Nevieš, ako využiť jesenný víkend? Poď von a skús tieto aktivity!

Nevieš, ako využiť jesenný víkend? Poď von a skús tieto aktivity!
 • 18.10.2018
 • Simona Kostková

Tento rok sa môžeme tešiť z krásneho počasia, ktoré prevládalo nielen počas celého leta, ale aj teraz, počas jesene. Babie leto ako z učebnice nás láka tráviť všetok čas vonku. Lenže čo také zaujímavé sa dá podniknúť, neviete? Poradíme vám, ako čo najlepšie stráviť posledné krásne a celkom teplé víkendy tohto roku.

Jeseň je atraktívne obdobie hlavne pre deti, ktoré si môžu púšťať šarkana, zbierať listy či gaštany. Nám starším ostáva zbieranie hríbov, posledné práce v záhrade či dlhé romantické prechádzky po lese. Pokiaľ chcete tieto dni využiť naozaj naplno, čítajte ďalej a dozviete sa, čo všetko sa dá ešte robiť vonku.

Prechádzka

Prvou a najľahšou aktivitou, ktorú môžete cez víkend podniknúť, je prechádzka. Vyberte sa do lesa a pripomeňte si detské časy! Zbieranie šípok, gaštanov alebo hríbov je dokonalou zábavou na niekoľko hodín, počas ktorej nachytáte posledné lúče, nadýchate sa čerstvého vzduchu a oddýchnete si od uponáhľaného „vonkajšieho“ sveta. Vezmite so sebou deti alebo psa a šup von.

Prečo sa iba neprechádzať, ale zbierať plody lesa? Ak ste trošku kreatívne, vyrobíte si krásne doplnky do domácnosti. Veniec zo šípok alebo gaštanov je skvelým spôsobom, ako zavŕšiť krásny deň. Rovnako tak spracovanie hríbov vám zaberie zvyšok dňa a výsledný chutný pokrm - jednoducho na nezaplatenie! Pokiaľ si chcete prechádzku ešte viac okoreniť, vyberte sa do oblastí, ktoré nepoznáte a objavte nové zákutia.

Mrkni sem: Chce to zmenu? Vyrob si ozdobné strapce a oživ svoj byt či šatník!

čo robiť cez víkend

Zdroj: Shutterstock®

Piknik

Ak vás nebaví sa iba prechádzať a hľadať niečo po zemi, spojte malú prechádzku s príjemným občerstvením. Základom každého dobrého pikniku je správne miesto. Najľahšie to majú tí, ktorí majú záhradu, ale aj ostatní si to môžu poriadne užiť. Nájdite mestský park alebo miesto v lese, kde sa nachádza veľa stromov (a žiadne mraveniská). Ďalšou dôležitou zložkou je deka. Je dobré, ak si ich vezmete viac, pretože na jednu veľkú deku sa pohodlne zmestia dvaja dospelí ľudia a to si uvedomíte hlavne po určitom čase, keď už budete usedení a budete sa chcieť natiahnuť.

Čo sa týka občerstvenia, tam sa medze naozaj nekladú. Vziať si môžete jablkový koláč, sendviče s mäsom, drobné ovocie a veľa horkej čokolády v termoske! Dobre spravíte, ak si vezmete plastový riad, ktorý môžete po ceste zahodiť. Lepšie je mať všetko v nadbytku. Poslednou vecou, ktorá sa vám môže hodiť, sú spoločenské hry, ktoré vám spríjemnia pobyt v prírode.

čo si vziať na piknik

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšie tipy na víkendové dobrodružstvá:

 • Zahrajte si frisbee

 • Choďte do miestneho útulku pre zvieratká a vyvenčite opustených psíkov

 • Urobte dobrý skutok a pohrabte lístie okolo domu

 • Čo tak víkendové kolotoče alebo bobová dráha?

 • Zapojte sa do lokálnych dobrovoľníckych aktivít

 • Vládne vonku bezvetrie? Využite to a choďte si zahrať minigolf

 • Navštívte miestnu ZOO

 • Straťte sa v kukuričnom bludisku! Nájdete napríklad pri Trnave, obec Vlčkovce

NeprehliadniRastlinné terárium: Vyrob si originálnu dekoráciu do domácnosti!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 18.10.18 04:55

ĽŠ
karma
100.00

Kukuričné bludisko /okrem iných/ ma zaujalo, vďaka za tip!

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 18.10.18 07:31

MM
karma
100.00

ak nebude pršať pôjdeme nazbierať jesenné plody a potom doma uvaríme voňavý čajík a budeme aranžovať - plán na víkend

 • 0
Odpovedať

Peter Maňák 12.11.18 00:04

PM
karma
107.00

Sme komplet všetci chorí už druhý týždeň, takže víkendové aktivity sa nakonajú :(

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní