť svoju mladosť

Na správne držanie tela má vplyv veľké množstvo faktorov. Kým v detstve si správne držanie osvojíme s postupom času sa tohto správneho návyku akosi zbavujeme. Dlhé sedenie pri počítači, pred televízorom a aktuálny home office má negatívny vplyv na náš zrak, ale aj na držanie tela. Dokonca sa čoraz viac hovorí o tom, že dlhodobé sedenie má tiež negatívny vplyv na naše starnutie. Nedostatok pohybu totižto údajne spôsobuje naše predčasné starnutie. Síce sa vďaka práci z domu chránime pred zúriacim vírusom, no na druhej strane dostáva zabrať naša krčná chrbtica a rovnako aj držanie tela.

Ako teda odvrátiť následky, ktoré spôsobuje náš aktuálny spôsob života? Ako zlepšiť držanie nášho tela a zároveň sa zbaviť bolesti krčnej chrbtice, ale aj krížov? Existuje na to jeden skvelý cvik, ktorý sa oplatí osvojiť si. Ide o cvik tzv. mačací chrbát. Presne takéto mačacie preťahovanie sa pomáha zbaviť sa bolesti chrbta, zlepšiť držanie tela a v konečnom dôsledku aj telo omladiť.

Mačací chrbát – preťahovanie

Tak jednoduchý cvik, na ktorý nedajú dopustiť fyzioterapeuti pri rehabilitačných cvičeniach, by ste si mali osvojiť aj vy. Takéto naťahovanie tela prispieva k uvoľneniu svalov a napätia, k budovaniu správneho držania tela a rovnako aj ku krásnej vzpriamenej chôdzi. Stačí tento jednoduchý cvik zakomponovať do svojej dennej rutiny a už po pár dňoch budete môcť sledovať, ako sa postupne tratia bolesti chrbta a zlepšuje sa aj vaše sedenie pri počítači.

cvik mačací chrbát

Zdroj: Shutterstock®

Ako tento cvik vykonávať?

Východisková poloha je pozícia mačky. Kľaknite si na kolená a dlane položte na zem pod ramená. Pri nádychu sa prehnite v chrbte a otvorte hrudník. Brucho teda smeruje nadol, zadok nahor a hlavu zakloňte. Pri výdychu chrbát zaguľaťte a hlavu s bradou ťahajte smerom k hrudníku. Okrem pohybu je dôležité správne dýchanie. Cvik opakujte aspoň 10-krát, a to jedenkrát denne.

Tento cvik naťahuje a uvoľňuje stuhnutý chrbát, no tiež spevňuje brušné svaly. Odborníci tiež uvádzajú, že týmto cvikom precvičíte hlavne krízovú, hrudnú a krčnú časť chrbtice, vďaka čomu zmiernite bolesť v týchto častiach chrbta. Cvik mačací chrbát vám tiež pomôže premasírovať vnútorné orgány (zlepšiť ich činnosť) a rozprúdiť cirkuláciu krvi.

Neprehliadni: Jednoduché domáce cviky na zadok, s ktorými ho spevníš a zaoblíš!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 18.02.21 06:35

ĽŠ
karma
100.00

Vynikajúci cvik!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní