Vznikla nová sexuálna orientácia. Má čo do činenia s ekológiou!

Vznikla nová sexuálna orientácia. Má čo do činenia s ekológiou!

Otázka sexuálnej orientácie človeka vrie v spoločnosti už desiatky rokov. Niektorí ľudia uznávajú len spojenie muža a ženy, iní bojujú za práva vzniku lásky medzi rovnakým pohlavím. A potom existujú rôzne iné druhy náklonnosti, napríklad aj tá k ekológii. Táto náklonnosť je pre niektorých ľudí až tak silná, že vďaka tomu vznikla nová sexuálna orientácia, ktorá sa nazýva ekosexualita. Čo to vlastne znamená a ako spoznáte ekosexuála?

Eko + sex

Ako ste si mohli vyvodiť z úvodu aj samotného názvu, ekosexualita vzniká tam, kde sa pretína ekológia a sexualita. Niektorí ľudia si tento pojem zamieňajú s prívržencami ekologických riešení rôznych problémov, napríklad striktným zero waste spôsobom života či nahrádzaním plastov rôznymi alternatívnymi materiálmi. To je však len eko pohľad na vec, nie ten sexuálny. Ekosexuál totiž lásku k planéte umocňuje na úplne inú úroveň. Zem je preňho partnerom či partnerkou, pričom prejavy tohto vzťahu sa môžu diametrálne líšiť. Ekosexualita sa nevylučuje so žiadnou sexuálnou orientáciou, preto môže byť ekosexuál človek s orientáciou na opačné či rovnaké pohlavie.

Inšpiruj sa: 3 spôsoby, ako použiť sódu bikarbónu v domácnosti: Toto ti uľahčí život!

ekologická orientácia

Zdroj: Shutterstock®

Ekologická erotika

Najčastejší spôsob, ako ekosexuáli vyjadrujú svoju orientáciu, je ten, že vyhľadávajú zásadne ekologické, organické alebo rozložiteľné sexuálne produkty. To znamená – „eko friendly” sexuálne pomôcky, hračky, ale aj napríklad posteľnú bielizeň. Týmto spôsobom si podľa odborníkov ekosexuáli spĺňajú svoje túžby. Vzrušuje ich to, že svojimi sexuálnymi praktikami v žiadnom prípade neohrozujú matku Zem.

ako sa prejavuje ekosexualita

Zdroj: Shutterstock®

Sex so zemou

Azda najexpresívnejším prejavom ekosexuality je samotný pohlavný styk so Zemou. Či už ekosexuál do tohto aktu zapája aj partnera či partnerku, alebo ho praktizuje sám, je opäť na osobnej preferencii každého ekosexuála. Aj keď je pre mnohých ľudí ekosexualita niečím neznámym a možno nepríjemným, ekosexuáli chcú touto cestou šíriť osvetu o ochrane planéty a urobiť z nej zábavnú a sexy náuku.

Zaujme ťa: Vieš, čo znamenajú piktogramy na oblečení? Úplný rozpis nájdeš tu!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Darina Božiková 21.09.19 17:26

DB
karma
114.00

niektoré veci sú ľudským rozumom nepochopiteľné.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní