Čo spôsobuje zamilovanosť? Zamiluje sa do teba aj pre tieto „detaily“

Čo spôsobuje zamilovanosť? Zamiluje sa do teba aj pre tieto „detaily“

Otázky ohľadom lásky a zamilovanosti bývajú často tými, ktoré nedajú mnohým ľuďom spávať a túžia na ne dostať odpovede. Jednou z nich je nepochybne aj tá, ako sa vlastne človek zamiluje, resp. čo dokáže vyvolať zamilovanosť. Odborníci na danú problematiku postupne odhalili detaily povzbudzujúce zamilovanie sa. Tieto podnety často vnímame len na podvedomej úrovni. A možno im ani vy vedome neprikladáte tak veľký význam, ako v skutočnosti majú. Práve preto sme si na tieto „drobnosti“ posvietili a zosumarizovali ich.

Zamilovanosť ešte nemusí znamenať lásku

Ale ešte pred tým, ako sa na tie „vyvolávače zamilovanosti“ pozrieme, treba pripomenúť jeden zásadný fakt, ktorý, bohužiaľ, niekedy ľuďom uniká. Zamilovanosť sa totiž často zamieňa s láskou, no nie sú totožné. Zamilovanosť je síce krásna a dokáže priam nadnášať, ale zradnou je jej nestálosť. Väčšinou ružový opar dokonalosti nevydrží viac ako 18 mesiacov, no a potom si zaľúbenci začínajú všímať aj iné ako pozitívne stránky svojho partnera. Tu sa však nachádzame už v ďalšej kapitole vzťahu, resp. v štádiu jeho budovania, upevňovania alebo konca. Niekedy je to prebudenie sa do reality jednoducho tvrdé. No inokedy možno zamilovanosť považovať za vstupnú bránu do stabilného vzťahu. A čo teda treba na to povestné „preskočenie iskry“? O tom sa dozviete ďalej v galérii.

Neprehliadni: Čo muži neznášajú na ženách? Na odplašenie stačí naozaj málo

- Galéria
1 z 9

1. VÝŠKA

Výškový rozdiel medzi potenciálnymi partnermi je jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú zamilovanie sa. Jednoducho povedané, chlap by mal byť vyšší ako žena. Zdá sa, že tomu prikladajú dôležitosť najmä ženy, ktoré sa pri vyššom partnerovi cítia akosi viac v bezpečí, no a tak vlastne aj celkovo lepšie. Samozrejme, že ako pri každom ďalšom bode, aj v tomto smere existujú výnimky.

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

MYSLÍTE SI, ŽE VIDINA ZABEZPEČENIA, KTORÚ SME SPOMÍNALI AKO POSLEDNÚ, JE PRE ŽENY DÔLEŽITEJŠIA AKO VŠETKY PREDOŠLÉ FAKTORY ZAMILOVANIA SA?

Odpovedalo 127 ľudí  

ÁNO
11%
NIE
89%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 31.08.19 07:10

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé i pravdivé fakty!

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní