Materské znamienko z tváre dievčatka je preč! Lekárom sa podaril zázrak!

Materské znamienko z tváre dievčatka je preč! Lekárom sa podaril zázrak!

Už po narodení obleteli jej fotografie celý svet a všetci neverili vlastným očiam. Šokovaní boli najmä rodičia, ktorým sa narodila dcéra s obrovským materským znamienkom na tvári, ktoré mnohí novinári pomenovali ako „Batmanové znamienko“. Dvojročnému dievčatku z Floridy lekári v Rusku prostredníctvom priekopníckej operácie odstránili rozsiahle znamienko, čo môžeme považovať za obrovský úspech.

Luna sa narodila so znamienkom, ktoré jej prekrývalo očné viečka, nos a viac ako šesť mesiacov pravidelne cestovala do Ruska, kde podstupovala liečbu, respektíve odstránenie tohto rozsiahleho znamienka. Ruskí lekári využívali fotodynamickú terapiu, teda liečbu, ktorá v USA nie je dostupná.

Fotodynamická liečba zabrala!

Liečba údajne funguje tak, že je injekčne podávaný pacientovi liek, ktorý sa potom hromadí v materskom znamienku a spôsobuje odumieranie tkaniva, pod ktorým rastie nová a zdravá koža. Po šiestich ošetreniach bolo Lune znamienko odstránené a tak sa malá princezná môže tešiť z obrovského pokroku zmeny svojho vzhľadu.

Samozrejme, ešte nie je koniec. Hlavná úloha lekárov je ukončená, Lunu však čaká ešte dlhá cesta k dosiahnutiu krásneho vzhľadu svojej tváre. Čakajú ju ešte estetické operácie, ktoré dotiahnu liečbu do úspešného konca. To, koľko kozmetických operácii tváre ju ešte čaká, nevedia presne povedať ani lekári. Isté však je, že postupnými krokmi môžu Lune pomôcť ku krásnej tváričke.

Pozri aj: Bizarný výskum: Čo o tebe prezradí toaletný papier?

Rodičia malej Luny sú lekárom nesmierne vďační, pretože takéto rozsiahle znamienko (respektíve akékoľvek znamienko) predstavuje mimoriadne riziko vzniku rakoviny kože, teda melanómu. K rozhodnutiu podstúpiť liečbu ich však „prinútila“ aj verejnosť, nakoľko sa nevyhli osočovaniu a ohováraniu od ľudí v okolí či od úplne neznámych ľudí, ktorí neváhali malú Lunu označiť za monštrum. Kde sa len berie toľká nenávisť v cudzích ľuďoch?! Je to smutné, ale Luna je na dobrej ceste k dosiahnutiu krajšieho vzhľadu a my jej držíme prsty, aby sa z krásnej tváričky tešila čo najskôr.

Neprehliadni: O dôchodok má postarané! Pixie Curtis vďaka mame zarába státisíce


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Katarína Konečná 03.01.22 09:01

KK
karma
109.00

Bohužiaľ ľudská zloba je bezhraničná, držím palce nech sa to podarí.

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 04.01.22 07:16

ĽŠ
karma
100.00

Neopísateľne smutné; kde naozaj sa berie toľká nenávisť v cudzích ľuďoch....?

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní