Ako sa zbaviť stresu? Toto ti ľahko pomôže!

Ako sa zbaviť stresu? Toto ti ľahko pomôže!

Stres je číslo jedna dnešného moderného sveta. 83% z celkového počtu žien sa s ním stretáva každý deň. Muži sú o nepatrné percentá pozadu. 78% zažíva stres dennodenne. Je to spôsobené tým, že ženy sú perfekcionalistky. Všetko musí byť dokonalé. Je naozaj ťažké zladiť všetky povinnosti – prácu, štúdium, rodinu, nakupovanie, upratovanie a plno iných činností. A práve preto vám prinášame zopár tipov, ako zatočiť so stresom.

1. Relaxačný ranný rituál

Nastavte si budík o 20 minút skôr ako doteraz. Je lepšie si privstať, ako mať hektický deň hneď z rána. Nezabudnite na rannú sprchu, aby ste voňali po celý deň. Do svojho denného rituálu zaraďte aj zdravé raňajky. Pri prípadnom strese si opakujte, že všetko zvládnete. Vytvorte si vlastnú mantru, ktorá bude na vás pôsobiť upokojujúco.

Pozri aj: Nápoje a jedlá proti prechladnutiu a chrípke: TOP ingrediencie

meditácia

Zdroj: Shutterstock®

2. Aromaterapia

Medzi relaxačné vône môžeme zaradiť levanduľu, šalviu, santalové drevo a harmanček. Dôležité je, aby vám konkrétna vôňa bola príjemná. Stačí, ak nájdete vhodnú aviváž, ktorá prevonia vaše oblečenie. Sprchový gél alebo voňavý šampón robí tiež zázraky. Máte za sebou obzvlášť stresujúci týždeň? Doprajte si aromaterapeutickú masáž u profesionála. Budete sa cítiť ako znovuzrodená.

domáci miláčikovia

Zdroj: Shutterstock®

3. Zvierací kamaráti

Ste alergická na srsť zvierat? Tak si obstarajte rybičky. V tomto prípade neobstojí žiadna z výhovoriek. Ak máte časovo nenáročné zamestnanie, za spoločníka si zvoľte mačku alebo psíka. Tie potrebujú viac maznania. Pri hraní sa so zvieratami sa vylučuje do tela serotonín. Pokiaľ milujete zvieratá, ale nemáte pre ne dostatok miesta, navštívte útulok. Čerstvý vzduch prospeje nielen vám, ale aj každému zvieratku. Navyše budete mať dobrý pocit z vykonaného skutku. A to nie je nikdy na škodu, však?

Odporúčame: Recept na domáce varené víno: 3 rôzne, ktoré sa oplatí vyskúšať!

smiech

Zdroj: Shutterstock®

4. Smiech nadovšetko

Smiech je najlepším liekom asi na všetky problémy. Nakričal na vás počas dňa váš nadriadený? Spravte si zábavný večer. Nezabudnite sa zasmiať napríklad na tom, ako mal vypúlené oči počas toho, ako na vás kričal. Vo všetkom zlom nájdite niečo zábavné a druhý deň prídete do práce s úsmevom. Skvelá komédia tiež pohladí dušu.

Najrozumnejšie je rozvrhnúť si tieto činnosti na rôzne dni, aby sa relaxovanie pre vás nestalo stereotypnou záležitosťou. A stres si u vás už ani neškrtne!

Zaujme ťa: Vieš, čo sú antokyány? Zisti, ako dokážu ovplyvniť aj tvoje zdravie!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Iveta Ondáková 07.02.13 20:22

IO
karma
96.00

Súhlasím ,dobrá hudba, a úprimný smiech zo srdca pomáha:)

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.01.14 18:55

JK
karma
100.00

ja rada čítam alebo si pustím hudbu a vo všetkom zlom treba hladať aj niečo dobré a hned bude svet krajší

  • 0
Odpovedať

Helena Povalova 10.11.14 09:30

HP
karma
107.00

Dobré nápady na "kopec" stresu v našom živote. Ďakujem.

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 10:23

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 10:24

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní