Obrazy celebrít z vlasov: Novodobé umenie od Svetlany z Macedónska

Obrazy celebrít z vlasov: Novodobé umenie od Svetlany z Macedónska

Kaderníčka je taká terapeutka. Chodíme si k nej oddýchnuť, vyrozprávať sa a v konečnom dôsledku upraviť našu frizúru. Ako inak zahnať jesennú depresiu, ak nie skrášľovaním svojho zovňajšku? Aj jednoduché pár centimetrové podstrihnutie môže zlepšiť deň každej žene. A nie, muži túto našu „kadernícku úchylku“ nikdy nepochopia. Oni majú svoje pivné večery a my máme manikúru, pedikúru, kozmetičku a kaderníčku, ktoré nás rady vypočujú. Áno, je to terapia.

Taká kozmetička zlepší našu pleť, manikérka a pedikérka sa postará o nechty a kaderníčka o vlasy. No vo väčšine prípadov vždy vlasy končia v odpadkovom koši. Ale nie v Macedónsku. Tam sa z odstrihnutých vlasov vytvárajú obrazy slávnych osobností. Myslíte, že preháňame? Určite nie!

Svetlana a jej vlasové kreácie

Svetlana Grozdanovská zo Severného Macedónska si odstrihnuté vlasy odkladá a neskôr využíva pri tvorbe obrazov na podlahe. Vo svojom salóne v Krivogashtani nachádzajúceho sa 150 kilometrov od hlavného mesta Skopje ako prvý obraz vytvorila srbského tenistu Novaka Djokovića. Od tejto doby sa na svojej sociálnej sieti Instagram pochválila ďalšími obrazmi, ktoré sú skutočne famózne a skoro ako živé.

Svetlana už dávnejšie, po tom, čo videla zopár podobných obrazov na internete, snívala o tom, že raz aj ona niečo podobné vytvorí. A veru, podarilo sa jej to. Samozrejme, začiatky sú ťažké, ale ak sa v človeku ukrýva aspoň štipka talentu, všetko sa dá zvládnuť.

Svojím spôsobom je úprava vlasov umením, avšak v takomto podaní je to hotové majstrovské dielo, ktoré si zaslúži obdiv. Čo poviete – trúfli by ste si na niečo podobné?

Zaujme ťa: Paródie celebrít a filmov podľa ruského komika s nízkym rozpočtom

1 z 12

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 27.09.19 07:01

ĽŠ
karma
100.00

V tomto podaní je to naozaj hotové majstrovské dielo, ktoré si zaslúži obdiv!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní