Prečo dať avokádo do mrazničky? Už nikdy ho nebudeš skladovať inak

Prečo dať avokádo do mrazničky? Už nikdy ho nebudeš skladovať inak

Avokádo sa momentálne teší nesmiernej popularite. Nielen, že je v obchodoch neustále v akcii a vieme si ho tak zadovážiť za celkom výhodné ceny, pripravujeme z neho mnoho zdravých jedál. Milujeme ho pre zdravotné benefity, neutrálnu chuť a krémovú textúru.

To všetko však len za predpokladu, že dokážeme správne odhadnúť, kedy je avokádo naozaj zrelé a pripravené na konzumáciu. To sa môže zdať ako jednoduchá úloha, no realita je iná, čo nám dosvedčí každý milovník avokáda. Povieme vám, prečo a najmä kedy dať avokádo do mrazničky!

Zaujme ťa: Ako nájsť správnu cestu v živote? Určite nerob toto!

ako pripraviť avokádo

Zdroj: Shutterstock®

Test zrelosti avokáda

Keď kupujeme avokádo v obchode, zväčša je ešte poriadne tvrdé, čo pociťujeme len stlačením plodu medzi prstami. Keďže nevidíme do vnútra avokáda, zrakom si jeho zrelosť nevieme overiť. Musíme preto kúpiť pomerne tvrdé, ešte nezrelé avokádo a nechať ho dozrieť doma. Vo všeobecnosti platí, že ak ho necháte v izbovej teplote, dozreje rýchlejšie a ak ho dáte do chladničky, dozrieva pomalšie. Pozor, pri čakaní sa vám veľmi jednoducho môže stať aj to, že bod zrelosti prešvihnete. Z tvrdého nezrelého plodu sa razom stáva hnedá masa bez chuti a konzistencie.

Spravte si preto osvedčený test zrelosti. Keď sa vám zdá avokádo už na dotyk zrelé, overte si to odlúpnutím stonky, ktorú nájdete na vrchu užšej časti plodu. Odlúpnutie stonky by malo ísť jednoducho a malo by pod ňou zostať svetlozelené miesto. Ak stonka nejde oddeliť od avokáda, plod je nezrelý. Ak po nej zostane hnedé miesto, avokádo je pravdepodobne zrelé až príliš.

Avokádo do mrazničky

Teraz, keď už viete, ako otestovať zrelosť avokáda, môžeme pristúpiť k tajomstvu jeho zachovania v tomto stave čo najdlhšie. Áno, pomôže vám práve mraznička, do ktorej si zrelé avokáda môžete uložiť v rôznych formách a potom ich len vytiahnete v prípade, že máte chuť na pomazánku, dip k čipsom alebo vám chýba prísada do obľúbeného šalátu. Avokádo vytiahnete presne v stave, ktorý potrebujete na okamžitú konzumáciu.

Ako avokádo v mrazničke skladovať? Môžete si ho rozpoliť, vykôstkovať a pokvapkať citrónom, aby si zachovalo peknú zelenú farbu. Potom polovice avokáda aj so šupkami umiestnite do plastových vreciek určených na mrazenie, pričom z nich vytlačte všetok vzduch. Avokádo tiež môžete zmraziť narezané na kocky alebo ho rozpučte vidličkou na pyré a zamrazte ho tak. Vždy pridajte trošku citrónovej alebo limetkovej šťavy, ktoré zabránia jeho oxidácii.

Inšpirácia pre teba: Recept na zdravý dezert? Skús famózne proteínové guličky 3x inak

- Anketa

OBĽUBUJETE AVOKÁDO?

Odpovedalo 720 ľudí  

Zbožňujem ho!
69%
Mám ho rada raz za čas.
27%
Veľmi ho nemusím.
2%
Neznášam ho.
2%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 02.03.19 08:15

ĽŠ
karma
100.00

Ďakujem za článok!

  • 0
Odpovedať

Simona Bavalová 02.03.19 17:59

SB
karma
-1.00

Milujem avokádo, no túto info počujem prvýkrát. Ďakujem za tip, určite ho budem takto skladovať.

  • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 02.03.19 19:06

HZŠ
karma
102.00

Avokado milujem, vyskúšam to. Patrím k tým, ktorým sa to stáva, že ho občas nechám prezrieť.

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 03.03.19 23:46

karma
109.00

Avokádo mám rada.Najčastejšie si z neho robím pomazánku.2-3 strúčiky cesnaku vymiešam s avokádom,pokvapkám citrónom a pochúťka je hotová.Ešte sa mi nestalo,že by som ho nechala prezrieť.Musí byť na dotyk poddajné.Ale aj mne sa môže stať,že raz netrafím.Takže vašu radu si beriem k srdcu :-)

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 11.03.19 15:10

DB
karma
114.00

nemám rada avokádo,ale občas ho pripravím pre návštevu vo forme nátierky.

  • 0
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 19.03.19 16:47

karma
100.00

Avokádo milujeme, robíme z neho nátierky a pridávame ho do šalátov. Zaujímavý článok, to som naozaj netušila, že sa skladuje aj v mrazničke

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 18.04.19 09:04

karma
127.00

Zaujímavý tip, možno ho vyskúšam.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 13.07.19 20:43

JK
karma
100.00

Občas ho kupujem tada vyskúšam

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní