Muži a romantické filmy. Prečo ich neradi pozerajú?

Muži a romantické filmy. Prečo ich neradi pozerajú?
 • 15.01.2017
 • Ján Hamrák

Ženy ich takmer bezvýhradne milujú, no a chlapi...prepínajú na iný program. Hovoríme o romantických filmoch. Na tento typ filmov majú v globále obe pohlavia veľmi vyhranené názory, pričom zvyknú byť presne opačné.

Ak sa spýtate ženy či pozerá romantické filmy tak sa väčšinou dočkáte kladnej odpovede. Tá istá otázka u chlapa znamená minimálne veľmi výrazne zdvihnuté obočie, ak nie rovno odmietavú reakciu. Napríklad niečo v štýle ,,prepánajána prečo by som také kraviny pozeral“. Prípadne vám chladne a pragmaticky odpovie, že romantické filmy nepozerá preto lebo nemajú nič spoločné s realitou. A tým, ktorí ich pozerajú iba deformujú pohľad na svet. Prečo je to vlastne tak? Dobrá otázka.

Odporúčame prečítať: Preložte si mužskú reč - časť I.

Muži a romantické filmy

Zdroj: Shutterstock®

Ženy považujú romantiku za veľmi dôležitú súčasť vzťahu počas celého jeho trvania. No praktický život je...prosto praktický život. Romantika sa v ňom síce môže vyskytovať no čo si budeme nahovárať. Najsilnejšia je na začiatku vzťahu a potom postupom času začne prevládať pragmatizmus. Ako muž si plne uvedomujem, že romantika je pre partnerku veľmi dôležitá. No zároveň mi moje pragmatické ja nedá pokoj a pri každom romantickom filme, ktorý končí úžasnou zamilovanou scénou si kladiem otázku ako by ten pár vyzeral povedzme o 15 rokov. Podobne na tom bude asi väčšina mužov.

Pokiaľ majú možnosť a plnú kontrolu nad ovládačom/obývačkou tak si radšej prepnú na nejaký thriller, akčný film, či futbal (hokej, Formulu 1). Pokiaľ teda môžuwink.

Na druhej strane majú aj chlapi sem tam (bez mučenia sa priznám, že aj ja) ,,slabšie chvíľky“ a dokážu pri romantickom filme presedieť aj dve hodiny. Ak mám v ruke tablet tak dám aj dva a pol hodinový, ak teda nevypadáva internet.

Odporúčame prečítať: Preložte si mužskú reč - časť II.

Muži a romantické filmy

Zdroj: Shutterstock®

Ale to už naozaj musím mať svoju chvíľku. No rešpektujem aj to, že žena si romantické filmy pozrie rada. Preto sa snažím počas toho ako idú zdržať vtipných (samozrejme podľa mňa) komentárov k nim. Veď keby sme sa navzájom nerešpektovali tak by sme spolu asi nevedeli fungovať. Romantické filmy asi naozaj lezú väčšine chlapov riadne na nervy. Ale treba sa na to pozrieť aj z tej druhej strany a spýtať sa žien, či im nelezú na nervy napríklad majstrovstvá sveta vo futbale.

Áno, sú síce iba každé štyri roky, no trvajú až jeden mesiac a futbal ide v kuse dookola. Ak si ich teda chcem raz za štyri roky riadne užiť tak zvyknem byť pri romantických filmoch radšej takticky ticho, a strategicky si svoje komentáre nechávam pre seba.

Odporúčame prečítať: 5 zaručených výhod domáceho vývaru

Muži a romantické filmy

Zdroj: Shutterstock®


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Mária Maxianová 15.01.17 12:05

MM
karma
100.00

treba mať doma dva televízory :-)

 • 0
Odpovedať

ivana pistovičová 16.01.17 10:24

IP
karma
89.00

presne tak kompromis alebo dve telky....:)

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 15.01.17 17:39

SK
karma
113.00

môj manžel je síce veľký športovec, ale viem, že romantický film si so mnou vždy rád pozrie

 • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 16.01.17 12:55

TK
karma
105.00

s priateľkou máme račej iné žánre filmov a občas môže byť aj romantický

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 16.01.17 21:48

IM
karma
100.00

veru muži moc na romantické filmy nie su

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.01.17 15:54

MZ
karma
-1.00

Tak u nás to kombinujeme romantickými komédiami :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 26.05.20 06:27

KS
karma
133.00

No veru je to tak, romantické filmy pozerám väčšinou sama :-) Ale som rada, že môj priateľ nie je fanúšikom žiadneho športu a radšej si pozrie svoje obľúbené akčné filmy, ktoré zase nemusím ja :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní