Virálne triky s vajíčkami: Zisťovali sme, či fungujú!

Virálne triky s vajíčkami: Zisťovali sme, či fungujú!

Nejedna z nás ich skúšala. Ako oddeliť žĺtky od bielkov alebo ako pripraviť dokonalé stratené vajce... Virálne triky s vajíčkami sa po internete šíria rýchlosťou svetla a my sa ani nečudujeme.

Vajíčka sú totiž skvelým zdrojom bielkovín, sú superpotravinou a navyše chutia väčšine populácie, okrem tej vegánskej. My sme zisťovali či tieto triky naozaj fungujú a či sa ich naozaj oplatí vyskúšať.

Stratené vajce z plastu

Stratené vajce je azda najväčšou výzvou, čo sa prípravy vajíčok týka. Je však nesmierne chutné a milujú ho najmä fanúšikovia ikonického raňajkového jedla – vajce Benedikt.

Väčšinou sa pripravuje v rozvírenej horúcej vode v hrnci s troškou octu, pričom musíte žĺtok starostlivo baliť do bielka, inak nebude dokonalé.

Zaujme ťa: Umenie z machu - táto trendy bytová dekorácia očarí aj teba!

A najmä pre náročnosť tejto techniky vzniklo virálne video, ktoré tvrdí, že dokonalé stratené vajce pripravíte v uzatvárateľnom plastovom vrecku. Pointou je vnútro vrecka potrieť troškou oleja, rozbiť doň vajíčko, uzavrieť ho a ponoriť ho do vriacej vody na pár minút. Pozor však na to, aby sa vrecko nedotýkalo hrnca, vrecko by sa mohlo roztopiť. Použiť môžete aj celkom obyčajnú potravinovú fóliu ako vo videu vyššie.

A záverečný verdikt? Tento trik naozaj funguje, ak je pre vás stratené vajce výzvou, vyskúšajte ho pripraviť takto.

Žlté vajce natvrdo

Je vraj efektnejšie aj chutnejšie. Vajíčko ešte pred varením poriadne pretraste, aby ste premiešali jeho obsah a vzniklo vám tak žlté vajíčko, samozrejme, po jeho uvarení natvrdo. Ako to vyzerá v praxi sa pozrite vo videu vyššie.

A záverečný verdikt? Aj keď vo videu vidíte, že sa trik podaril, dôkladným skúmaním sme zistili, že tomu nie je vždy tak. Tento trik by sme teda nepovažovali za zaručený, a tak by sme naň všetky úspory radšej nestavovali.

Oddeľujú sa lepšie studené

Pre mnohých ľudí je výzvou aj oddeľovanie žĺtkov od bielkov. Často sa totiž stáva, že v bielku skončí kúsok neželaného žĺtka, čo môže skompromitovať celý bielkový sneh, ktorý potrebujete do koláča. Po internete sa šíri typ, vďaka ktorému údajne oddelíte bielky od žĺtkov rýchlo, bez námahy a bez nehôd. Tento typ sa zakladá na poznaní, že studené vajce má tuhší bielok aj žĺtok a oddeľovať teda musíte vajce, ktoré ste práve vybrali z chladničky. 

A záverečný verdikt? Tento trik naozaj funguje. Ak máte teda problém s oddeľovaním bielkov a žĺtkov, tak ho vyskúšajte.

Odporúčame: Videorecept: Kuracie špízy so slaninou a cuketou


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 31.03.21 06:23

ĽŠ
karma
100.00

Žlté vajce natvrdo som ešte neskúšala, vďaka!

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 31.03.21 09:58

KK
karma
111.00

žlté vajce natvrdo som ešte neskúšala, ale ani nebudem, lebo mne sa viac páči klasicky uvarené vajíčko, keď ho rozkrojíte a je také krásne žlto biele

  • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 31.03.21 12:40

MR
karma
104.00

zaujímavý článok

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 04.04.21 21:18

karma
115.00

Už viem,čo budem mať zajtra na raňajky - STRATENÉ VAJCE vo fólii !! :-)

  • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 06.04.21 13:04

ZS
karma
100.00

Dobrá rada

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní