Naparovanie intímnych partií je nebezpečnejšie, než si myslíš! Prečo?

Naparovanie intímnych partií je nebezpečnejšie, než si myslíš! Prečo?

Vaginálne dýchanie, respektíve proces čistenia alebo vyprázdňovania vagíny so zmesou vody a octu, sódy, jódu alebo byliniek – takto v jednoduchosti by sme mohli nazvať vaginálne naparovanie, ktorému podľahli ženy po celom svete a dokonca aj slávne osobnosti, ako je napríklad Gwyneth Paltrow.

Medzi menštruáciou, sexuálnym stykom a pôrodom ženská vagína toho zvláda naozaj veľa. Ak k tomu pridáme zmes hormónov a problémy s panvovým dnom, nemôžeme sa čudovať, že niekedy „tam dole“ nepociťujeme komfort a pohodu.

Vaginálne naparovanie je starodávnym prírodným liekom, ktorý má očistiť vagínu a maternicu, regulovať menštruáciu, zmierniť kŕče a nadúvanie, pomôcť s vaginálnymi a močovými infekciami, minimalizovať vaginálny zápach a dokonca údajne pomáha riešiť neplodnosť. V jednoduchosti povedané, podľa mnohých vaginálne naparovanie prináša veľké množstvo výhod, ale aká je skutočnosť?

Pozri aj: Trápi ťa nadmerné potenie rúk a nôh? Určite vyskúšaj tieto triky!

SPA pre vaše intímne partie

Nie je úplne jasné, odkiaľ toto naparovanie pochádza. Avšak, ak nazrieme do minulosti, tak hlavne starí Gréci a Mayovia boli známi tým, že praktizovali formu vaginálnej očisty s použitím pary. Takéto naparovanie funguje podobne ako naparovanie tváre. Jednoducho si nalejete do nádoby horúcu vodu a pridáte zmes byliniek alebo iných, vyššie spomenutých ingrediencií, sadnete si nad misu a prostredníctvom uteráka alebo veľkej sukne zabránite akémukoľvek úniku pary.

Po dobu 20 až 30 minút sa bude para pohybovať smerom k intímnym partiám, kde sa predpokladá, že všetky bylinné arómy sú absorbované jemnou pokožkou do vagíny, a tak dochádza ku detoxikácii a ohrievaniu svalov.

Nie všetko je také ružové ako sa na prvý pohľad zdá

Znie to neuveriteľne! Skutočne je to niečo, čo by mohlo pomôcť mnohým dámam vyriešiť množstvo gynekologických problémov, na ktoré je prikrátka moderná veda? Gynekológovia sa zhodujú v tom, že ide o pomerne nebezpečnú metódu, ktorá môže spraviť viac škody, ako úžitku.

Totižto, vaginálne naparovanie má aj vedľajšie účinky, ako:

 • popáleniny – pri naparovaní sa je veľmi ľahké sa popáliť. Ak je para príliš horúca, môže poškodiť intímne partie a rovnako aj konečník a močový mechúr. Takže je možné, že takéto vaginálne naparovanie môže ohroziť vaše zdravie.
 • negatívny vplyv na baktérie – ako viete, tak vo vagíne žijú baktérie, ktoré udržujú jej prirodzené prostredie a normálne pH. Ak sa budete snažiť vyčistiť vaše intímne partie prostredníctvom pary, môže dôjsť k narušeniu baktérií, čo môže spôsobiť zdravotné problémy. A keďže vagína je „samočistiaci stroj“, akýkoľvek zásah je úplne zbytočný.
 • žiadny vplyv na hormóny – gynekológovia uvádzajú, že neexistuje žiadny vplyv pary na hormóny. Tie sú totiž produkované vo vaječníkoch, kam sa para pri takomto naparovacom procese nedostane.
- Anketa

POČULI ALEBO VYSKÚŠALI STE NAPAROVANIE INTÍMNYCH PARTIÍ?

Odpovedalo 117 ľudí  

Nie, ešte som o takejto metóde nikdy nepočula ani som ju neskúšala
34%
Zaznamenala som informácie o nej, ale neskúšala som
6%
Túto metódu som skúšala a je úžasná
39%
Neskúšala som a ani to neplánujem vyskúšať
13%
Znie to zaujímavo, možno vyskúšam
8%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 09.07.18 07:57

ĽŠ
karma
100.00

Ešte som o tejto metóde nepočula, zaujímavé, no súhlasím, nie všetko je také ružové ako sa na prvý pohľad zdá.

 • 1
Odpovedať

Lucia Šeptáková 09.07.18 12:58

karma
107.00

Nepočula som o tom a ani by ma to nenapadlo robiť...

 • 1
Odpovedať

Marie Gutmannová 09.07.18 14:12

MG
karma
104.00

Proti gustu ziaden disputat :) Osobne sa mi to vobec nepozdava.

 • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 09.07.18 15:36

PV
karma
113.00

Tak o tomto som veru ešte nepočula.. A zdá sa mi to čudné .. !!!

 • 1
Odpovedať

Jana Uhrová 09.07.18 17:55

JU
karma
103.00

ja som už o tomto počula ale nevyskúšala by som to

 • 1
Odpovedať

Alžbeta Stanková 09.09.18 18:25

AS
karma
108.00

nepočula som ani ja o takomto naparovaní intímnych partií. Podľa mňa ak sú problémy- vhodnejšie sú sedacie kúpele.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní