Hlúpi, úspešní, výreční: IQ známych osobností – je sa čím pochváliť?

Hlúpi, úspešní, výreční: IQ známych osobností – je sa čím pochváliť?
  • 28.11.2020
  • Michaela Kožáková

Slávni, bohatí, úspešní, obľúbení a celosvetovo známi. Presne takýto sú herci, speváci, umelci, televízne osobnosti, politici, vedci, vynálezcovia či influenceri. Všetci chceme byť presne ako oni.

Niekedy sa v novinách či na webových stránkach dočítame výroky hollywoodskych hviezd, ktoré nás naozaj zaskočia. Napríklad taká Kim Kardashian uviedla, že neznáša, keď ženy používajú nesprávnu podkladovú bázu pod make up. Podľa nej je príliš bledý make-up tá najhoršia vec na svete. No Kim by asi nebola tá, ktorú by ste poprosili o doučovanie z matematiky. Ale, zase v jej odbore sa jednoznačne vyzná. 

Ďalší pamätný výrok je od populárnej speváčky Britney Spears. Niekoľko rokov dozadu povedala, že nikdy nechcela navštíviť Japonsko, pretože nemá rada ryby a vie, že v Afrike je veľmi populárne ich jesť. Pri takýchto poznámkach sa možno pozastavíte a prebehne vám hlavou, že asi len talent stačí na to, aby vás ľudia obdivovali.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké IQ majú celebrity a slávni ľudia?

Múdri a tí hlúpejší

Internet je plný hoaxových IQ skóre celebrít, ktoré sú vymyslené. IQ testy nie sú povinné. A prečo by ste niekomu povedali, že ste dosiahli nízke skóre? Nie je to predsa niečo, čím by sa chceli pochváliť. Avšak môže sa stať, že niektoré informácie ľahko vyjdú na verejnosť. IQ mnohých celebrít je verejne známe a potvrdené viacerými zdrojmi. 

Známy Baywatch hrdina David Hasselhof má IQ 73, tridsiaty piaty americký prezident John F Kennedy 158. Zdanie však môže niekedy klamať. Možno o Madonne by ste nepovedali, že patrí k tým najinteligentnejším v Hollywoode. Prekvapujúco dosiahla vysokú úroveň IQ testov, a to 140. 

Neprehliadni: Šatník Meghan Markle: Ktoré triky by ste mali od nej odpozorovať?

Celebrity

Zdroj: pinterest.com

Talent a inteligencia

Internet je plný príbehov o šokujúco nízkom IQ Muhammada Aliho. Údajne jeho IQ dosiahlo level 78. Pri takomto čísle sa už bavíme o hranici mentálneho postihnutia. Toto skóre dosiahol v skúške pre vojenskú službu vo Vietname. Je ťažké povedať, či tieto testy boli správne a objektívne zhodnotili úroveň inteligencie amerického profesionálneho boxera. Ali o sebe tvrdil, že je najväčší, nie najinteligentnejší.

Popový umelec Andy Warhol žil svoj život s bremenom „nízkeho“ IQ skóre 86.  Je to trochu diskutabilné, pretože tento geniálny umelec bol mimoriadne nadaný, vyštudoval vysokú školu, zbohatol a stal sa známy po celom svete. A vedeli ste, že jeho korene pochádzajú z obce Miková? 

Spochybnenie inteligenčnej sily hlavy štátu má dlhú históriu. V roku 2001 sa na verejnosť dostal fakt, že vtedajší prezident USA George Bush Washington mal IQ 91. V porovnaní s jeho predchodcom Billom Clintonom, ktorý mal IQ 182, to bola veľká hanba. Neskoršia štúdia však Bushovi pripísala úctyhodných 125.

Arnold Schwarzenegger mal v Rakúsku ťažké detstvo, ktoré bolo definované nie celkom dobrým vzťahom s jeho otcom. V škole údajne získal priemerné známky a bol známejší pre svoju žoviálnu osobnosť a záujem o šport. V štrnástich rokoch objavil vášeň vo vzpieraní a v pätnástich rokoch sa vzdal futbalu, aby sa mohol venovať výlučne kulturistike. Jeho IQ dosiahlo úroveň 135.

James Woods sa môže pochváliť skutočne vysokým IQ – až 184. Po ukončení štúdia na strednej škole v roku 1965 sa chcel stať oftalmológom. Údajne IQ bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dosiahla úroveň 156. Celkom zaujímavý fakt. Prezrite si galériu nižšie s ďalšími známymi osobnosťami a ich IQ.

Nperehliadni: Vianočný darček, ktorý nikdy nesklame?

1 z 15

Shakira,  IQ 140


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Mária Maxianová 28.11.20 18:38

MM
karma
100.00

každý máme niečo iné nadelené

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 29.11.20 07:36

ĽŠ
karma
100.00

Niektorí ma skutočne prekvapili...

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 29.11.20 16:38

KK
karma
109.00

niekto dostane "do vienka" všetko a niekto nič, taký je život

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní