Ako využiť penu na holenie netradične? Skús tieto super triky!

Ako využiť penu na holenie netradične? Skús tieto super triky!

  • Zdieľaj:
 • 6

Pena na holenie je skvelým pomocníkom predovšetkým na ceste za krásne hladkou pokožkou, no vedeli ste, že jej využitie je oveľa širokospektrálnejšie? Takže aj keby ste penu na holenie nepoužívali kvôli jej primárnemu účelu, tak po prečítaní článku budete minimálne zvažovať jej kúpu, a to kvôli benefitom, o ktorých sa dočítate ďalej.

Voňavé a čisté ruky

Ak v domácnosti radi majstrujete a využívate pritom rôzne lepidlá, laky či farby, asi sa vám z času na čas stane, že vám niektorá zo spomínaných látok skončí na koži. Pre ľahšie očistenie použite penu na holenie, a to tak, že si s väčším množstvom peny poriadne miesto umyjete. Podobne môžete postupovať aj v prípadoch, keď si ruky „zagebríte“ od sezónneho ovocia pri zbere, zaváraní a pod.

Pozri aj: Vieš, čo znamenajú piktogramy na oblečení? Úplný rozpis nájdeš tu!

ako na škvrny na oblečení

Zdroj: Shutterstock®

Škvrny nemajú šancu

Stala sa vám malá nehoda? Obliali ste sa kávou alebo vám na tričku skončila horčica? V tom prípade bežte do kúpeľne pre penu na holenie. Na ešte nezaschnutú škvrnu aplikujte penu a dôkladne rozotrite. Po minúte by už škvrnu nemalo byť vidno. Pokiaľ áno, naneste druhú vrstvu a dajte prať. Nezostane po nej ani stopa! Pena na holenie je vynikajúca aj na škvrny na koberci. Naneste na ne penu, utrite vlhkou špongiou a potom, keď koberec vyschne, vysajte.

Doprajte svojim šperkom lesk

Pena na holenie je okrem iných benefitov aj dobrým čistiacim prostriedkom, ktorý si však zachováva jemnosť a na povrchy nepôsobí agresívne. Túto vlastnosť môžete využiť aj vtedy, keď zistíte, že vašej bižutérii či strieborným šperkom odobrala krásu oxidácia. Na zašlý šperk jednoducho aplikujte penu a nechajte ju pôsobiť niekoľko minút. Potom už len vyčistite a doleštite handričkou.

ako na vŕzgajúce pánty

Zdroj: Shutterstock®

Pánty už nebudú vŕzgať

Ak nemáte po ruke vhodnejší prostriedok a nemienite už ďalej počúvať vŕzganie pántov, siahnite znova po pene na holenie. Jednoducho ju len vtlačte do záhybov, zvyšky utrite a máte po probléme!

Vyhrajte boj s vodným kameňom

Okrem toho, že je pena na holenie vhodná na čistenie nerezových povrchov, tak ňou môžete účinne zabojovať proti vodnému kameňu, a to nielen v kúpeľni. Ak mávate problém s tvrdou vodou, pravdepodobne ste sa zamýšľali aj nad tým, ako dostať vodný kameň zo žehličky. Skúste teda nastriekať penu na kus látky a prežehliť ju žehličkou nastavenou na nízkej teplote, pričom tento postup podľa potreby opakujte.

ako na zahmlené zrkadlo

Zdroj: Shutterstock®

Ako na zahmlené zrkadlo?

Hnevá vás zahmlievanie zrkadiel v kúpeľni, skiel v aute či sklíčok na okuliaroch? Siahnite po pene na holenie, ktorú v tomto prípade treba dôkladne rozotrieť po sklenenom povrchu a utrieť suchou handričkou. Pena vytvorí izolačnú vrstvu a nedovolí tak, aby sa na ňom usádzala voda. Šikovný pomocník, že áno?

Chystáte sa kempovať?

Pokiaľ sa vyberiete užívať si prírodu na dlhší čas, určite si so sebou nezabudnite zobrať penu na holenie. Prečo? Využijete benefity, ktoré sme už spomínali, napríklad pomocou nej odstránite škvrny na oblečení, ale môžete ju použiť aj na zbavenie sa miazgy z rúk či rôznej odolnej špiny.

Inšpiruj sa: Ktoré syry konzumovať a na ktoré si dávať veľký pozor? Poradíme ti!


  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 07.04.19 09:51

ĽŠ
karma
100.00

Super triky, ďakujem!

 • 3
Odpovedať

Mária Maxianová 07.04.19 18:54

MM
karma
115.00

určite niektoré vyskúšam

 • 2
Odpovedať

Elena Švachová 08.04.19 00:16

karma
109.00

Toto by ma v živote nenapadlo :-O ...Ďakujem za rady :-)

 • 1
Odpovedať

Jana Tonhauserová 11.04.19 11:54

karma
102.00

Vyskúšam na zrkadlo v kúpeľni..uvidíme

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 13.04.19 07:41

JK
karma
100.00

Hneď idem aj vyskúšat

 • 1
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 18.04.19 13:45

karma
100.00

Teda.. To som naozaj nevedela o týchto účinkoch peny na holenie. Niekedy si naozaj nevieme rady napr. s odstránením škvŕn na koberci... Ďakujem ta super článok

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Najlepšie mužské znamenia: Máte podľa astrológie dokonalého muža?
Znamenia

Najlepšie mužské znamenia: Máte podľa astrológie dokonalého muža?

 • 2
 • 24.09.2022
Celebrity narodené v znamení Škorpión
Znamenia

Celebrity narodené v znamení Škorpión

 • 0
 • 23.10.2022
Spontánnosť nemá v krvi každý! Ale tieto 3 znamenia zverokruhu ÁNO! Máš ju aj ty?
Znamenia

Spontánnosť nemá v krvi každý! Ale tieto 3 znamenia zverokruhu ÁNO! Máš ju aj ty?

 • 1
 • 30.11.2022