Šibačka je tu! Ako originálne nafarbiť veľkonočné vajíčka?

Šibačka je tu! Ako originálne nafarbiť veľkonočné vajíčka?
 • 17.04.2017
 • Barbora Vizváryová

  • Zdieľaj:
 • 6

Deň, ktorého sa obávajú všetky dievčatá je tu. Veľkonočná šibačka a oblievačka sa pre mnohých začala už od skorého rána. Chlapci vymýšľajú rôzne nástrahy a spôsoby, aby na dievčatách nezostala nitka suchá. A nám, okrem toho, že si toto všetko musíme vytrpieť, prináleží ich ešte aj obdarovať.

Tradičným darčekom sú farbené vajíčka, ktoré sa však v domácnostiach vidia čoraz menej. Jednoduchšie je predsa kúpiť čokoládové vajíčko alebo dať peniaze. Farbenie veľkonočných vajíčok však môže byť aj zábava, najmä pre menšie dievčatá. Vyskúšajte tieto tipy a obdarujte šibačov doma vyrobenými veľkonočnými vajíčkami!

Odporúčame prečítať: Inšpirujte sa a vyzdobte si vaše príbytky jarnými dekoráciami

Dúhové vajíčka s bielymi pruhmi

Obyčajné jednofarebné vajíčka môžu byť pekné, ale oveľa zaujímavejšie sú dúhové vajíčka. Ako tento efekt dosiahnuť? Potrebujete aspoň 3 farby, ktoré sa budú prelínať. Pripravte si 3 misky s horúcou vodou a lyžicou octu. Pridajte potravinárske farbivo a dobre rozmiešajte. Uvarené vajíčka položte tak, aby neboli ponorené celé. Počkajte niekoľko minút a potom ich vymeňte. Keď to urobíte aspoň 3-krát, dosiahnete dúhový efekt.

Ak chcete mať na vajíčkach ešte aj zaujímavý vzor, využite gumičku. Omotajte ňou uvarené vajíčka podľa vašej fantázie a potom ponorte do farby. Či už budú jednofarebné alebo dúhové, určite budú zaujímavé svojím vzorom. Zaujímavý efekt sa dá docieliť aj kuchynskou utierkou. Zabaľte do nej vajíčko a striedavo pokvapkajte rôznymi farbami. Počkajte pár minút, odstráňte utierku a vykukne na vás pestrofarebné vajíčko so zaujímavým vzorom. 

Magické veľkonočné vajíčka farbené cez utierku

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Pinterest.com

Farbenie vajíčok s penou na holenie

Na farbenie veľkonočných vajíčok sa dajú využiť aj také veci, o ktorých by ste to naozaj nepovedali. Pena na holenie či lak na nechty? Skvelý pomocníci pri farební! Penu nastriekajte najlepšie do plastovej nádoby, pokvapkajte rôznymi farbami, premiešajte špajľou a doslova v nej vyváľajte vajíčka. Ešte obalené v pene ich dajte bokom a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Potom papierovou utierkou jemne zotrite zvyšnú penu a vajíčka sú hotové. Úlohu peny na holenie dokáže čiastočne nahradiť aj vyšľahaná šľahačka, ale efekt bude jemnejší.

Využiť môžete aj svoje laky na nechty, ktoré už nepoužívate. Túto metódu však odporúčame používať iba na vyfúknuté vajíčka, ktoré slúžia len na dekoráciu. Cez póry vajíčka sa farba dostane aj na bielko, ktoré konzumujeme. Pri potravinárskej farbe to vôbec nevadí, ale lak na nechty je už niečo iné. Do nádoby s vodou postupne kvapkajte farby, ktoré ste si zvolili. Špajľou ich niekoľkokrát pretnite a vytvorte tak vzor. Vyfúknuté vajíčko ponorte do nádoby tak, aby sa obalilo vo farbách, ktoré vytvoril lak. Prstom ešte prípadne upravte a nechajte uschnúť.

Farbenie vajíčok lakom na nechty

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Pinterest.com

Ďalšie skvelé spôsoby, ako nafarbiť veľkonočné vajíčka

Vzory podľa vašich predstáv vytvoríte aj bielou voskovkou. Na uvarené vajíčko ňou namaľujte čokoľvek podľa vašej fantázie, potom ho porote do nádoby s farbivom a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Vytiahnite a všetky skryté vzory sa zobrazia. Alebo vyskúšajte nálepky. Akékoľvek, bodky, čiarky, hviezdičky, srdiečka. Nalepte na vajíčko, porote do farbiva, vytiahnite, nálepku odlepte a máte krásne vzorované vajíčko.

Z kuchynských pomocníkov sme už spomínali utierku, využiť môžete alobal a dokonca aj cesto! Odtrhnite kúsok alobalu, pokrčte ho a zabaľte doň vajíčko. Ponorte do farbiva, vytiahnite a alobal z vajíčka odstráňte. Vytvorí to na ňom pokrčený vzor. Vyskúšať môžete aj cesto. Zmiešajte múku s vodou do hustejšej konzistencie, preneste do sáčika, odstrihnite rožný koniec a niečo na vajíčko „nakreslite". Nechajte chvíľu zaschnúť, potom ponorte do farby. Po vytiahnutí opatrne zošúpte cesto z vajíčka. 

Veľkonočné vajíčka s jemnými ornamentmi

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Pinterest.com


  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Kelemenová 17.04.17 10:24

SK
karma
86.00

Z detickami v skolke sme vymyslali rozne druhh praktik na malovanie,zdobenie a nalepovsnie kraslic....boli celu usmudlane ale stalo to zato

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 17.04.17 20:01

SK
karma
113.00

re deti je to super zábava

 • 0
Odpovedať

Jitka Lehotská 17.04.17 21:38

JL
karma
-1.00

Skvelé, efektné a pritom veľmi jednoduché techniky zdobenia kraslíc. Vďaka za super tipy.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 17.04.17 22:26

MM
karma
118.00

každý rok zdobím vajíčka, vždy iné, toho roku som robila so špagátom, čipkou a pierkami

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 19.04.17 09:47

MC
karma
108.00

Pribudlo veľa technik na ozdoby vajíčok a aj pre menej zdatné zdobičky.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.04.19 21:52

JK
karma
100.00

Skvelá inšpirácia

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Veľkonočné dekorácie 2022: Dizajnéri milujú granny štýl
LIFESTYLE

Veľkonočné dekorácie 2022: Dizajnéri milujú granny štýl

 • 1
 • 07.04.2022
5 tipov na efektívne a jednoduché upratovanie s kovovým regálom
Domácnosť

5 tipov na efektívne a jednoduché upratovanie s kovovým regálom

 • 0
 • 19.05.2022
Everyday Beautiful: Spokojnosť je štýl, ktorý pristane každému
Voľný čas

Everyday Beautiful: Spokojnosť je štýl, ktorý pristane každému

 • 1
 • 07.04.2022
TOPlist