Ako vplýva kolagén na mužov? Môžu ho bez obáv užívať aj oni?

Ako vplýva kolagén na mužov? Môžu ho bez obáv užívať aj oni?

  • Zdieľaj:
 • 2

Určite vás nezaskočí fakt, že dievčatá dospievajú skôr ako chlapci. A to sa odzrkadľuje aj v staršom veku, respektíve v starobe. Jednoducho dámy starnú s gráciou a noblesou, no muži starnú oveľa neskôr. Áno, je to nefér! Ale povedzme si, čo všetko musia ženy počas svojho života podstúpiť. Či už spomenieme len tehotenstvo a pôrod, ktorý sa v konečnom dôsledku môže podpísať aj pod samotný vzhľad každej ženy. No v druhom rade je to aj o pokožke. Odborníci tvrdia, že muži majú hrubšiu pokožku, vďaka čomu na nich nevidno prejavy starnutia v mladšom veku. Jedno však máme spoločné – pokožka u dám aj u pánov je tvorená kolagénom, ktorý sa po prekročení istej vekovej hranice začne z tela vytrácať.

Preto, keď sa pýtate či kolagén potrebujú aj muži, tak naša odpoveď je, že určite áno o čom vypovedajú aj varovné signály nedostatku kolagénu v organizme. Kolagén na mužov pôsobí rovnako ako na ženy, preto ho môžu bez obáv užívať aj páni, ktorým záleží na svojom zdraví a rovnako aj výzore. Pravdepodobne ste už natrafili na mužov, na sociálnych sieťach a predovšetkým na Instagrame, ktorý začínali deň s kolagénom rozmiešaným v pohári vody alebo pridaným do raňajok. Kolagén je ideálny najmä pre športovcov a aktívnych mužov, u ktorých sa jeho deficit môže prejaviť oveľa skôr.

Pozri aj: Čo má spoločné pleť s vlasmi a nechtami? Viac, než si myslíš!

účinky kolagénu

Zdroj: Shutterstock®

Ako vplýva kolagén na mužov?

Rovnako ako ženy, tak aj muži trpia stratou kolagénu v organizme. Aj keď kolujú fámy, že vrásky sú u mužov sexy a celkom dámy priťahujú, nemusí to byť vždy pravda. Dokonca sa hovorí, že vrásky u pánov sú dôkazom toho, že si v živote niečo „preskákali“. Ale buďme k sebe úprimní – vrásky skôr poukazujú na to, že vám z tela ubúda kolagén, ktorý si organizmus nedokáže sám vytvoriť, ale dokáže ho prijímať zo stravy a výživových doplnkov a využívať ho v tele tam, kde je potrebný. Bielkovina, akou je kolagén:

 • môže pomôcť zmierniť problémy s vypadávaním vlasov u mužov,
 • pomáha pri podpore zdravia kostí a kĺbov,
 • je nápomocný pri obnove svalov a pri zachovaní svalovej hmoty,
 • podporuje trávenie a pomáha zachovávať zdravie srdca,
 • je nápomocný pri zlepšovaní činnosti metabolizmu,
 • udržuje pokožku pevnú a pružnú a zároveň pomáha predchádzať jej predčasnému starnutiu,
 • pomáha spevňovať nechty a celkovo posilňuje organizmus.

Pri aktívnych športovcoch je potrebné podotknúť, že pri zvýšenej aktivite je obzvlášť potrebné vsadiť na účinky kolagénu a do organizmu ho dopĺňať pravidelne. Pri vyššej fyzickej aktivite sú totižto najviac namáhané kĺby, ktoré trpia, čo sa môže podpísať pod ich bolesť. Ako uvádza MUDr. Vladimír Holoubek: „O kĺby sa treba starať celý život. Súvisí to so štruktúrami, ktoré tieto kĺby tvoria – kosti, väzy, svaly a kĺbové puzdra. A práve kolagén je hlavnou súčasťou kĺbových štruktúr.“

Pani doktorka Molčanová z dermatologickej kliniky Medoderm dodáva, že „z hľadiska estetickej dermatológie je kolagén dôležitý pre zachovanie pevnej a pružnej pokožky, zdravých nechtov a vlasov, a to aj u pánov.“

Ako dopĺňať kolagén do organizmu?

Pokiaľ si vyberáte kolagén pre seba alebo pre svojho partnera, tak je dôležité prihliadať na formu jeho spracovania. V tomto prípade je teda najlepšie siahnuť po hydrolyzovanom kolagéne, ktorý je spracovávaný studenou formou, tzv. hydrolýzou, pri ktorej si zachováva svoju štruktúru a bio-aktivitu. Bio-aktívny kolagén má podobu trojitej špirály, ktorá je podobná ľudskej, vďaka čomu takýto kolagén dokáže organizmus ľahšie stráviť. Tiež treba podotknúť, že je ideálne siahnuť po čistom kolagéne bez akýchkoľvek prímesí. Naviac obsiahnuté vitamíny alebo iné zložky môžu znížiť účinnosť samotného kolagénu.

Kolagén je v podstate bielkovina mladosti, ktorá obsahuje niekoľko aminokyselín, z ktorých v najväčšom množstve a najpotrebnejšie sú prolín, arginín, glycín a glutamín. Asi nemusíme dodávať, že kolagén je takpovediac „lepidlo,“ ktoré drží všetko v našom tele pohromade.

Inca Collagen

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Kolagén a muži

Už vám je jasné, že kolagén môžu užívať aj muži, čoho dôkazom sú tí, ktorí sa vložili do rúk kolagénu Inca Collagen a nedajú dopustiť na jeho účinky. Odporúčania mužov, ktorí kolagén užívajú sú aj v tomto prípade viac ako len priaznivé. Jozef Lohyňa (slovenský olympijský víťaz v zápasení) užíva Inca Collagen už dlhodobo, pretože pomáha jeho kolenám a kĺbom, ktoré sú pri zápasení extrémne namáhané. Martin Friedl (teakwondista) navyše dopĺňa, že „vďaka veľkej záťaží, akú každý športovec na telo vyvíja, je potrebná aj kvalitná regenerácia, čo Inca Collagen jednoznačne je.“

Ondřej Ježek – motocyklový pretekár dlhé roky trpel bolesťami kolien, čo pri tomto druhu športu úplne bežné. Jeho bolesti zmiernil 100 % morský kolagén, ktorý zmiernil jeho bolesť a podporil celkovú jeho regeneráciu organizmu po pretekoch.

Takže páni, ak by ste aj vy radi vyskúšali Inca Collagen, tak s kódom „KZK“ získate 5 € zľavu (z každej zakúpenej krabičky kolagénu) na e-shope Inca Collagen. Navyše, teraz pri kúpe praktického balenia 4+1 nielenže ušetríte, ale sa tiež zapojíte do súťaže o pobyt na Malte v hodnote 555 €!

Zaujme ťa: Je dopĺňanie kolagénu výživovými doplnkami vhodné? Takto to vidia odborníci!

- Inca Collagen preverený mužmi
1 z 4
Ako vplýva kolagén na mužov? Môžu ho bez obáv užívať aj oni? - KAMzaKRASOU.sk
Ako vplýva kolagén na mužov? Môžu ho bez obáv užívať aj oni? - KAMzaKRASOU.sk
Ako vplýva kolagén na mužov? Môžu ho bez obáv užívať aj oni? - KAMzaKRASOU.sk
Ako vplýva kolagén na mužov? Môžu ho bez obáv užívať aj oni? - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: Inca Collagen


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Anna Tlachova 25.02.20 22:20

AT
karma
118.00

Kolagén je naozaj pre obe pohlavia dôležitý

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 26.02.20 21:58

JK
karma
100.00

Rovnako ako ženy, tak aj muži trpia stratou kolagénu v organizme.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Journaling – ako zlepšiť svoj život pomocou denníka či zápisníka a odhaliť svoje lepšie JA?
Sebarozvoj

Journaling – ako zlepšiť svoj život pomocou denníka či zápisníka a odhaliť svoje lepšie JA?

 • 1
 • 05.06.2022
V nedeľu je Deň matiek. Darujte jej niečo špeciálne. Máme pre vás špeciálny tip
Inšpirácie

V nedeľu je Deň matiek. Darujte jej niečo špeciálne. Máme pre vás špeciálny tip

 • 3
 • 05.05.2022
Do kín práve teraz prichádza veľkolepý Elvis – životopisný trhák o hudobnej legende
Voľný čas

Do kín práve teraz prichádza veľkolepý Elvis – životopisný trhák o hudobnej legende

 • 3
 • 24.06.2022
TOPlist