Ako zariadiť spálňu a čo nám radí Feng Šuej? Vyspi sa do ružova!

Ako zariadiť spálňu a čo nám radí Feng Šuej? Vyspi sa do ružova!
 • 30.12.2018
 • Darina Veen-Kaššová

Spánok je základom pevného zdravia a komunikácie s rodinou. Preto je spálňa jednou z najdôležitejších miestností v dome. Tu odpočívate po každodennej práci v zamestnaní alebo po únavnom dni prežitom doma s deťmi. Je to tiež dôverné prostredie , kde spíte a milujete sa so svojím partnerom.  Pre dobrý spánok a láskyplný vzťah je pokojné, príjemné prostredie s harmonickými  pastelovými farbami v kombinácii s mäkkými splývajúcimi textíliami a pohodlnou posteľou priamo ideálne.

Čo nám radí Feng Šuej?

Starobylé čínske umenie Feng Šuej nás učí ako zariaďovať obytné priestory tak, aby sme dosiahli v našich domovoch harmóniu a rovnováhu, blahobyt a šťastie.

Pozri aj: Dodaj energiu svojmu životu pomocou feng šuej!

umiestnenie spálne podľa feng šuej

Zdroj: Shutterstock®

1. V prvom rade voľte správne umiestnenie postele a nedávajte do spálne zbytočné elektrické spotrebiče. To platí i pre televízor.

Je dôležité, aby posteľ stála v izbe na takzvanom “mieste najvyššej harmónie”. Toto miesto nám dáva pocit bezpečnosti a napomáha úplnému uvoľneniu. Mala by byť čo najviac vzdialená od dverí a od okna. Čelo postele by malo spočívať na uzavretej stene tak, aby ste mali prehľad o miestnosti a videli na dvere. Ak posteľ stojí pod šikmou stenou podkrovia, môže to pôsobiť tiesnivo.

Posteľ by nemala stáť medzi dverami a oknom, nikto nespí rád na “autostráde energie”. Následkom môže byť nespavosť, zlé sny a ranná vyčerpanosť.  Týka sa to predovšetkým postele umiestnenej bližšie k dverám.

2. Odstráňte všetko, čo sa týka práce a bráni v dosiahnutí spokojného pocitu. Spálňa by mala byť čistá, bez zbytočných vecí, ktoré môžu zapríčiniť stagnáciu energie.

3. Zapáľte voňavé oleje, napríklad muškát alebo levanduľu, takto vytvoríte pred spánkom potrebnú uvoľňujúcu a prívetivú atmosféru.

zásady feng šuej pri zariaďovaní spálne

Zdroj: Shutterstock®

4. Vyvarujte sa zrkadiel v spálni. Často sú príčinou problémov so spánkom, lebo umocňujú  rušivé energie. Ak máte zrkadlo, skúste ho na noc zakryť, aby ste zistili, či nepôsobí rušivo.

5. Priestor nad posteľou by mal byť voľný. Ťažké lampy nad posteľou alebo police s knihami nad hlavou zapríčiňujú tlak a napätie. 

6. Pre rovnováhu vo vašom vzťahu je dôležité, aby posteľ na oboch stranách bola rovnako prístupná.

7. Obrazy a predmety v spálni vyberajte s maximálnou starostlivosťou. Pozrite sa, čo znamenajú a od koho ste ich dostali?  V tomto intímnom priestore by mali byt iba obrazy, umelecké predmety alebo fotografie, z ktorých máte vy aj váš partner dobrý pocit a ich energia vás neubíja.

Zaujme ťa: Recept na životné šťastie: Pomôže ti feng shui?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 30.12.18 06:06

ĽŠ
karma
100.00

Spánok je základom pevného zdravia a nielen, zariadenie spálne podľa Feng Šuej má určite veľa do seba; veľmi dobrý článok!

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 30.12.18 08:55

SK
karma
114.00

nábytok by sme aj asi mali takto rozmietnený, len s tým spánkom je to horšie

 • 1
Odpovedať

Darina Božiková 30.12.18 13:07

DB
karma
114.00

toto sú veľmi dobré rady,mal by sa ich držať každý,kto má na to aspoň trochu možnosť.v panelákovom byte je to trochu ťažšie,ale čosi sa dá urobiť aj tam.

 • 1
Odpovedať

Martina Zahoranová 30.12.18 14:44

MZ
karma
92.00

no veru dobrých rád ohľadom spánku nikdy nie je dosť, pretože ja spím veľmi zle... nemáme v spálni vôbec nijaké spotrebiče ani len budík, no veru zrkadlo máme a ináč možno nám chýbajú nejaké párové predmety ... asi musím niečo zmeniť

 • 1
Odpovedať

Daniela Bieliková 31.12.18 11:06

DB
karma
117.00

dobré rady, zaujímavé innšpirácie

 • 2
Odpovedať

Mária Maxianová 01.01.19 19:12

MM
karma
100.00

ja som zmenila miestnosť, spánok je hodnotnejší, v tej pôvodnej bolo veľa rušivých elementov, avšak skôr vonkajších a ťažko ovplyvniteľných

 • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 02.01.19 23:17

MR
karma
109.00

zaujímavé čítanie, dobrý spánok je určite dôležitý

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní