Návod, ako schudnúť s jogou: Skús pozície, ktoré požierajú tuk

Návod, ako schudnúť s jogou: Skús pozície, ktoré požierajú tuk

Pre niekoho je joga skôr oddychovým cvičením a ľudia, ktorí si ju nevyskúšali, ju môžu považovať za nudnú či nenáročnú. Joga tak pôsobí len naoko, pretože sa v nej skrýva oveľa viac. Dobré joga cvičenie posilňuje telo, učí ho flexibilite, predlžuje výdrž a precvičuje aj rovnováhu ako zvnútra, tak zvonka. A áno, cvičením jogy sa dá aj stratiť nejaké to kilečko navyše. Ak sa pýtate, ako schudnúť s jogou, ste na správnom mieste. Musíte len vedieť, ktoré pozície zaradiť do tréningu.

Inšpirácia pre teba: Ako podporiť vylučovanie toxínov z tela? Ľudová medicína odporúča tento čaj!

pozícia mostík

Zdroj: Shutterstock®

Mostík

Mostík je pozícia, ku ktorej sa v joge dopracujete postupne, nie je teda vhodná pre začiatočníkov. Ak máte už v joge čo-to odžité, môžete sa do mostíka pustiť ihneď, len sa predtým rozcvičte. Táto pozícia je nesmierne náročná na svalstvo a otvára sa pri nej hrudník. Precvičujeme pri nej ramená, nohy, zadok a z orgánov aj pľúca. Pozíciu mostíka zobrazuje obrázok vyššie.

pozícia delfín

Zdroj: Shutterstock®

   

Delfín

Ak zbožňujete pozíciu strechy, budete milovať aj delfína, ktorý je v podstate to isté, no namiesto dlaní máte na podložke celé predlaktia. O to je pozícia sťažená a zapájajú sa pri nej tricepsy, nohy, ruky a celé jadro, teda aj hrudník. Môžeme tak tvrdiť, že táto pozícia, ak je, samozrejme, vykonaná správne, precvičuje celé telo. Ako vyzerá delfín, zobrazuje obrázok vyššie.

Pozri aj: Čo je príčinou parodontitídy? Na vznikajúci problém ťa upozornia tieto príznaky!

pozícia doska

Zdroj: Shutterstock®

Doska

Doska je mnohým známa aj ako plank, ten sa však praktizuje na predlaktiach, pri doske sa opiera o dlane. Zapája ruky, svaly zadku a brušné svaly, pričom všetky časti tela musia ešte navyše bojovať s gravitáciou. Čím dlhšie v pozícii zotrváte, tým viac kalórií spálite. Skúste vydržať aspoň 30 sekúnd a predlžujte čas v pozícii až do 5 minút. Pozíciu si môžete sťažiť napríklad tak, že zdvihnete jedno z chodidiel mierne nad podložku. Dosku môžte vidieť na obrázku vyššie.

pozícia doska klik

Zdroj: Shutterstock®

Chaturanga Dandasana

Z dosky je len krôčik, respektíve klik od pozície Chaturanga Dandasana. Zapájajú sa pri nej nohy, ruky aj celé jadro a keď v nej zotrváte, určite to budete na svalstve cítiť. V tejto pozícii dostávajú zabrať aj kĺby na rukách, pretože musia precízne zotrvať v 90-stupňovom uhle a niesť pritom celé telo. Ako sa praktizuje, ukazuje obrázok vyššie.

Zaujme ťa: Pozor na dátum spotreby vecí v domácnosti! Neraz ide o bezpečnosť!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 03.06.19 06:51

ĽŠ
karma
100.00

Joga naozaj nie je len oddychovým cvičením...

  • 0
Odpovedať

Katarína Hrtúsová 09.06.19 10:06

KH
karma
79.00

S jogou nemám zatiaľ žiadnu skúsenosť. Tieto cviky však skusim

  • 0
Odpovedať

Alena Pagáčová 28.07.19 17:42

AP
karma
-1.00

vyskúšame, treba sa len troška prinútiť :-)

  • 0
Odpovedať

Dana Hanusková 30.07.19 13:38

DH
karma
-1.00

ja som bola vždy dynamická, vyhovovali mi aerobik, zumba, .... ale s pribúdajucim vekom, s pár kilami navyše a aj s problémami s kolenami hľadám alternatívu, odhodlávam sa začať s jogou, aj keď v minulosti som to skúšala a nenadchlo ma to :-(

  • 0
Odpovedať

Jana Čipková 17.04.21 22:53

karma
106.00

Jogu mám rada, ale tieto cviky sú veľmi náročné pre staršie ročníky.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní