Liečivá sila prírody - bylinky, ktoré pomáhajú nášmu telu

Liečivá sila prírody - bylinky, ktoré pomáhajú nášmu telu

  • Zdieľaj:
 • 3

Jarným obdobím sa začína sezóna pre bylinkárky. Štartuje medvedí cesnak, pije sa brezová voda, zbierajú sa púčiky vŕby a smreku, ktoré v sebe nesú liečivú silu. Fantastická je prečisťujúca žihľava aj púpava.

Pokiaľ nie ste skúsenou bylinkárkou, siahnuť môžete po hotových produktoch, ktoré obsahujú bylinkové výťažky alebo výluhy, tinktúry, či sypané čaje. Faktom je, že bylinkami sa dajú riešiť rôzne zdravotné neduhy, posilniť telo, zmierniť alebo úplne odstrániť príznaky choroby. Treba byť len trpezlivý a pravidelný.

Odporúčame: Viete o tom, že aj o pokožku hlavy sa treba starať rovnako, ako o pleť? Odmení sa vám zdravými a lesklými vlasmi

Francovka

Zdroj: Alpa

Tri liečivé bylinky, na ktoré sa môžete spoľahnúť:

GAŠTAN

Vedeli ste, že pagaštan konský sa radí medzi liečivé rastliny? Výťažok z týchto plodov bylinkári využívajú pri ľuďoch, ktorých trápi artróza alebo dna. Zmierňuje opuch a zlepšuje prekrvenie končatín, výrazne posilňuje cievny systém a funkciu žíl.

Ak mávate pocit ťažkých nôh a trápia vás opuchy, práve gaštan by mala byť tá bylinka, po ktorej siahnete. Doprajte si častejšie relaxačnú masáž, nohy jemne masírujte smerom zospodu nahor. Pokiaľ trpíte kŕčovými žilami, dbajte na to, aby ste masírovali jemne, nikdy nevyvíjajte prílišný tlak. Práve výťažky z gaštanu pôsobia terapeuticky ako prevencia proti vzniku kŕčových žíl. Po dobrej masáži nohy vyložte do vyvýšenej polohy a oddychujte.

Aký masážny produkt zvoliť?

Rokmi overená značka ALPA má vo svojom sortimente okrem klasickej francovky, ktorú každý pozná, aj francovku s výťažkami gaštana. Obsahuje aj rozmarínovú silicu a tradičnú francovkovú zmes bylín, ktorá prinesie vášmu telu osvieženie a úľavu.

Pozri tiež: TEST: Masážne gély a rehabilitačný krém značky ALPA – pomocníci nielen pre športovcov

Francovka s gaštanom

Zdroj: Alpa

KOSTIHOJ

Táto liečivá bylinka sa využíva v bylinkárstve od nepamäti a ako jej samotný názov napovedá, lieči kosti. Presnejšie sa používa pri úrazoch svalov, pomliaždeninách, výronoch a pri doliečovaní zlomenín. Na postihnuté miesto sa prikladajú obklady alebo sa natrie masážnych prípravkom, ktorý obsahuje kostihojový výťažok.

Aký masážny produkt zvoliť?

Francovka ALPA s kostihojom je ideálna pre obklady na zranené miesto, ale aj pre masáž postihnutých svalov či kĺbov. Okrem výťažku z kostihoja, obsahuje aj kosodrevinové silice a klinček, ktorý má protizápalové, dezinfekčné a mierne znecitlivujúce účinky. Preto je vhodná aj pre masáž bolestivých reumatických kĺbov.

Zaujme ťa aj: Efektívna domáca pedikúra v 3 jednoduchých krokoch

Francovka s kostihojom a Francovka s arnikou

Zdroj: Alpa

ARNIKA

Arnika je kráľovnou liečivých byliniek, známa ako hojivý zázrak a bylinkárky ju používajú takmer na všetko. Má silný zoceľujúci a upokojujúci účinok. Hojí kožné zranenia, aj úrazy svalov a uľavuje od bolesti kĺbom. Ak máte za sebou náročnú fyzickú aktivitu, či už šport alebo pracovný výkon, vaše svaly a kĺby môžu reagovať svalovicou, stuhnutím a bolesťou. Pre regeneráciu tela a rýchlejšiu rekonvalescenciu má arnika hojivý účinok.

Aký masážny produkt zvoliť?

Výťažky z arniky boli pridané do tradičnej francovkovej zmesi a ALPA má tak v sortimente francoviek aj arnikovú. Je vhodná na masáž bolestivých a zranených miest alebo ako liečivý obklad. Arnike v tomto produkte sekunduje výťažok zo škorice a rozmarínu, ktoré dokážu svaly príjemne uvoľniť a regenerovať.

Kúpite v sieti drogérií Teta, 101 Drogerie, CBA, Metro.


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Mária Sivová 31.03.23 08:25

MS
karma
100.00

Veľmi obľubujem tieto tradičné masážne produkty.

 • 0
Odpovedať

Janka Komadova 31.03.23 10:50

karma
-1.00

Kupujem tieto masážne produkty

 • 0
Odpovedať

Anna Vargová 02.04.23 21:48

AV
karma
104.00

Som rada, že čítam Vaše články. Už rok striedame rôzne krémy a výsledok takmer žiaden. Článok je veľmi poučný Ďakujem

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní