Top potraviny na upratovanie v domácnosti: Tak toto musíš vedieť!

Top potraviny na upratovanie v domácnosti: Tak toto musíš vedieť!

  • Zdieľaj:
 • 4

Vianočné upratovanie čaká azda každého z nás. Teda v prípade, že sa nerozhodnete inak a na celé vianočné upratovanie sa nevykašlete. No, ak vám to predsa len nedá a rozhodnete sa poumývať okná a vyluxovať celý byt, tak sa do toho pustite možno ekologicky. A teda pri upratovaní vymeňte všetky chemické čistiace prostriedky za tie prírodné. Prírodné, ktoré nájdete vo svojej chladničke či potravinovej skrinke.

Síce si mnohí robia srandu, že Ježiško sa narodil v maštali, a preto by sme sa mali vykašľať na vianočné upratovanie (vraj, aby sa cítil ako doma) :D, no mnohým nám to nedá a do vianočného upratovania sa pustíme stoj čo stoj. Veď treba vyluxovať všetky skrinky, podlahy, poumývať okná, poupratovať skrine a pod. Je toho veľa, no postupne sa dá všetko zvládnuť. A ak máte pomoc v podobe ďalších členov rodiny a rovnako pomoc v podobe skvelých čistiacich prípravkov, tak vám pôjde všetko od ruky.

Odporúčame: Ako odstrániť pleseň v kvetináčoch izbových rastlín? Toto pomôže!

ako vyčistiť vázu ryžou

Zdroj: Shutterstock®

Ryža ako prostriedok na čistenie

Keď máte v domácnosti fľaše alebo vázy nepravidelného tvaru, ktoré sa veľmi ťažko čistia, tak využite ryžu. Ryža je v tomto prípade perfektným prostriedkom na čistenie. Stačí, ak surovú ryžu nasypete do nádoby a pridáte aj trochu mydlovej vody. Nádobou chvíľu krúžte a pretrepte ňou, aby sa ryža dostala do každého ohybu a vyčistila ho. Jednoduchý spôsob, pri ktorom nestratíte nervy!

Zemiakové šupky na čistenie krbu

Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť krb ekologicky, ale aj ekonomicky. Použite zemiakové šupky. Ak máte v pláne variť zemiaky na obed, tak šupky z nich určite nevyhadzujte. Šupky rovnomerne rozložte na plech a nechajte ich vysušiť po dobu 48 hodín. Potom ich prihoďte do ohňa až si zapálite krb. Zemiakové šupky týmto spôsobom údajne vyčistia komín od spálených zvyškov dreva.

citrón na čistenie mikrovlnky

Zdroj: Shutterstock®

Citrón na vyčistenie mikrovlnky

Na vyčistenie mikrovlnnej rúry použite zmes citrónovej šťavy a vody. Nalejte ich do misky a tú vložte do mikrovlnky. Zapnite ju na približne 3 minúty na maximum. Dvierka na mikrovlnke nechajte následne zatvorené ešte pár minút po jej vypnutí, aby z nej neunikla všetka para. Na záver vnútro mikrovlnky utrite bavlnenou handričkou.

Grep a soľ na umývadlo

Jeden grep môžete použiť aj na vyčistenie zájdeného umývadla. Grep prerežte na polovicu a jednu namočte do kuchynskej soli. Tú použite na vyčistenie zájdeného umývadla, ale aj vane alebo toalety.

Zaujme ťa: Vintage štýl a jeho veľký návrat: Trend, ktorý ťa dostane na prvý pohľad!


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 08.12.20 06:39

ĽŠ
karma
100.00

Grep som ešte neskúšala, ďakujem za radu!

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 08.12.20 19:40

MC
karma
109.00

Zaujímavé tipy

 • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 09.12.20 10:49

MR
karma
104.00

citrón, sóda bikarbóna. soľ, ocot o tom viem aj to používam no o ryži som nevedela a veru mám také vázy ťažko dostupné na čistenie

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 16.02.21 14:02

JK
karma
100.00

Mám krb rád vyskúšam šupky zo zemiakov

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Plastické operácie za státisíce: Čo poviete na premenu tejto 24-ročnej ženy?
Voľný čas

Plastické operácie za státisíce: Čo poviete na premenu tejto 24-ročnej ženy?

 • 0
 • 22.10.2022
Zápal očnej dúhovky – pri ktorých príznakoch neodkladať vyšetrenie u očného lekára?
Zdravie

Zápal očnej dúhovky – pri ktorých príznakoch neodkladať vyšetrenie u očného lekára?

 • 0
 • 10.11.2022
Ukážeme vám ako ušetriť pri nákupe okuliarov!
Inšpirácie

Ukážeme vám ako ušetriť pri nákupe okuliarov!

 • 0
 • 30.01.2023