Zásady nosenia klobúkov: Pozri sa, aké jednoduché je byť dámou!

Zásady nosenia klobúkov: Pozri sa, aké jednoduché je byť dámou!

Čo si budeme klamať, my Slovenky sme pomerne konzervatívne, pokiaľ ide o nosenie klobúkov. Máme pred nimi rešpekt, pretože správne a vhodne ich skombinovať a zakomponovať do outfitu nie je dvakrát jednoduché. Ak vás však čo i len trošku láka zaobstarať si túto jedinečnú pokrývku hlavy, prečítajte si náš článok, nechajte si poradiť, ako klobúk správne nosiť a určite vás zaujmú aj inšpiratívne fotografie, ktoré sme pre vás vybrali. Zásady nosenia klobúkov si totiž netreba strkať za klobúk, ale naopak, osvojiť si ich, pretože byť za dámu je také jednoduché!

Pozri aj: Ako byť šik? Zisti, ako sa nosia nohavice so šatami a zažiar! ​

nosenie klobúkov

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

„Sú dve veci, ktoré muž nepochopí: tajomstvo stvorenia a dámsky klobúk.“ Coco Chanel

Hneď v úvode sa spolu s nami pozrite na krásnu Pippu Middleton, ktorá je doslova hviezdou, pokiaľ ide o nosenie klobúkov. Čo si budeme klamať, Pippa to jednoducho vie a ešte sa snáď nepredviedla ani v jednom takom, v ktorom by nebola viac, než očarujúca. Veď posúďte samy! Za nás - klobúk dole pred týmito kúskami!

Klobúk nemusí byť len ochrana pred slnkom

Ak patríte medzi ženy, pre ktoré je klobúk výlučne funkčnou záležitosťou na ochranu hlavy pred úpalom na letnej dovolenke, vedzte, že klobúk si zaslúži oveľa viac pozornosti. Veď pri správnej kombinácii nie je nič jednoduchšie a viac šik, ako spraviť si z klobúka svojho neodmysliteľného parťáka. Klobúk totiž rozhodne nie je len doplnkom pre extravagantné dámy, ktoré potrebujú pútať pozornosť.

A aj keď ste sa nenarodili alebo nevydali do kráľovskej rodiny, klobúkom môžete oživiť a dodať šmrnc aj tomu najfádnejšiemu outfitu. A okrem estetickej funkcie, klobúk vás vie počas prichádzajúcej jesene napríklad dokonalo ochrániť pred nepríjemným vetrom a chladom.

ako nosiť klobúk

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Klobúky včera a dnes

Klobúky sa kedysi vyrábali prevažne z plste, kože, slamy alebo súkna. Ich nosenie bolo záležitosťou už starých Grékov a Rimanov, avšak do Európy sa klobúky dostali až okolo 16. storočia. Tak teda, milé dámy, obavy bokom a vyberte si klobúk presne podľa vášho vkusu! Na výber máte z obrovského množstva tvarov či farieb. Nezabudnite si však vopred premyslieť, kam klobúk hodláte nosiť – či na pláž alebo do mesta, či na hudobné festivaly alebo na slávnostné večere. Nebojte sa siahnuť aj po výraznejšej farbe či materiáli, veď nikde nie je napísané, že klobúk musí byť len béžový a slamený!

Prečítaj si: Podprsenka a rakovina prsníka: Pozri sa, ako spolu súvisia!

ako skombinovať klobúk

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

A čo vlasy pod klobúkom?

Mimoriadne šik budete pôsobiť aj v klobúku pánskeho štýlu alebo v takzvanom kovbojskom klobúku. Pokiaľ ide o vlasy, je len na vás, či ich skryjete pod klobúk, necháte si ich voľne rozpustené alebo vám bude spod klobúka vytŕčať roztomilý vrkoč. Jediná zásada je mať vlasy upravené aj pod klobúkom, aby vám zbytočne nenarúšali a nekazili dojem ženskosti, ktorý chcete klobúkom vyzdvihnúť.

A oblečenie? Ani tu sa žiadne medze fantázii nekladú. S klobúkom môžete skombinovať tak obyčajné biele tričko a džínsy, ako aj romantické kvetované šaty či elegantný kostým.

klobúk v šatníku

Zdroj: Shutterstock®

"Domov je tam, kde si môžeš zavesiť klobúk." J. Werich

Noste ho s noblesou!

Ako samy vidíte, nosenie klobúkov nie je žiadna veda. Malý alebo veľký, nenápadný čierny alebo výrazný červený, dôležité je len to, aby ste si zvolili presne taký, ktorý sadne do vášho štýlu a ktorý budete nosiť rady a ako sa vraví – s noblesou. Pretože presne tá ku klobúkom jednoznačne patrí. Nekupujte však mačku vo vreci a dobre si klobúk pred kúpou vyskúšajte! V opačnom prípade sa môže stať, že pri prvom vetríku ho budete naháňať po meste alebo, naopak, už po piatich minútach vás z neho rozbolí hlava a zanechá vám na čele nepríjemný odtlačok.

- Anketa

NOSÍTE KLOBÚKY?

Odpovedalo 85 ľudí  

Len v lete proti slnku
25%
Áno, celoročne
49%
Nie, ale už sa asi odhodlám
26%
Nie, nepáči sa mi to
0%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 01.09.18 07:16

ĽŠ
karma
100.00

My Slovenky sme naozaj pomerne konzervatívne, pokiaľ ide o nosenie klobúkov.

  • 2
Odpovedať

Mária Maxianová 01.09.18 18:36

MM
karma
100.00

správny typ klobúka dodá každému outfitu "šmrnc"

  • 2
Odpovedať

Jana Komadová 06.09.18 15:53

JK
karma
100.00

Strašne rafa ich nosím stále su nadčasové

  • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 10.09.18 19:26

KK
karma
109.00

páčia sa mi, ale nenosím

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 10.09.18 19:26

KK
karma
109.00

páčia sa mi, ale nenosím

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 10.09.18 19:26

KK
karma
109.00

páčia sa mi, ale nenosím

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 10.09.18 19:26

KK
karma
109.00

páčia sa mi, ale nenosím

  • 1
Odpovedať

Anton Marek 28.09.18 13:35

karma
127.00

Mne sa klobúky veľmi páčia, ale stále ho nechám doma :)

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní