Zdravie je bohatstvo: Ako môže zdravie ovplyvniť bohatstvo?

Zdravie je bohatstvo: Ako môže zdravie ovplyvniť bohatstvo?

Čím je človek zdravší, tým väčšie bohatstvo môže dosiahnuť! Podľa psychológov sebakontrola v jednej oblasti života človeka ovplyvňuje ostatné, preto ak si človek vybuduje sebadisciplínu v stravovacích návykoch a cvičebných rutinách, môže získať disciplínu na lepšie spravovanie peňazí.

Ako môžete zvýšiť svoje bohatstvo tým, že budete zdraví? Prečítajte si nasledujúce spôsoby!

1. Udržujte si jasnú myseľ

Úspech nie je vec náhody alebo šťastia. Každý úspech je založený na tvrdej práci, odhodlaní a schopnosti vykonávať správne rozhodnutia v správnom čase. Či už ste zamestnancom nejakej firmy alebo pracujete takpovediac na voľnej nohe, veľa rozhodnutí si vyžaduje analytické myslenie. Preto je dôležité telu dodávať správne živiny, ktoré sú životne dôležité pre mozog a jeho správne fungovanie. Príkladom sú omega-3 mastné kyseliny, ginko alebo potraviny ako avokádo, banány, čučoriedky, orechy, vajíčka, ryby.

Bude vás zaujímať: Zdravé a pevné nechty na dosah: Toto nikdy nerobte!

Doplňanie energie meditovaním

Zdroj: Shutterstock®

2. Nezabúdajte na dopĺňanie energie

Budovanie bohatstva si vyžaduje viac ako 40 hodín týždenne, čo je týždenná pracovná doba. Preto na konci týždňa môžeme pociťovať únavu, čo si žiada kvalitný a hlavne dlhý spánok, aby sme načerpali stratenú energiu. Avšak podľa mnohých odborníkov je joga oveľa lepšou formou dopĺňania energie na boj s únavou ako zdriemnutie. Ďalšie štúdie tiež ukázali, že ranné tréningy sú najlepšie, pretože pomáhajú produkovať viac adrenalínu na začiatku dňa, čo pomáha posilniť rutinný spôsob a tiež zabezpečia viac energie počas dňa.

Odporúčame: Denný rozvrh pre krajšie telo: Ako majú vyzerať zdravé raňajky?

Zdravie a PN

Zdroj: Shutterstock®

3. Zdravie je nadovšetko

Pravdepodobne môžeme povedať, že ak je človek chorý, tak asi ťažko bude budovať svoje bohatstvo a zvyšovať tak svoj príjem. Preto nielen strava, ale aj cvičenie má priamy vplyv na naše zdravie, a teda aj bohatstvo. Správna životospráva vás bude udržiavať od množstva liekov, ktoré môžu spôsobiť únavu a vašu nečinnosť.

Bude vás zaujímať: Etiketa v salóne krásy - ako sa správať v salónoch krásy?

Prekážky v živote

Zdroj: Shutterstock®

4. Buďte vytrvalí

Každá cesta je hrboľatá a nikdy nejde nič podľa plánov. Určite to poznáme všetci. Preto aj pri dosahovaní svojich cieľov nám život podsúva rôzne prekážky, ktoré je niekedy ťažké prekonať. No keď vám život hádže pod nohy citróny, tak si z nich spravte limonádu. Všetky prekážky sú však aj poučné a je len dôležité byť vytrvalý. A rovnako je dôležité obklopiť sa pozitívnymi ľuďmi a priateľmi, ktorí vám budú dodávať odvahu a sebavedomie a hlavne vás budú podporovať.

Odporúčame: Záručná doba: Veci v domácnosti, ktorých sa treba zbaviť

Stres a bohatstvo

Zdroj: Shutterstock®

5. Zmiernite stres

Nepochybujeme o tom, že ste už určite počuli o endorfínoch – sú to hormóny, ktoré slúžia ako stresoví bojovníci. Prinášajú pocit šťastia a menej stresu. Viete, ako ich aktivovať? Ak hádate, že jedlom a cvičením, tak ste hádali správne. Správne zvolená strava a správny režim cvičenia vám pomáhajú udržať sa vo skvelej fyzickej, ale aj duševnej kondícii. Všetci dobre vieme, akú neplechu môže spôsobiť stres a aký má konečný vplyv na naše rozhodovanie. Bezstresový život môže doslova zvýšiť bohatstvo. Takže, ak nabudúce budete potrebovať dôvod na to, aby ste vstali a začali cvičiť, tak pamätajte, že zdravie je bohatstvo!

Odporúčame: Biely ocot: Geniálne spôsoby, ako ho využiť čo najefektívnejšie!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 11.07.17 08:35

SK
karma
114.00

veľmi dobrý a pravdivý článok, zistila som to aj ja na sebe, treba sa aj o seba starať, nie iba o rodinu

  • 1
Odpovedať

Mária Frnová 11.07.17 13:39

MF
karma
106.00

zaujímavé a inšpiratívne :-)

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 11.07.17 14:44

SK
karma
86.00

všetkého veľa chodí....... zo všetkého niečo.... už len sa dokázať riadiť´týmito spôsobmi

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní