Čomu vďačia úspešné ženy za svoj triumf? Tu je návod k úspechu

Čomu vďačia úspešné ženy za svoj triumf? Tu je návod k úspechu
  • 06.03.2014
  • Aďa Knies

Snívate o úspechu? Predstavujete si dokonalý život, ale stále neviete ako svoje sny dotiahnuť do konca? Nejedna z nás žien si v tomto svete prebojovala cestu na vrchol. Aké vlastnosti by sme teda mali nadobudnúť, aby sme aj my boli úspešné?

Organizovanosť

Ak chceme, aby to, čo robíme malo aj nejaký efekt, musíme sa naučiť organizovanosti na mnohých úrovniach. Musíme mať systém v práci aj doma.

Napríklad: Udržujte svoj pracovný priestor čistý a uprataný. Zaviesť si priority úloh, tie najdôležitejšie sú dokončené ako prvé. Dať veci späť na svoje miesto, keď ich už nepoužijete. Majte diár alebo elektronický kalendár. Samozrejme toho existuje omnoho viac, ide len o to, do akej miery ste organizovaná.

Pozri aj: Sezóna ríbezlí: Ochutnaj tento nadýchaný ríbezľovo-čokoládový koláč!

organizovanie

Zdroj: Shutterstock®

Ovládanie emócií

Ženy zväčša majú tendenciu reagovať viac emocionálne než muži. Emócie nemusia vždy znamenať zlo. Pokiaľ však ide o podnikanie, nie je na ne žiadny čas. Efektívny vedúci, či už žena alebo muž, je taký, ktorý zostáva v pokoji pod tlakom. Ak chcete stúpať na vrchol, budete musieť vedieť udržať svoje emócie na uzde, bez ohľadu na to, aké silné sú. Pravda, nie vždy idú veci práve tak, ako by sme si predstavovali, musíte sa naučiť zachovať chladnú tvár pred svojimi podriadenými, pretože len tak si u nich vytvoríte autoritu. Vyventilovať sa môžete kdekoľvek inde, len nie v kancelárii.

Odporúčame: Alergia na orechy a arašidy: Rozpoznaj hlavé príznaky včas!

zvládanie emócií

Zdroj: Shutterstock®

Vyžarovanie dôvery

Väčšina úspešných žien o tom, že niečo nezvládne, na verejnosti ani len nepípne. Aj ony z času na čas cítia, že niečo nezvládnu, alebo si jednoducho nie sú isté v tom, čo robia. Netreba hneď vešať hlavu. Na všetko existuje odpoveď.

Pomoc ostatným

Nejedna z úspešných žien je zapojená do nejakého spolku alebo prispieva finančnými čiastkami do organizácií na pomoc ľuďom. Či už ide o deti alebo ľudí v núdzi, vzdelávanie, pomoc zvieratám a podobne.

Pozri aj: Pestovanie zeleniny v pohári a donekonečna? Vypestuj si čerstvú vňaťku z odrezkov

vedúca osobnosť

Zdroj: Shutterstock®

Samostatnosť

Pri pomoci ostatným a pracovných povinnostiach nezabúdajte ani na seba. Máme na mysli starostlivosť o svoje psychické a fyzické zdravie. K fyzickej kondícii vám dopomôže správna strava a pohyb. Veľký pozor si dajte aj na duševné zdravie. Nájdite svoj vlastný spôsob, ako zvládnuť stres, nátlak a úzkosť. Pokiaľ chcete byť úspešná, tieto negatívne pocity sa k vám v žiadnom prípade nesmú dostať. 

Byť úspešný je česť a pocta, prináša však tony práce. Treba sa stále vzdelávať a nevzdávať sa, ak sa niečo nepodarí na prvý raz. Potrebujete len čas a trpezlivosť. Veľa šťastia!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 06.03.14 15:20

ĽŠ
karma
100.00

Proti mužskej konkurencii to býva náročné, ale - ženy sú predsa od prírody, šikuľky, no nie?!

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 10.03.14 21:29

JK
karma
100.00

Neexistuje žiadna kráľovská, ružami vystlaná cesta k úspechu. A ak je, ja som ju nenašiel. Ak som v živote niečo dosiahol je to preto, lebo som bol ochotný tvrdo pracovať.Krásný a výstižný citát

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 31.10.14 15:44

MR
karma
-1.00

každá rada je účinná: dobre zorganizovaný deň, byť dôveryhodný a neprejavovať emócie-

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 13:58

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 13:58

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní