Tajomstvá tých, čo vstávajú skoro ráno

Tajomstvá tých, čo vstávajú skoro ráno
  • 04.06.2016
  • Silvia Karasová

A udržia si dobrú náladu po celý deň. Pokiaľ patríte k tým, ktorí pravidelne po zazvonení budíka nadávajú, mračia sa, či sú nešťastní a unavení, niekde robíte chybu.

Dá sa totiž fungovať aj inak, než vkročiť do nového dňa s pochmúrnou náladou. Je pravda, že podľa delenia ľudí, hovoríme o škrovránkoch a sovách. A tiež je pravda, že práve tie sovy sú nočné vtáky a ranné vstávanie im dokáže pekne skomplikovať život. Ale niektorým veciam sa možno ľahko priučiť a zjednodušiť si každodenné rituály.

Môžeme si povedať, že všetko je rutina a skôr, či neskôr si na to zvykneme. Aby si na ranné vstávanie zvyklo nielen telo, ale aj naša psychika, mali by sme praktizovať pár jednoduchých pravidiel. Už minule sme si písali o tom, ako zdravo odštartovať ráno. Ak k týmto našim radám, pridáte aj tipy, čomu sa určite vyhnúť, možno sa aj z nočného vtáka, zmeníte na toho ranného.

Tajomstvá tých, čo vstávajú skoro ráno

Zdroj: Shutterstock®

ZABUDNITE NA:

1. Rannú cigaretku a rannú kávičku.

O škodlivosti fajčenia určite nemusíme písať, dupľom nie o prvej rannej cigarete ledva na umyté zuby a prázdny žalúdok. Aj keď môžete mať pocit, že vás nikotín hneď zrána naštartuje opak je pravdou. Odoberie vám viac energie než by ste chceli a telo rovno toxikuje novými škodlininami, ktorých sa len tak tak počas noci (ak vôbec!) stihlo zbaviť. Ani káva nie je to pravé orechové, česť výnimkám. Kofeín si radšej doprajte až popoludní, kedy telo naozaj potrebuje nakopnúť, a neučte ho ranným kávičkovým „štartom“, pretože zrána by malo mať dostatok energie samo o sebe.

2. Prácu pred prácou.

Nepracujte hneď ako otvoríte oči. Čas kým sa do práce vypravíte, a to aj v prípadoch, že pracujete doma, si nechajte len samé pre seba. Mala by to byť chvíľa, kedy sa príjemne naladíte, naraňajkujete a psychicky pripravíte na všetko, čo vás počas dňa čaká.

Odporúčame tiež:  Mäso na tanieri – ktoré je najzdravšie?

Tajomstvá tých, čo vstávajú skoro ráno

Zdroj: Shutterstock®

3. Ruch, zhon, krik.

Najmä v prípade, že patríte k tým, ktorí sa ťažšie prebúdzajú. Ak ste ráno rozospaté a ťažšie odlišujete realitu od sna, začnite už pri budíku – zvoľte si jemný tón a budík si nastavte radšej na viacero časov. Ak nebývate samé, naučte aj členov vašej domácnosti, že ráno máte najradšej ticho a pomalé prebúdzanie do reality. Opak by vám mohol vyčarovať mrzutú tvár po celý deň.

Odporúčame prečítať: Čo nesmie chýbať v piknikovom koši?

4. Zlé správy a hádky.

Nekazte si deň tým, že ste objavili očko na pančuškách, dieru v topánke, špinavé okná, či zlo vo svete. Každý z nás má niečo „vlastné“, čo ho zvykne pravidelne naštartovať k hnevu. Snažte sa vyhýbať hneď zrána tým svojím „okruhom“ a pamätajte, že úsmev dokáže navodzovať dobrú náladu, ale aj pritiahnuť šťastie. Podobne sa nenechajte vtiahnuť do hádky s nikým a o ničom. Pri hádaní sa totiž naše telo využíva celkom slušné množstvo energie, ktoré vám potom pochopiteľne bude chýbať počas pracovného dňa. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 04.06.16 06:44

SK
karma
113.00

dobry clanok

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 11.12.16 19:59

AK
karma
100.00

úsmev všetko vyrieši

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 03.01.17 13:22

AK
karma
100.00

áno ranné vstávanie pre každého asi nie príjemné

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní