Čo prezrádza tvar pier o človeku? Odhaľ tajomstvo na prvý pohľad

Čo prezrádza tvar pier o človeku? Odhaľ tajomstvo na prvý pohľad

  • Zdieľaj:
 • 4

Čo by sme niekedy dali za to, keby sme poznali skryté vlastnosti ľudí, ktorých ešte nemáme úplne „oťukaných“. Možno aj preto vznikajú typológie na základe vonkajších znakov, ktoré mnohé odhaľujú už na prvý pohľad. Nech už si o podobných typológiách myslíte čokoľvek, zdá sa, že predsa len majú čosi do seba. Overiť ste si to mohli napríklad aj v článku o tom, čo prezrádza farba očí o osobnosti človeka, ale našej pozornosti neuniklo ani to, čo prezrádza tvar zadku o jeho majiteľovi či majiteľke. Dnes budú pod drobnohľadom pery. Čo si myslíte, aké tajomstvá nám prezradia o tom druhom? Odhaľte ich s nami v nasledujúcich riadkoch.

Plné pery

Veľké plné pery sú predovšetkým symbolom zmyselnosti a zvádzania. Majiteľky či majitelia takýchto mäsitých a výrazných pier sa však taktiež vyznačujú empatickou povahou a často majú až ochranárske sklony. Veľký dôraz kladú na emocionálne prežívanie, čo môže byť zároveň ich silnou aj slabou stránkou. Dôležité je pre nich zaiste to, aby vedeli svoje emócie „držať na uzde“.

Pozri aj: Psychologický test: Spôsob, akým prekrižuješ prsty, o tebe veľa napovie

plné pery a úzke pery

Zdroj: Shutterstock®

Úzke pery

Úzke, resp. tenké pery signalizujú veľké odhodlanie, vôľu a v neposlednom rade aj vysoké ambície. Zatiaľ čo v prvom spomínanom type plných pier dominujú emócie, tak pri tých úzkych je to naopak – do popredia sa dostáva najmä praktickosť a uvážlivosť. Niekedy však tieto pery značia i chladnú kalkuláciu a kde-tu aj kŕčovitosť či zatrpknutosť. 

Dolná pera široká a horná úzka

Úplnú symetriu dolnej a hornej pery nemá asi nikto. Niekedy je však rozdiel medzi nimi výraznejší, čo znamená, že i ďalej spomínané vlastnosti sa budú s týmto rozdielom zintenzívňovať. Čím je dolná pera výraznejšia v porovnaní s tou hornou, môže to znamenať aj stúpajúce sebavedomie až panovačnosť. Taktiež sa s týmto tvarom pier spája i energickosť, spoločenskosť, lojálnosť, no taktiež tvrdohlavosť.

užšia i plnšia dolná pera

Zdroj: Shutterstock®

Dolná pera úzka a horná široká

Pokiaľ je horná pera väčšia, resp. plnšia ako dolná, tak to poukazuje na vysokú charizmu, snahu dostať sa do centra pozornosti, no rovnako aj zmysel pre dramatickosť. Majitelia či majiteľky tohto typu pier možno niekedy až zbytočne zveličujú, čo môže vyplývať z ich väčšej citlivosti až precitlivenosti na vonkajšie podnety.

Široké pery

Širšie pery (nie v zmysle ich plnosti a objemu) znamenajú tiež o čosi väčšie ústa do strán. Úsmev týchto ľudí je tak naozaj výrazný a neprehliadnuteľný. A veru, väčšinou sa radi zabávajú i smejú. Charakterizuje ich uvoľnenosť až bezstarostnosť. V hlavách im však drieme veľký potenciál. Logické myslenie a analytické schopnosti hrajú rozhodne v ich prospech.

Neprehliadni: Ako si uľahčiť diétu? S týmito tipmi to pôjde razom jednoduchšie

široké a okrúhle pery

Zdroj: Shutterstock®

Okrúhle pery

Akýmsi protikladom širších pier do strán sú zaokrúhlené pery, ktoré väčšinou zanechávajú dojem nevinnosti až krehkosti, čo zároveň aj vystihuje úprimné, no niekedy až naivné nastavenie ľudí s týmto typom pier. Taktiež môžu signalizovať menej spoločenskú, ba priam introvertnú povahu. Medzi pozitíva môžeme istotne zaradiť kreatívne zmýšľanie, novátorstvo a ako sme už naznačili, títo ľudia nevedia klamať.

Samozrejme, že niekedy môžu mať pery zmiešané znaky, ktoré nesedia len na jeden zo spomínaných typov. V tom prípade môže dôjsť k prelínaniu viacerých charakteristík. V prvom momente však treba vyhodnotiť ten najdominantnejší znak a vnímať ho ako kľúčový a najrozhodujúcejší.

Tak čo myslíte, sedí táto typológia aj na vás? 


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 21.02.20 08:47

SK
karma
113.00

možno....

 • 0
Odpovedať

Anna Frustoková 22.02.20 00:51

AF
karma
-1.00

Myslím že nie

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 22.02.20 22:12

karma
112.00

Zase som sa o sebe niečo nové dozvedela.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 27.02.20 13:05

karma
100.00

týmto tvarom pier spája i energickosť, spoločenskosť, lojálnosť, no taktiež tvrdohlavosť celkom sedí

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Starostlivosť o pleť: Ideálne predsavzatia na rok 2023 pre pleť bez akné i vrások
Pleť

Starostlivosť o pleť: Ideálne predsavzatia na rok 2023 pre pleť bez akné i vrások

 • 1
 • 21.01.2023
Megan Fox ohúrila novou farbou vlasov: Zlákala ju „targaryen blond“
Vlasy

Megan Fox ohúrila novou farbou vlasov: Zlákala ju „targaryen blond“

 • 1
 • 16.10.2022
Keratín ako základ pre krásne vlasy
Vlasy

Keratín ako základ pre krásne vlasy

 • 0
 • 10.11.2022