Čili ani ustrice: Zisti, ktoré afrodiziaká naozaj fungujú!

Čili ani ustrice: Zisti, ktoré afrodiziaká naozaj fungujú!

Grécka bohyňa Afrodita je považovaná za symbol lásky. Možno aj preto po nej pomenovali látky podporujúce ľudské libido, ktoré sú známe pod názvom afrodiziaká. O afrodiziakách sa o tom popísalo naozaj mnoho, pričom celkom najznámejším je celkom určite kvalitná tmavá čokoláda. Do tejto populárnej tematiky sa však obuli vedci, ktorí sa snažili zistiť, ktoré afrodiziaká naozaj fungujú a ktoré nie.

Čokoláda či ustrice

Muži aj ženy hľadali niečo, čo podporí ich sexuálnu túžbu už odpradávna, takže v žiadnom prípade nejde o akýsi súčasný trend, ktorý čoskoro pominie. Afrodiziaká sme však začali hľadať skôr v prírodných zdrojoch, zatiaľ čo umelé a chemické doplnky stravy zo života čoraz častejšie vypúšťame. Medzi najznámejšie prírodné afrodiziaká zaraďujeme: ustrice, čokoládu, čili, ženšen, ginko či macu peruánsku a iné. Ktoré však podľa vedcov skutočne fungujú a oplatí sa ich vyskúšať?

Inšpirácia pre teba: Sivý zákal netreba brať na ľahkú váhu! Kedy podstúpiť operáciu?

ako vyzerá maca

Zdroj: Shutterstock®

Osvedčené afrodiziaká

Šokujúce štúdie ukázali, že viac ako 30 percent mužov a viac ako 40 percent žien bojuje s problémami súvisiacimi so sexom, či už je to vo fáze počiatočného vzrušenia alebo vyvrcholenia.

  • Aby ste sa tejto nepríjemnej situácii, ktorá môže byť zároveň aj trápna, vyhli, skúste ženšen, ktorý by mal fungovať najmä na mužov s problémami s erekciou.
  • Ak ste žena a potrebujete podporiť libido v období menopauzy, kedy sa chuť na sex môže prirodzene strácať, odporúča sa siahnuť po exotickej žeruche peruánskej známej aj ako maca. Táto rastlina pomáha aj pri nepríjemných príznakoch menopauzy – napríklad pri návaloch tepla. U mužov maca zvyšuje sexuálnu túžbu.
  • Účinným afrodiziakom je aj senovka grécka, ktorú mamičky poznajú najmä ako podporu tvorby materského mlieka. Ak vám nejaký prípravok z tejto bylinky zostal doma, neváhajte ho použiť aj v prípade, že potrebujete v spálni troška povzbudiť.
ako vyzerajú afrodiziaká

Zdroj: Shutterstock®

Márna snaha?

Ak sa pravidelne zásobujete ustricami, alebo ich jednoducho neustále vyhľadávate v reštauráciách s cieľom podporiť svoje sexuálne libido, radšej ich vymeňte za niečo účinnejšie. Výskumy ukázali aj to, že čokoláda, ktorá je azda najznámejším afrodiziakom, skutočne na podporu sexuálneho apetítu nefunguje a ide skôr o placebo efekt. Čokoláda však preukázateľne lieči srdce a zlepšuje pamäť, takže ju do odpadkov vyhadzovať nemusíte. Ak ste sa niekde dočítali aj to, že sexuálne chúťky podporuje med, rýchlo na to zabudnite. Efektivita v podpore libida sa nepreukázala ani pri čili.

Vyskúšaj: Bezchybná pečená zelenina: Koľko minút piecť ten-ktorý druh v rúre?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 05.03.19 06:40

ĽŠ
karma
100.00

Vcelku prekvapivé čítanie!

  • 0
Odpovedať

Mária Slováková 06.03.19 09:40

MS
karma
118.00

Zaujímavé.Naj afrodiziakom je ale stále podľa mňa láska.

  • 0
Odpovedať

Tatiana Chovancova 29.06.19 22:56

TC
karma
-1.00

u mna krasne citrusy, cucoriedky, jahody, cokolada a kvapky zo spanielskych musiek zo superlove ;)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní