Česká influencerka vyrobila škandál na Bali: Zneuctila posvätné miesto!

Česká influencerka vyrobila škandál na Bali: Zneuctila posvätné miesto!

Influencerov máme všetci zafixovaných ako ľudí, ktorí dokážu ovplyvniť mienku verejnosti. Jednoducho platí, že ak influencer promuje nejakú značku, automaticky ju vnímame ako tú značku, ktorá je najlepšia. Takto jednoducho nás navedú ku kúpe nejakého produktu alebo výrobku, ku zmene životného štýlu, inšpirujú nás pri varení a pečení, pri obliekaní a pod. Ale ako sa zdá, influenceri nie sú až také neviniatka, aké zo seba robia na internete.

Česká influencerka, fitness trénerka a výživová špecialistka vyrobila so svojím partnerom poriadny škandál na Bali, keď si nechala ofŕkať zadok svätenou vodou. Vďaka tejto udalosti sa párik preslávil po celom svete, no zároveň pobúril celú verejnosť, nakoľko si to celé natočili a video zavesili na sociálnu sieť Instagram. 

Pozri aj: Terapia mačkou: 5 najlepších dôvodov, prečo mať doma mačku!

Chrám Beji v Sacred Monkey Forest Sanctuary v dedinke Ubud

Chrám Beji (Pura Beji alebo Bedji) bol postavený v 15. storočí a je považovaný za jeden z najstarších chrámov, ktoré sa nachádzajú na Bali. Chrám je medzi domorodcami považovaný za posvätný a dokonca niektoré jeho časti sú verejnosti neprístupné.

Aj napriek tomu, že je tento chrám známy ako posvätný, česká influencerka so svojím partnerom tvrdia, že o tom nemali tušenia. Údajne nevedeli, že dané miesto je posvätné a neskôr sa ospravedlnili. Ako však píše portál Fox New, nahnevali množstvo ľudí, ktorí ich výhovorke vôbec neveria.

Síce video zo svojho Instagramu zmazali, medzičasom si však stihla jeho kópiu spraviť senátorka pre indonézsky ostrov – doktorka Arya Wedakarna, ktorá video zdieľala na svojom instagramovom profile. Tá obvinila mladý pár zo „sexuálneho obťažovania“, čo masívnymi komentármi potvrdili aj jej fanúšikovia.

Vždy, keď niekam cestujete, je potrebné prispôsobiť sa kultúre danej krajiny. Najlepšie je naštudovať si aspoň čiastočne históriu, kultúru a náboženstvo, aby sa podobné faux pas neopakovali. Aj keď možno ľútosť mladý český pár vyjadril, čas už nevrátia späť!

- Anketa

ČO VY A INFLUENCERI? NECHÁVATE SA NIMI OVPLYVNIŤ?

Odpovedalo 270 ľudí  

Áno, vždy dávam na ich "rady"
1%
Niekoľkých sledujem, ale len pre pekné fotky
1%
Moc ich nesledujem, ale vnímam ich
2%
Vôbec žiadneho nesledujem
96%

Zdroj foto - úvodná: instagram.com/sabina_dolezalova_ifbb


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 20.08.19 06:17

ĽŠ
karma
100.00

Je potrebné prispôsobiť sa kultúre danej krajiny, nevedomosť, žiaľ, neospravedlňuje..!

  • 3
Odpovedať

Natália Lobodášová 20.08.19 11:24

NL
karma
105.00

Pred vstupom do danej krajiny si treba naštudovať ich kultúru, tresty atď...aby človek bol v obraze a nezostal prekvapený....

  • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 21.08.19 08:19

MC
karma
109.00

Byť za každú cenu v pozornosti to je heslo niektorých influenceriek...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 24.08.19 00:50

JK
karma
100.00

Veď je to úbohé upútať pozornosť aj za cenu priestupku

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní