Dvojitá brada ťa už nemusí viac trápiť. Takto sa jej zbavíš!

Dvojitá brada ťa už nemusí viac trápiť. Takto sa jej zbavíš!

Dvojitá brada predstavuje estetický problém, ktorý dokáže poriadne zaútočiť na sebavedomie jedinca. Aj napriek tomu, že nejde o nič závažné, asi väčšina ľudí by sa toho najradšej rýchlo zbavila.

Dôvodov nevzhľadného krku je hneď niekoľko a nie vždy to musí súvisieť s nadváhou. Jednou z ciest, ako tento problém odstrániť, je zveriť sa do rúk chirurgov.

Existujú však i menej invazívne metódy, ako dosiahnuť štíhly a pevný krk. To v sebe zahŕňa rôzne cviky, masáže i správnu stravu. V nasledujúcom článku vám prinášame hneď 7 tipov pre pekný vzhľad krku a spodnej časti tváre!  

Aké sú príčiny dvojitej brady?

Dvojitá brada trápi mužov aj ženy, a to rôznych vekových kategórií. Poznáme hneď niekoľko faktorov, ktoré vplývajú na jej výskyt. V prvom rade sa riziko vzniku tohto problému zvyšuje, ak človek trpí nadváhou. V tomto prípade sa tukové zásoby vytvárajú aj pod bradou, čo spôsobí nepekné záhyby. Ukladanie tuku v tejto oblasti však môže byť ovplyvnené i genetikou. Vtedy sa môže dvojitá brada objaviť aj u chudých ľudí či osôb s priemernou postavou. Ďalšími príčinami býva aj veľmi rýchla strata hmotnosti, a najmä starnutie. Vekom totiž dochádza k strate elasticity pokožky, a tým aj k ovísaniu.

Pozri aj: Prehnane slané jedlá, o ktorých si ani netušila: Čipsy to nie sú!

kakaové maslo

Zdroj: Shutterstock®

Najlepší bojovníci s dvojitou bradou:

1. Kakaové maslo

Skvelým spôsobom, ako sa zbaviť dvojitej brady spôsobenej povolenou pokožkou v oblasti krku, je masáž. Ak navyše pri masírovaní použijete nejaký prírodný prostriedok plný antioxidantov a mastných kyselín, výsledok vás určite prekvapí. Reč je o kakaovom masle, ktoré dokáže pokožku hĺbkovo hydratovať a zlepšiť jej pružnosť. Jednu až dve čajové lyžičky kakaového masla trochu zohrejte a votrite do pokožky krku a brady. Masírujte niekoľko minút, 1 až 2 razy denne.

2. Olej z pšeničných klíčkov

Pri masáži krku môžete využiť množstvo ďalších prírodných prostriedkov. Výborný je napríklad i olej z pšeničných klíčkov, ktorý obsahuje množstvo vitamínov a minerálnych látok. Je účinný najmä na starnúcej pleti, no spevniť dokáže akúkoľvek pokožku. Navyše, ovplyvňuje aj redukciu prebytočného tuku. Olej z pšeničných klíčkov si pred spaním votrite do pokožky krku a masírujte aspoň 5 minút. Prípravok nechajte účinkovať aj počas noci.

vitamín E

Zdroj: Shutterstock®

3. Vitamín E

Vitamín E môže pomôcť zvonka i zvnútra. Tento vitamín prináša množstvo benefitov, no okrem iného zvyšuje elasticitu kože a bráni jej ochabnutiu. V boji s nepeknými záhybmi na brade v prvom rade zvýšte príjem tohto antioxidantu v strave. Prítomný je v zelenej listovej zelenine, mliečnych výrobkoch, orechoch, strukovinách, rastlinných olejoch či rybách. Vitamín E v kapsulách či vo forme oleja zase môžete použiť na premasírovanie pokožky krku. Masáž týmito pomocníkmi stimuluje cirkuláciu krvi aj redukuje napuchnutie.

4. Zdravý životný štýl

Ak je príčinou dvojitej brady nadváha, z dlhodobého hľadiska je najlepším riešením problému zmena životného štýlu. To v sebe zahŕňa v prvom rade zdravé stravovanie. Vhodné je dopriať si menšie porcie jedla niekoľkokrát denne. Nezabúdajte na dostatok zeleniny a ovocia. Strava by však mala byť dostatočne pestrá. Redukcia hmotnosti zabezpečí odbúranie tukov, a to z aj oblasti brady a krku. Dôležitý je i dostatočný pitný režim. To zabráni zadržiavaniu vody, čo taktiež býva príčinou dvojitej brady.

Pozri aj: Zdravé palacinky z 3 ingrediencií: Iné už pripravovať nebudeš!

precvičovanie krčného svaltsva

Zdroj: Shutterstock®

5. Pravidelné cvičenie

Súčasťou zdravého životného štýlu musí byť aj nejaká pohybová aktivita. Okrem tradičného behu či návštevy fitnescentra sa však môžete spoľahnúť aj na cviky, ktoré sú zamerané na spevnenie svalov krku a spodnej časti tváre. Skvelým cvikom na vyformovanie a spevnenie tejto oblasti je zdvih brady. Stojte rovno a postupne sa zakloňte smerom dozadu tak, aby ste videli až na strop. Zdvihnite bradu a zatvorené pery následne vyšpúľte. Vydržte tak zopár sekúnd a uvoľnite. Cvik je potrebné opakovať aspoň päťkrát za sebou najlepšie niekoľkokrát denne.

6. Tenisová loptička

Vycvičiť a spevniť svaly krku si údajne môžete aj za pomoci tenisovej loptičky. Opäť ide o úplne nenáročný cvik, ktorý zvládne každý. Loptičku položte na hrdlo a prichyťte bradou tak, aby sa nepohla z miesta. Následne ju jemne bradou zatlačte a potom znova uvoľnite. Tento postup zopakujte desaťkrát. Cvik nezabudnite pravidelne opakovať.

žutia žuvačky

Zdroj: Shutterstock®

7. Žuvačka

Možno to znie neuveriteľne, ale v boji proti dvojitej brade môže pomôcť i žuvačka. Opäť ide o určitý druh cviku svalov v tejto oblasti, ktorý zabezpečí najmä ich spevnenie. Časté žutie predstavuje veľmi jednoduchý spôsob, ako si pravidelne precvičiť konkrétne svalstvo. Siahnite vždy radšej po žuvačkách bez pridaného cukru, vyhnete sa tak zbytočným kalóriám. Tento produkt je však údajne i pomocníkom v boji proti nadbytočným kalóriám. Výskum jednej americkej univerzity totiž ukázal, že ľudia, ktorí pravidelne žujú žuvačku majú menšie množstvo návalov chuti na sladké a sú popoludní celkovo menej hladní.

Odporúčame: Šokujúce! Nový šialený a nebezpečný trend - raw voda!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Marie Gutmannová 12.01.18 09:11

MG
karma
104.00

zaujímavý článok, určite vyskúšame kakaové maslo alebo olej z pšeničných klíčkov

 • 0
Odpovedať

Ria Petrová 12.01.18 11:12

RP
karma
-1.00

U mňa sa osvedčila tvárová gymnastika, ktorá rieši nielen dvojitú bradu, ale pružnosť celej tváre, aj vrásky ako také. V tomto som vytrvalá a opláca sa.

 • 2
Odpovedať

gabriela hudecova 12.01.18 12:23

GH
karma
-1.00

Dobra rada

 • 0
Odpovedať

Darina Božiková 12.01.18 12:58

DB
karma
114.00

najviac ma zaujala tá tenisová loptička.asi to skúsim.

 • 2
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 12.01.18 13:08

HZŠ
karma
100.00

Páči sa mi cvik s tenisovou loptičkou a odo dnes po žuvačke siahnem častejšie.

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 12.01.18 16:58

SK
karma
114.00

každý deň si pri nanášaní krému chvíľočku premasírujem aj krk, žuvačku mám stále v kabelke

 • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 12.01.18 17:45

KK
karma
89.00

teniska znie výborne a skúšala som tiež tvárovú gymnastiku podľa dermacolu ale nevydržala som dlho

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 12.01.18 19:15

ĽŠ
karma
100.00

Super rady, tiež mám tento genetický problém.

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 12.01.18 22:43

MD
karma
132.00

Tieto rady určite využijem, posledné obdobie som mala výrazné kolísanie hmotnosti a tuším si to odniesla aj brada..

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní