Návšteva kozmetického salóna ako spôsob terapie: Rozmaznávajte pleť aj dušu

Návšteva kozmetického salóna ako spôsob terapie: Rozmaznávajte pleť aj dušu
 • 25.10.2020
 • Radka Vargová

  • Zdieľaj:
 • 5

Deti, práca, súčasná situácia plná obmedzení... Stres číha na každom rohu a aby sme mu nepodľahli, nie je na škodu sa preventívne chrániť. Ako? Možno by ste to nečakali, ale skutočnou formou terapie je aj obyčajná návšteva kozmetického salóna. A prinesie vám to viac výhod – pohladí vašu dušu a aj pleť. Prečo neodkladať návštevu kozmetičky a aké procedúry by ste počas tohto obdobia mali absolvovať, nám prezradila Michaela Minarovýchová, majiteľka Profiskin beauty salónu

Ktoré procedúry sú v tomto období najideálnejšie?

Počas letného obdobia na našu pokožku nepriaznivo vplýva nadmerné slnenie, klimatizácia, ktorá vysušuje a aj chlórová voda z bazénov. Vplyvom týchto faktorov môže byť naša pleť dehydrovaná a môžu sa tvoriť aj nepravidelné pigmentácie. Jeseň je ideálne obdobie na hydratačné, depigmentačné a regeneračné ošetrenia. Dnes už máme na výber z mnohých procedúr. Záleží už len na nás aké formy ošetrenia a procedúr preferujeme. Môžeme si vybrať ošetrenie pleti pomocou produktov a masážnych techník alebo ošetrenia pomocou rôznych prístrojov.

Prečo je pre ženu dôležitá pravidelná starostlivosť o pleť, aj keď možno nemá viditeľné problémy?

Na túto otázku mám jednoduchú odpoveď a tou je –prevencia. Prevencia je pre nás dôležitá nielen čo sa zdravia týka, ale aj krásy. Naša pokožka začína starnúť už okolo 25 roku života. Je to spôsobené rôznymi faktormi – či už je to genetika, metabolizmus, životný štýl, strava, miera stresu, vonkajšie vplyvy. Vhodnou a pravidelnou starostlivosťou o pleť vieme známky starnutia do určitej miery oddialiť. Keď už sú známky starnutia viac viditeľné ako býva u zrelej pleti, vtedy je ťažšie a zdĺhavejšie docieliť a obnoviť na pleti pružnosť a pevnosť.  Ja osobne odporúčam v boji proti starnutiu pleti kozmetickú masáž. Je to najpríjemnejšia a najúčinnejšia forma prevencie proti starnutiu.

Michaela Minarovýchová, majiteľka Profiskin Beauty salónu

Zdroj: Michaela Minarovýchová

Dá sa považovať návšteva kozmetického salóna za akúsi formu psychohygieny?

Návšteva kozmetického salóna je v dnešnej dobe považovaná za akýsi rituál alebo životný štýl. Už dávno nie je kozmetika len o vyčistení pleti. Je to veľmi účinný spôsob, ako sa zbaviť aj napätia a stresu. Vďaka mojej dlhoročnej praxi a empatii už viem odhadnúť, kedy sa klientka potrebuje vyrozprávať alebo si len potrebuje oddýchnuť a dokonca aj pospať. Nie nadarmo sa hovorí, že kozmetička zastáva aj funkciu psychológa alebo terapeuta. Pohoda a duševné zdravie sú pre človeka veľmi dôležité. Mali by sme si pravidelne nájsť čas na seba, na svoje koníčky, na veci, ktoré nás napĺňajú a robia nás šťastnými. Medzi takými našimi radosťami môže byť aj návšteva kozmetičky. A ja som šťastná, že v mojom salóne viem mojim klientkam poskytnúť priestor na relax a pohodu. Toto je jedna z vecí, ktoré mi robia radosť.

Ako sa prejavuje stres na našej pleti?

Na každého človeka vplýva stres rôznymi spôsobmi. Vplyvom stresu najčastejšie vznikajú tráviace problémy. Následkom bývajú časté kožné problémy, ktoré sa prejavujú ako rôzne vyrážky, akné, zápaly, suchosť pokožky. Dlhodobým stresom môžu vznikať aj vážnejšie ochorenia kože ako je psoriáza alebo ekzém. Tieto ochorenia si následne vyžadujú komplexnú a dlhodobú liečbu. Preto odbúravaním stresu sa môžeme takýmto komplikáciám vyhnúť a zachovať si zdravie celého tela.

Mnohé ženy považujú návštevu kozmetického salóna skôr za rozmar. Ako ich presvedčiť o potrebe aj takého „rozmaznávania sa“?

Myslím si, že moje predchádzajúce odpovede by ich mohli presvedčiť, aby sa nechali hýčkať v kozmetickom salóne. V dnešnej dobe to už nie je len o luxuse, ale aj o potrebe. Potrebe si oddýchnuť, dopriať si čas len pre seba a udržiavať svoju pokožku čo najdlhšie sviežu, mladú a v dobrej kondícii. A áno, je to určitá forma rozmaznávania, ktorú si my ženy zaslúžime. 

Profiskin Beauty Salon

Zdroj: Michaela Minarovýchová

Ktoré produkty by podľa vás mala mať každá žena v kúpeľni bez ohľadu na vek?

Každodenná domáca starostlivosť o pleť by mala pozostávať z týchto krokov:

 • Čistenie pleťovým mliekom, ktoré účinne zbavuje pokožku zvyškov mejkapu a nečistôt.
 • Tonizácia pomocou pleťovej vody (tonikom), ktorá slúži na dodatočné dočistenie pleti od mastnoty a odumretých buniek. Zároveň vyrovnáva PH pokožky.
 • Hydratácia vhodným krémom. Krémy udržujú pleť pružnú, hydratovanú. Chránia ju pred znečisteným vonkajším prostredím, pred UV žiarením. Je veľmi dôležité zvoliť prípravky podľa typu a stavu pleti. 

Aké sú vaše najobľúbenejšie a najpopulárnejšie procedúry, ktoré v salóne ponúkate?

Ošetrenia v mojom salóne sú zostavené tak, aby vyhoveli potrebám mojich klientiek. Medzi základné ošetrenia patrí hydratačné, depigmentačné, upokojujúce, liftingové, vyživujúce, regeneračné, telové. Vhodnými prípravkami a postupmi si viem poradiť so všetkými problémami na koži, ktoré môžu trápiť klientky. Medzi obľúbené procedúry patrí ošetrenie, ktoré je spojené aj s masážou tela. Je to takmer 3-hodinová procedúra, počas ktorej ošetrujem a masírujem tvár aj celé telo.

Redakcia Kamzakrasou.sk si tiež vychutnala kompletné ošetrenie v Profiskin Beauty salóne. Na vlastnej koži sme sa presvedčili o benefitoch, ktoré so sebou návšteva takéhoto salónu prináša. Preto, ak chcete urobiť niečo pre seba, svoju pleť a tiež aj pre duševnú pohodu, rozhodne by ste mali zájsť na „kozmetickú terapiu".


  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Mária Maxianová 25.10.20 15:45

MM
karma
118.00

na takúto terapia si teraz musíme počkať

 • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 26.10.20 06:51

ĽŠ
karma
100.00

Výborný spôsob terapie!

 • 2
Odpovedať

Mária Chromíková 26.10.20 13:02

MC
karma
111.00

Rada by som sa dala rozmaznať.

 • 1
Odpovedať

Martina Styková 26.10.20 13:45

MS
karma
-1.00

Milujem návštevu kozmetičky ,vždy si tam oddýchnem a idem tam preto,že sa chcem páčiť .

 • 2
Odpovedať

Kristína Sekeráková 19.11.20 19:04

KS
karma
133.00

Služby kozmetického salóna som doteraz využívala iba na líčenie, ale už by som sa chcela nechať rozmaznávať aj inými procedúrami, trebárs dôkladným čistením, nakoľko mojim problémom je mastná a problematická pleť, na ktorej sa mi občas vytvárajú aj hnisavé vyrážky.

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Ryžové mlieko v kozmetike: Vyživujúce probiotiká, ktoré ocení každá pleť
Novinky

Ryžové mlieko v kozmetike: Vyživujúce probiotiká, ktoré ocení každá pleť

 • 0
 • 04.03.2022
Sandra Bullock: Poznáte tajomstvo jej krásnej pleti?
Pleť

Sandra Bullock: Poznáte tajomstvo jej krásnej pleti?

 • 5
 • 21.04.2022
Chemický peeling – ktoré problémy s pleťou zmierni alebo odstráni?
Akné

Chemický peeling – ktoré problémy s pleťou zmierni alebo odstráni?

 • 0
 • 18.03.2022
TOPlist