Keď farby liečia – aká je sila zelenej farby?

Keď farby liečia – aká je sila zelenej farby?
  • 07.01.2013
  • Aďa Knies

Hľadáte vo svojom živote rovnováhu? Máme pre vás dobrú správu! Zelená je kombináciou modrej a žltej farby. Predstavuje zlatý stred vo farebnom spektre. Je uprostred stupnice medzi studenými a teplými farbami. Potrebujete vniesť do svojho života viac harmónie? Tak vyhľadajte práve zelenú. Aj na našej planéte je tejto farby dostatok. Prečítajte si nasledujúce riadky a dozviete sa, ako používať túto úžasnú farbu. Budete naozaj prekvapené, aké má blahodárne účinky!

Základné fakty o zelenej

Zelená patrí medzi čakry, ktoré ovplyvňujú srdce a prsia. Takže ju nazývame aj srdcová čakra. Súvisí s láskou a sebavedomím. Do života vnáša harmóniu a rovnováhu. Zelená symbolizuje relax. Človek, ktorý bude používať túto farbu, sa stane tolerantnejším. Je tiež symbolom pre veľkorysosť, súcit, osobný rozvoj, praktickosť a prispôsobivosť. Vyjadrujete sa ňou aj láska k zvieratám a ľuďom. Doplnková farba k zelenej je fialová.  

Odporúčame: Ľaničníkový olej: Ešte nepoznáš jeho jedinečné účinky? Rýchlo to naprav!

zelená farba

Zdroj: Shutterstock®

Fyzické poruchy

Táto farba má vynikajúce upokojujúce účinky. Trápi vás nejaký zápal? Vyhľadajte zelenú. Znižuje krvný tlak a pomáha pri srdcových ťažkostiach. Podporuje rast. Pôsobí na nervový systém a funguje ako afrodiziakum. Zmierňuje bolesti hlavy.

Odporúčame: Prečo jesť listovú zeleninu? Nepodceňuj jej účinky – nevypláca sa to!

príroda

Zdroj: Shutterstock®

Psychologické problémy

Ako každá z nás vie, prechádzka v zelenej prírode pôsobí ako balzam na dušu. Pri pohľade na prírodu osviežite svoju myseľ a naučíte sa nenútene relaxovať. Zelená pomáha stabilizovať nervový systém. Je prírodným sedatívom, ktoré dáva pocit pohodlia. Znižuje podráždenosť a nespavosť. Revitalizuje naše unavené a vyčerpané mysle.

Negatívne vplyvy

Pokiaľ sa nenaučíte vyvážiť túto farbu, stanete sa žiarlivejšou. Ďalšími zlými vlastnosťami sú: závisť, bezohľadnosť, ľahostajnosť. Upnete sa viac na materialistické hodnoty, ako na tie humánne. Nenoste zelenú v čase, keď ste zmätené. Táto farba vám len zhorší stav. Budete nerozhodnejšia a nečinná. Nadmerné používanie zelenej vám môže privodiť aj nevoľnosť.

Pozri aj: Ako si vyrobiť domáci tvaroh? Vyskúšaj tiež 3 recepty na skvelé dezerty

zelená v domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Farebná terapia vo vašom každodennom živote

Skombinujte zelenú s fialovou. Ak sa naučíte vyvážiť tieto dve farby, budete príjemne prekvapené. Nasledujúce typy sú ukážkou toho, ako vniesť do vášho života viac pohody a harmónie.

  1. Vezmite si náhrdelník alebo šatku tejto farby a v práci vás nič nevyvedie z miery. Doplnok v tejto farbe vo vás vyvolá pocit pohody, takže ani ten najväčší stres vás nerozhodí.
  2. Nezabudnite ani na doplnok v domácnosti alebo na pracovisku. Je to príjemné oživenie do spálne alebo kancelárie. Úplne postačí nejaká zelená rastlinka alebo záves.
  3. Zelené kamene: smaragd, zelený turmalín alebo apatit, vltavín, nefrit, malachit.

Pozri aj: Najlepšie bylinky vhodné na pokožku: Kúra, ktorú musíš vyskúšať!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ivana Goliašová 29.04.14 08:51

IG
karma
-1.00

Najkrajšia farba akú poznám je zelená, od malička je to moja najobľúbenejšia farba.

  • 0
Odpovedať

anka - fb anka all saga saganová 29.05.14 19:24

A-FAASS
karma
-1.00

kráááásna farba zelená a veľmi pekne fotografie a foto les supeééér krasna.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní