Čo muži neznášajú na ženách? Na odplašenie stačí naozaj málo

Čo muži neznášajú na ženách? Na odplašenie stačí naozaj málo

Nedávny článok o tom, čo neznášajú ženy na mužoch, dnes doplníme pohľadom z opačnej strany. Viete, aké správanie sa a vlastnosti žien hnevajú mužov, a to až do takej miery, že zo vzťahu vycúvajú? Nasledujúce riadky vám možno otvoria oči a ak si myslíte, že náš zoznam nie je kompletný, neváhajte ho doplniť vlastnými postrehmi v komentároch. Poďme teda na to!

Emocionálne „výbuchy“ a preafektovanosť

Mužov dokáže poriadne vydesiť ženská náladovosť a len málo z nich berie preafektovanosť ženy bez výraznejšieho znechutenia. Rýchlo sa striedajúce a k tomu ešte nepredvídateľné emócie totiž dokážu muža prekvapiť, ba niekedy ich vníma ako hrozbu. Silnú emóciu sprevádzanú napríklad plačom môže muž identifikovať ako signál k tomu, že niečo treba akútne vyriešiť (alebo aj utiecť). A pritom sa žena chce len vyventilovať a poplakať si pri romantickom filme. No niekedy môžu ženy využívať plač ako zbraň, čo dokáže mužov taktiež nahnevať, keď túto hru prekuknú.

Avšak nielen prejavy negatívnych emócií u žien dokážu mužov celkom slušne šokovať. Môžeme sem zaradiť aj dramatické vítania sa kamarátok po dlhom čase, výskanie nad dobrým „úlovkom“ v obchode či konverzácie spojené s hysterickým rozhadzovaním rúk a tónom reči. U mužov však celkovo ženské emocionálne „prepady“ a výkyvy nálad spôsobujú až zúfalstvo a musia tak mať stále spustený akýsi pohotovostný režim, čo ich vyčerpáva. A hoci aj keď niektorí z nich chcú pochopiť príčiny týchto „výbuchov“ či dokonca nájsť v nich akýsi algoritmus, väčšinou však z toho zostávajú ešte viac frustrovaní.

Zaujme ťa: Zvládanie stresu podľa znamení: Necháš sa úplne rozhodiť?

preafektovanosť

Zdroj: Shutterstock®

Podivuhodné vnímanie času

Možno poznáte túto situáciu. Muž stojí pripravený na odchod pred dverami, nakoľko od ženy z kúpeľne počul, že sa zdrží už len minútku. No je možné, že sa tá minútka pretiahne až na pol hodinu. A on tam nervózne dupkajúc prevracia oči a nerozumie, prečo mu radšej žena nepovedala pravdu. Veď si predsa ešte mohol sadnúť na gauč a niečo si pozrieť v televízii. Ak sa táto situácia opakuje pravidelne a vinou ženy prichádzajú ako pár vždy neskoro, môže to muža značne znechutiť. A taktiež, pokiaľ sú muž a žena ešte vo fáze „chodenia“, no a dáma sa stále objavuje na rande neskoro, je tu možnosť, že si to dotyčný, ktorý „vyvažuje svoj čas zlatom“, s potenciálnym vzťahom aj rozmyslí.

Nesamostatnosť a „posadnutosť “ partnerom

Aj keď zo začiatku môže mužovi imponovať, že je pre ženu „supermanom“, po čase ho to zvyčajne omrzí. Muži sa síce radšej vyhýbajú prehnane ambicióznym a samostatným ženám, no ani ich protipól nevnímajú s nadšením. V živote totiž dôjde aj k situáciám, keď potrebuje aj muž podporu, hoci to nikdy nemusí priznať. Okrem nesamostatnosti a neschopnosti ženy postarať sa o seba vie muža odplašiť aj „posadnutosť“ ženy. Keď je mu stále v pätách, nonstop sa dožaduje nežností a nevie bez neho takpovediac dýchať. Takéto konanie je totiž dosť obmedzujúce a rozčuľuje nielen slobodu milujúce duše, ale aj tých, ktorí sa hoci len snažia na chvíľku sústrediť na prácu.

nesamostatnosť

Zdroj: Shutterstock®

Hádaj, na čo myslím – neschopnosť otvorenej komunikácie

Aj keď sú ženy väčšinou veľmi komunikatívne stvorenia, čo mnohým mužom taktiež „nereže“, vo vzťahoch dochádza aj k situáciám, ktoré nazývame „tichou domácnosťou“. Sú to napríklad vyhrotené momenty, keď muž tuší, že niečo urobil zle (alebo neurobil, čo mal), no a vo vzduchu „visí otáznik“. Mužov unavuje a rozčuľuje, keď si musia domýšľať a nerozumejú tomu, prečo im tie ich prešľapy ženy rovno a priamo nepomenujú a nevysvetlia. Podľa mužov by tak bolo všetko jednoduchšie a nemuselo by dôjsť k mnohým napätiam, pretože oni naozaj niekedy nevedia, čo urobili zle a svoje konanie by aj napravili, pokiaľ by, samozrejme, vedeli, o čo ide.

neschopnosť otvorenej komunikácie

Zdroj: Shutterstock®

Žiarlivosť

So žiarlivosťou bojujú mnohé ženy aj muži a pokiaľ ide o naozaj neodôvodnenú žiarlivosť, ktorú by sme mohli nazvať aj chorobnou, v tom prípade ide naozaj do tuhého. Tu už totiž neplatí, že troška žiarlivosti je korením vzťahu, pretože ide o naozaj silné emócie, ktoré dokáže žiarlivá partnerka pretaviť aj do nezmyselných činov. Pravidelne kontroluje muža v práci, vypytuje sa rodiny či známych, kde muž je či s kým ho videli, vyrába mu scény ako zo zlého filmu, ba dokonca sú prípady mužov, ktorí boli žiarlivými ženami napadnutí. Stupňujúca sa nedôvera vo vzťahu podfarbená spomínanými činmi býva naozaj povestným „posledným klincom do truhly“ vzťahu.

Pozri aj: Najvtipnejšie nepodarené fotografie s deťmi: Toto nemôže byť reálne!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Michal Hruška 23.08.19 10:09

MH
karma
-1.00

Niečo na tom bude

  • 6
Odpovedať

Lucia Šintálová 23.08.19 22:43

karma
100.00

Môj muž si už zvykol, že si občas potrebujem "len tak" poplakať a že nemá riešiť prečo :)

  • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 24.08.19 07:07

ĽŠ
karma
100.00

U mužov naozaj ženské emocionálne „prepady“ a výkyvy nálad spôsobujú až zúfalstvo.

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 26.08.19 22:19

JK
karma
100.00

Veď preto sme iné a ženy

  • 1
Odpovedať

Žofia Mažáriová 29.08.19 12:04

ŽM
karma
115.00

áno, platí. U mužov by mi vadilo to isté

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní