Vek je len číslo! Ktoré celebritné páry sú toho dôkazom?

Vek je len číslo! Ktoré celebritné páry sú toho dôkazom?
  • 02.01.2021
  • Michaela Kožáková

Nad veľkým vekovým rozdielom medzi partnermi prinajmenšom podvihneme obočím. V hlave nám hneď prebehne niekoľko dôvodov prečo si on vybral o desať rokov mladšiu partnerku a prečo ona stráca čas s takým dedom. Prvá vec, ktorá nám napadne sú peniaze. Jedine pre toto dokáže byť niekto s dvanásť rokov starším človekom, ktorý nám vôbec nepríde atraktívny. Možno to znie neuveriteľne, ale v mnohých prípadoch je dôvodom láska.

Štúdie dokázali, že partneri s viac ako 10-ročným vekovým rozdielom vyvolávajú v spoločnosti nesúhlas. Pokiaľ však hovoríme o vzťahoch všeobecne, muži aj ženy uprednostňujú niekoho vo svojom veku. Sú však otvorení pre niekoho o 10 až 15 rokov mladšieho alebo staršieho. Všetky kultúry preukazujú fenomén vekového rozdielu medzi pármi. V niektorých nezápadných krajinách je priemerný vekový rozdiel oveľa väčší ako v západných. 

V západných krajinách asi 8 percent všetkých manželských heterosexuálnych párov možno klasifikovať ako páry s veľkým vekovým rozdielom (10 a viac rokov). Spravidla ide o starších mužov, ktorí majú partnerstvo s mladšími ženami. Asi 1 % párov s vekovým rozdielom zahŕňa staršiu ženu v partnerstve s mladším mužom. Tieto zistenia prezrádzajú, že väčšina populácie uzatvára partnerstvo s niekým podobného veku. To do značnej miery súvisí s vytváraním sociálnych kruhov, ktoré vo všeobecnosti zahŕňajú rovesníkov podobného veku a príťažlivosťou k tým, ktorí sú si navzájom podobní. Podobnosť v tomto prípade odráža osobnosť, záujmy a hodnoty, životné ciele, fyzické vlastnosti. 

Záleží na veku?

Úspešnosť vzťahu závisí od toho, do akej miery partneri zdieľajú podobné hodnoty, viery a ciele týkajúce sa ich vzťahu. Základom je navzájom sa podporovať pri dosahovaní osobných cieľov, mať záväzok k vzťahu, dôverovať si a riešiť problémy konštruktívnymi spôsobmi. Tieto faktory nemajú s vekom veľa spoločného. Samozrejme, vekový rozdiel môže pre páry predstavovať určité výzvy. Pokiaľ však páry na svojom vzťahu pracujú, vek by nemal byť prekážkou, či už je medzi partnermi dvanásť alebo dvadsať rokov rozdiel. 

Ani známe celebrity nepatria medzi výnimky a dosť často sa medzi nimi vyskytuje skutočne vysoký vekový rozdiel. 46-ročný Leonardo DiCaprio a jeho 23-ročná priateľka Camila Morrone, 47-ročná modelka Heidi Klum a 31-ročný gitarista Tom Kaulitz, 59-ročný Eddie Murphy a 41-ročná herečka Paige Butcher  Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko ďalších celebritných párov s veľkým vekovým rozdielom. 

Pozri aj: Hlúpi, úspešní, výreční: IQ známych osobností – je sa čím pochváliť?

- Celebritné páry s veľkým vekovým rozdielom
1 z 9

George Clooney & Amal Clooney: 17 rokov

V roku 2014 bol svet šokovaný, keď známy mládenec George Clooney, ktorý mal vtedy 52 rokov, oznámil svoje zasnúbenie s právničkou v oblasti ľudských práv, vtedy 35-ročnou Amal Alamuddinovou. Pár spečatil svoju lásku v septembri 2014 (iba rok po stretnutí) krásnou benátskou svadbou a dnes majú spolu dve deti, dvojčatá Ellu a Alexandra.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 03.01.21 07:57

ĽŠ
karma
100.00

Vek by nemal byť prekážkou, pokiaľ páry na svojom vzťahu pracujú.

  • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 03.01.21 10:42

KK
karma
109.00

Myslím si, že nezáleží na veku, ale na povahe oboch partnerov.

  • 1
Odpovedať

Kristína Sekeráková 03.01.21 11:02

KS
karma
133.00

Vek je len číslo, ale iba v prípade ak obaja partneri uznávajú rovnaké hodnoty a koníčky, v opačnom prípade môžu naraziť na nezhody.

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 03.01.21 22:17

karma
109.00

Ak je láska naozajstná,tak vek nehrá úlohu.Dobre je,ak majú partneri rovnaké záľuby,tolerujú si svoje chyby,podporujú sa,veria si...

  • 1
Odpovedať

Anton Marek 18.03.21 22:26

karma
127.00

ak im to takto vyhovuje, nech sú spolu šťastní

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní