Liečivá masáž chodidiel: Povieme ti, aké má výhody a ako na ňu!

Liečivá masáž chodidiel: Povieme ti, aké má výhody a ako na ňu!

Chodidlá sú nositeľom celej ťarchy ľudského tela, takže určite uznáte aj sami, že dostávajú poriadne zabrať každý jeden deň. Občas by sme sa im preto mali odmeniť, napríklad takou relaxačnou kúrou. Masáž chodidiel však ani náhodou nie je len o oddychu, ale má aj významné benefity pre ľudské telo.

Stop stresu

Ak ste už zažili kvalitnú masáž chodidiel, iste viete, že vás môže doviesť až do akejsi pomyselnej oázy pokoja. To však nie je len váš pocit. Masáž chodidiel naozaj dokáže zázraky a vie sa stať účinným bojovníkom proti stresu, úzkosti až depresii. Keďže stres ovplyvňuje aj prúdenie našej krvi, taká masáž chodidiel ju vie opätovne poriadne rozprúdiť, čo na organizmus pôsobí ako očista od najrôznejších toxínov.

Zaujme ťa: Vieš, čo je laryngitída? Zisti, ako sa prejavuje a lieči!

ako posilniť imunitu

Zdroj: Shutterstock®

Dodá energiu, navráti imunitu

Možno by ste tomu neverili, no obyčajná masáž chodidiel vie človeku navrátiť dokonca aj stratenú energiu, ktorú počas dňa odovzdal napríklad na pracovisku. Podľa zákonov reflexológie, ktorá sa zaoberá stimuláciou nervov na chodidlách či dlaniach alebo ušiach, dokáže práve masáž chodidiel odbúrať bariéry zabraňujúce voľnému prúdeniu energie po tele.

A ako zaberá masáž chodidiel na imunitu? Aj v tomto prípade sa obrátime na elimináciu stresu, čo masáž chodidiel preukázateľne dokáže. Pod stresom sme náchylnejší na najrôznejšie ochorenia, preto jeho odbúraním môžeme privítať práve silnejšie „JA" nášho imunitného systému.

návod na masáž nôh

Zdroj: Shutterstock®

Ako na masáž chodidiel?

Ak chcete absolvovať kvalitnú a oslobodzujúcu masáž chodidiel, odporúčame, aby ste sa zverili do rúk odborníkov. Nezabúdajte však, že masáž chodidiel môže pôsobiť na domácej pôde ako afrodiziakum. Zapáľte sviečky, vytiahnite olejček vhodný na masáže a ukážte partnerovi, ako veľmi vám na ňom záleží.

Ako praktizovať masáž chodidiel? Chodidlo si uchopte pomocou oboch rúk tak, aby ste po spodku chodidla prechádzali palcami. Začnite zhora, nevynechajte oblasti medzi prstami a samotné brušká prstov. Pomocou palcov vytvárajte jemný tlak na chodidlo, pričom dbajte na to, čo partner cíti. Masáž by nemala byť nepríjemná a už vôbec nie bolestivá. Pokračujte smerom nadol až k päte. Medzi tým vyvíjajte tlak postupne na celú plochu chodidla, špeciálne sa zamerajte na klenbu. Napokon pristúpte k treniu päty, ktoré praktizujte najprv zhora nadol a potom ihneď naopak. Poriadnu masáž nôh by ste mali praktizovať aspoň 20 minút.

Inšpiruj sa: Je skutočne ryžový sirup zdravšou náhradou cukru? Zisti pravdu!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 30.01.19 05:56

ĽŠ
karma
100.00

Masáž chodidiel naozaj nie je len o oddychu...

  • 0
Odpovedať

Vivien Pilčeková 22.02.19 15:11

VP
karma
-1.00

Ak premýšľate nad masážou vyskúšajte thaioase.sk, skvela tradičná thajská masaž, kokosava masaž a rozne dalsie :)
odporucam naozaj :)

  • 0
Odpovedať

Petra Kovacova 13.05.19 15:42

karma
-1.00

Milujem masaze a relax, baby ak ste z BA, jednoznacne odporucam navstivit thaioase.sk

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní