Ničia sociálne siete vzťahy?

Ničia sociálne siete vzťahy?
  • 21.01.2016
  • Andrea Lukáčová

Nevera má mnoho podôb. Hranica je veľmi tenká. Kým pre niekoho je nevera už smskovanie s iným človekom, ďalší za neveru považuje až samotný sex.

Okrem všeobecnej fyzickej roviny nevery, sa však dá byť neverný aj online. Že ako? Jednoducho. Fenomén sociálnych sietí a s nimi spojenej virtuálnej nevery zasahuje už aj u nás veľké percento vzťahov, predtým akokoľvek stabilných. 

Sociálne siete zažívajú veľký boom. Najmä tá najobľúbenejšia modrá. Pôsobenie tohto fenoménu na mozog je veľmi zložité pomenovať. Veľa videí a článkov sa už snažilo upozorniť, že to, čo sa vám zdá na sieti úplne normálne, je v realite ďaleko prekračované a to na každodennej báze. Myslíte že v reále by ste bežnému okoloidúcemu ukázali fotky vášho novorodenca? Zariadenia bytu? Alebo informovali verejnosť o tom, čo ste mali na obed? Nie.

Odporúčame prečítať:  Účesy, ktoré zamaskujú mastné vlasy

Ničia sociálne siete vzťahy?

Zdroj: Shutterstock®

A práve to robí na sieti takmer každý. Rozdiely medzi virtuálnou realitou a tou normálnou sú čoraz menšie a menšie. Aj vo vzťahoch. Falošné namotanie sa, falošný pocit, ako vám niekto rozumie. Z hodín sú dni...z dní týždne. Kedy visíte na sieti s človekom, o ktorom možno dohromady nič neviete. Nevedomky tak vytvárate so svojím REÁLNYM partnerom bariéru, ktorá môže mať zničujúce následky. Na sieti to všetko začína. A končí často v súdnej sieni. Prečo? Pretože digitálna nevera vie mať zničujúcejšie následky ako jednorazový úlet niekde s kolegom alebo kolegyňou. 

Odporúčame prečítať:  7 ideálnych jedál pre celú rodinu

Ničia sociálne siete vzťahy?

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa to prejavuje? A kedy je to problém?

Citové ochladenie. Zrazu vám dôjde, že partner vedľa vás je akýsi obyčajný. Stále rovnaký. Nepočúva. Nepozerá sa. A ten na sieti má pre vás predsa vždy vľúdne slovo a peknú fotku. A lichôtky.

Čudná aktivita na účte

Pokiaľ váš partner začína zrazu lajkovať obrázky, pri ktorých sa cítite nepríjemne, hoci to predtým nerobil, môže to byť prvá známka problému. Problém je aj vtedy, ak sedí na sociálnej sieti dlho do noci. Namiesto toho, aby šiel s vami pozerať film, alebo spať. Buďte si istá, že sa niečo deje. Komunikujte a snažte sa vysvetliť, že sa cítite zranene a nepríjemne. 

Odporúčame prečítať: Pripravte si doma arabskú špecialitu hummus

Ničia sociálne siete vzťahy?

Zdroj: Shutterstock®

Súkromie... veľa súkromia

Súkromie je v poriadku. Ak však váš partner odmietne dať na sieť fotky, kde ste s ním, poprípade vás pekne vystrihne, viete čo sa deje. Rovnako ako vtedy, keď si počítač alebo mobil stráži až čudne úzkostlivo. Rovnako aj vtedy, ak postuje na sieť príliš veľa svojich fotiek. Komu sa chce toľko páčiť? A prečo?

Sociálne siete už rozbili nejeden vzťah. Myslite na to a starajte sa o ten váš. A taktiež prehodnoťte svoje pôsobenie na týchto sieťach.

Všetkého veľa škodí a v tomto prípade dvojnásobne. wink

 

 

Odporúčame prečítať: Koučka Janette Šimková: „Každý sa môže stať lepšou verziou samého seba“

Ničia sociálne siete vzťahy?

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 21.01.16 20:11

SK
karma
114.00

taketo veci su mi cudzie,nechapem ich

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 21.01.16 20:51

karma
93.00

netreba to so sociálnymi sieťami preháňať ;)

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 23.01.16 17:13

MM
karma
100.00

všetko s mierou, nič netreba preháňať

  • 0
Odpovedať

Katarína Janotíková 06.03.16 18:29

KJ
karma
-1.00

Našťastie manžel ani nemá účet a ja svoj používam len na kontakt pár známych.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní