Bioaktívne vody s priaznivými účinkami: Pre zdravie, krásu a pre športovcov!

Bioaktívne vody s priaznivými účinkami: Pre zdravie, krásu a pre športovcov!

Voda je pre naše telo nesmierne dôležitá. A nemusíme hovoriť len o jej famóznych účinkoch na naše zdravie a krásu. Ak ste dávali pozor na hodinách biológie (možno to už bolo dávno), tak určite budete s nami súhlasiť, keď povieme, že sa naše telo v podstate skladá z vody. V závislosti od mnohých faktorov je percentuálny podiel vody v našom tele v rozmedzí od 50 do 70 %. Tiež platí, že ženské telo obsahuje o niečo nižšie množstvo vody než to mužské, pretože, bohužiaľ, nám bol nadelený väčší obsah tuku v tkanivách.

Laicky povedané, skladáme sa z vody a voda je pre nás nesmierne dôležitá. Tiež platí, že značné množstvo vody dokáže naše telo vylúčiť a rovnako aj spotrebovať. Nevylučujeme ju len potením a močením. Voda je nápomocná aj pri trávení a dokonca pri dýchaní môžeme vylúčiť až 20 % vody. Práve to je dôvod, prečo mnohí odborníci odporúčajú denne vypiť 1,5 až 2 litre vody, aby sme predišli dehydratácii organizmu a problémom s tým spojeným.

Voda je pre nás dôležitá. Avšak nie je dôležitý len samotný pitný režim, ale aj to, aké vody do toho režimu zaradzujeme. Niektorí odporúčajú siahnuť predovšetkým po minerálnych vodách, vďaka ktorým nášmu telu doplníme aj potrebné minerály. No mnohí siahnu po ochutených minerálnych či vitamínových vodách, ktoré obsahujú  stabilizátory, konzervanty a veľa, naozaj veľa cukru alebo umelých sladidiel.  Ak však chcete dodržať svoj pitný režim a zároveň dodať svojmu telu potrebné živiny, siahnuť by ste mali po bioaktívnych vodách Bioactive water74.

Odporúčame: Poznáš korenie adžvajen? Prekvapí ťa, ako dokáže podporiť zdravie!

bioactive water 74

Zdroj: SPACElab

Bioaktívne vody pre naše zdravie aj krásu

Bioaktívne vody water74 predstavujú nápoje s obsahom bioaktívnych minerálov, ako je horčík, vápnik, zinok, železo a iné. Keď už sme spomenuli bioaktívne minerály, tak je vhodné povedať, že ich bioaktivita má množstvo zdravotných výhod. Tým, že sú bioaktívne, naše telo ich dokáže prijať a využiť ich účinky tam, kde to najviac potrebuje. Preto platí, že tieto minerály nám môžu pomôcť posilniť kĺby, zlepšiť trávenie a celkovo posilniť náš metabolizmus.  

Pri bioaktívnych vodách, respektíve vo všeobecnosti pri minerálnych vodách sa môžeme baviť aj o biologickej dostupnosti, čo je rýchlosť, pri ktorej môže byť látka absorbovaná a využitá v tele. Bežne sa pri minerálkach biologická dostupnosť pohybuje v rozmedzí od 3 do 30 %. Zvyšok minerálov ostáva nevyužitých. Minerály sa tak usádzajú v organizme a vytvárajú močové či ľadvinové kamene. Pri bioaktívnych vodách w74 je biologická využiteľnosť na úrovni 91 %. To znamená, že až 91 % zo všetkých obsiahnutých zložiek v bioaktívnych vodách water74 naše telo absorbuje a využije.

BIOATKÍVNA VODA water74 – obsahuje 74 minerálov a stopových prvkov z hlbokého oceánu z čistej prírody, ktoré sú potrebné pre správne a komplexné fungovanie nášho organizmu. Takéto množstvo nenájdete v žiadnej inej minerálnej či vitamínovej vode.  Water74 navyše obsahujú aj betaGLUCANTM získavaný z hlivy ustricovej. Je to jeden z najsilnejších imunomodulátorov, ktorý posilňuje celý imunitný systém a stimuluje makrofágy, ktoré sú v prvej línii obranyschopnosti organizmu voči vírusom, baktériám a patogénom. 

bioaktívne vody water74

Zdroj: SPACElab

Bioactive water74 nájdete v troch verziách:

  • Magnéziovú, s príchuťou brazílskej limetky a africkej mäty, ktorá obsahuje najvyššie množstvo bioaktívneho horčíka na trhu, tj. jeho 50 % doporučenú dennú dávku.
  • Vitamínovú s príchuťou sicílskeho pomaranča obsahujúcu 10 vitamínov a 25 % doporučenej dennej dávky vápnika.  
  • Kolagénovú s príchuťou ibišteka a africkej mäty, ktorá obsahuje aj primerané množstvo kolagénu na každodenné použitie tak, aby nezahlcoval organizmus. Zároveň obsahuje tiež 25 % doporučenej dennej dávky vápnika. 
bioaktívna voda betagrucan magnesium

Zdroj: SPACElab

Čím ešte sú výnimočné?

Čo je v skutku potešiteľné – majú 0-vú kalorickú hodnotu, lebo neobsahujú žiadne cukry ani sladidlá. Samozrejme, okrem kolagénovej vody, pretože tá má kalorickú hodnotu samotného kolagénu. Tým sú vhodné pre všetkých, ktorí sa „trápia“ vo fitkách, lebo chcú schudnúť, či sa starajú o svoju krásu, zdravie alebo vzhľad. Práve pre svoj nulový glykemický index sú veľkým prínosom aj pre diabetikov. Na slovenskom trhu sú už dostupné v predajnej sieti dm drogeriemarkt. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Kollárová 05.02.21 19:15

SK
karma
113.00

Zaujímavé.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní