Osudy rodu Ravenelovcov pokračujú

Osudy rodu Ravenelovcov

Lisa Kleypasová je mimoriadne obľúbenou autorkou romancí, ktorá vždy dokáže prísť s niečím novým a veľmi chytľavým. Jej knihy pravidelne zapĺňajú rebríčky najpredávanejších titulov a doteraz boli publikované v dvanástich jazykoch. Aj novinka Nemilosrdný magnát sa dostala na najvyššie priečky rebríčkov internetových kníhkupectiev už pred vyjdením.

 

Rhys Winterborne je waleský magnát. Vlastní moderné nákupné impérium v Londýne, ktoré vybudoval len vďaka vlastnej húževnatosti a cieľavedomosti. Vo svojom svete dosiahne všetko, čo si zaumieni. V ceste za najvyššími métami mu bráni už iba jeho neurodzený pôvod.

 

Keď sa zoznámi s mladou aristokratkou lady Helen Ravenelovou, je posadnutý myšlienkou vlastniť ju za každú cenu. Plachá Helen nepozná pozlátený, ale cynický svet londýnskej spoločnosti a vystaví Rhysovu pevnú vôľu skúške. Rhys si sobáš s ňou neúctivo poistí a jeho plánovaný úskok ich k sebe pripúta vzájomnou vášňou.


Helen mu však musí odhaliť svoje najstrašnejšie tajomstvo a riskuje tým úplne všetko.

Čitateľky dlho čakali na návrat autorky bestsellerov Lisy Kleypasovej a teraz je tu s najúžasnejšou romantickou sériou, akú kedy napísala. Zhodujú sa v tom fanúšičky aj médiá. Dokázala to už v prvej knihe Bezohľadný darebák a dokazuje to aj pokračovaním Nemilosrdný magnát

 

Odporúčame: Stratená: Za unesenú dcérku by dala aj život

 

Začítajte sa do novinky Nemilosrdný magnát:

Lisa Kleypasová Nemilosrdný magnát

 

Kapitola 1

 

„Pán Winterborne, prišla za vami akási žena.“
Rhys zdvihol hlavu od kopy listov na stole a zvraštil čelo. Pani Fernsbyová, jeho osobná sekretárka, stála vo dverách kancelárie a prísne naňho hľadela spoza okrúhlych okuliarov. Bola to žena v stredných rokoch, upraveného zovňajšku a trochu kyprejších tvarov.
„Viete, že teraz návštevy neprijímam.“ Prvú polhodinu pracovného dňa sa vždy venoval čítaniu korešpondencie, pri ktorom ho nikto nesmel rušiť.
„Áno, pane, ale je to dáma a...“
„Nech je to trebárs aj kráľovná, je mi to fuk!“ vyštekol. „Pošlite ju preč.“
Pani Fernsbyová nesúhlasne stisla pery do tenkej pomlčky a rázne sa pobrala preč. Klopkanie podpätkov na dlažbe pripomínalo vznietený pušný prach.
Rhys sa opäť začítal do listu pred sebou. Zriedka dovolil, aby ho niečo vykoľajilo a prestal sa ovládať, no posledný týždeň naňho neúnavne útočili vzdor a zármutok. Oberali ho o všetku súdnosť. Svoje okolie priam bičoval zlou náladou. A to všetko kvôli žene, ktorú poznal lepšie, než by si želal. Lady Helen Ravenelová... mladá kultivovaná dáma, neskúsená, plachá, s modrou krvou... Zosobňovala jeho pravý opak.
Ich zasnúbenie trvalo sotva dva týždne, než sa ho Rhysovi podarilo úplne zmariť. Keď sa s Helen videli naposledy, bol netrpezlivý a násilnícky. Nevedel sa ovládať. Pobozkal ju, ako po tom už dlho túžil. V jeho náručí stuhla ako skala. Odmietla ho. Už okatejšie ním nemohla pohŕdať. Stretnutie nemalo šťastný koniec. Helen sa rozplakala a jeho to rozzúrilo.
Kathleen, lady Trenearová, bola vdova po Heleninom zosnulom bratovi. Na druhý deň Rhysa vyhľadala a oznámila mu, že Helen utrpela nervový šok a neutíchajúca bolesť hlavy ju pripútala na lôžko.
„Už vás nechce vidieť,“ nešetrila ho Kathleen.
Rhys nezazlieval Helen, že zasnúbenie zrušila. Zjavne k sebe nepasovali. Priečilo sa to Božiemu plánu, aby sa oženil s aristokratkou. A hoci disponoval obrovským majetkom, chýbali mu spôsoby a vzdelanie džentlmena. Ani svojím zjavom džentlmena nepripomínal. Mal tmavú pokožku a čierne vlasy. A bol urastený ako robotník.
Nemal ešte ani tridsať rokov, keď sa mu z otcovho neveľkého obchodu na High Street podarilo vybudovať slávny obchodný dom U Winterborna. Dozaista bol najväčší na svete. Rhysovi patrili továrne, sklady, pôda, stajne, práčovne a obytné budovy. Bol na palubách námorných a železničných spoločností. Ale nech by ho v živote postretol hocijaký úspech, nikdy by nezmazal skutočnosť, že sa narodil ako syn obyčajného kupca z Walesu.
Z myšlienok ho vytrhlo opätovné klopanie na dvere. Nedôverčivo zdvihol pohľad na pani Fernsbyovú, ktorá sa za ním vrátila do kancelárie.
„Čo zase chcete?“ zasyčal.
Sekretárka si napravila okuliare a rázne odvetila: „Ak dámu nemáme vyprevadiť násilím, trvá na tom, že neodíde, kým sa s ňou nepozhovárate.“
Rhysovo rozhorčenie sa zmenilo na údiv. Nijaká žena z vyšších či iných kruhov by sa neodvážila naňho tak smelo naliehať. „Ako sa volá?“
„Neprezradila.“
Neveriaco krútil hlavou. Ako sa nezvanému hosťovi podarilo prísť až sem? Platil predsa armádu ľudí, ktorá sa starala o to, aby ho nikto nevyrušoval. Hlavou mu prebleskla bizarná myšlienka. Okamžite ju zahnal, no pulz nabral na obrátkach.
„Ako vyzerá?“ odvážil sa spýtať.
„Má oblečené smútočné šaty. Tvár ukrýva pod závojom. Je štíhla a má spôsoby.“ Na okamih zaváhala, potom sucho dodala: „Salónny prízvuk.“
Uvedomil si, koľko bije. Hruď mu zovrela bolestná túžba. „Bože,“ zašeptal. To predsa nemôže byť pravda, aby sa Helen za ním vybrala. Ale tušil, že to predsa len bude ona. Cítil to v kostiach. Bez slova vstal a rýchlym krokom prešiel popri pani Fernsbyovej.
„Pán Winterborne,“ okríkla ho sekretárka a náhlila sa za ním. „Ste len v košeli. Vaše sako...“
Rhys ju sotva vnímal. Vyrútil sa z kancelárie a vstúpil do foyeru s koženými kreslami. Pri pohľade na nečakaného hosťa prudko zastal. Rýchlo prerývane dýchal. Hoci smútočný závoj zahaľoval dáme tvár, podľa krásnej štíhlej postavy a držania tela ju okamžite spoznal. Pristúpil k nej bližšie. Nezmohol sa ani na slovo. Stál pred ňou a myseľ mu kalilo zhnusenie. No súčasne pažravo vdychoval jej sladkú vôňu. Jej prítomnosť ho úplne vykoľajila. Telo mal ako v ohni, srdce bilo opreteky. Tichom sa niesol klepot písacích strojov v susednej miestnosti.
Helen zrejme načisto stratila rozum! Vybrala sa za ním sama, bez sprievodu! Jej dobrá povesť je vážne ohrozená! Musí ju odpratať z foyeru a poslať domov, prv než vyjde najavo, o koho ide. No najskôr musí zistiť, prečo sem prišla. Hoci vyrastala v izolácii a mravnej čistote, nebola hlúpa. Keby nemala dobrý dôvod vyhľadať ho, isto by tak bohapusto neriskovala.
Pozrel na pani Fernsbyovú. „Môj hosť sa dlho nezdrží. Postarajte sa, aby nás nikto nevyrušoval.“
„Áno, pane.“
Pohľadom zaletel k Helen.
„Poďme,“ nevyberane hlesol a vykročil k dverám kancelárie.
Bez slova ho nasledovala. Sukne jej šuchotali, keď sa nimi obtrela o steny chodby. Jej oblečenie už čosi pamätalo. Bolo nemoderné a trochu obnosené. Prezrádzalo ťažké časy. Tak preto za ním prišla? Potrebovali azda Ravenelovci peniaze tak zúfalo, že zmenila názor a je odhodlaná stať sa manželkou muža bez titulu?
Boh mu je svedkom, že by s radosťou vychutnal, keby pred ním padla na kolená a prosila ho, aby ju vzal späť. Pochopiteľne, neurobil by to, ale dožičil by jej trápenie, ktoré sám okúsil. Všetci, ktorí sa mu kedy vzopreli, by ju svorne ubezpečili, že nielenže jej neodpustí, ale ani s ňou nebude mať zľutovanie.
Vstúpili do kancelárie. Bola to priestranná a tichá miestnosť so širokými oknami s dvojitým sklom a hrubými nákladnými kobercami. V jej strede sa vynímal stôl z orechového dreva s kopou listov a dokumentov.
Rhys zatvoril dvere a podišiel k stolu. Vzal z neho presýpacie hodiny a s nevôľou ich otočil. Potrvá presne pätnásť minút, než sa piesok presype do spodnej banky. Potreboval zdôrazniť, že teraz sú v jeho svete, kde je čas drahocenný a kde si o všetkom rozhoduje sám.
Otočil sa k nej a výsmešne zdvihol obočie. „Minulý týždeň mi oznámili, že ste...“
Hlas mu zamrzol, keď si Helen prehodila závoj na chrbát a trpezlivo naňho hľadela. V jej nežnom pohľade sa zrkadlila hĺbka, ktorá ho ničila od prvého okamihu. Striebrosivé dúhovky pripomínali oblaky putujúce v svetle mesiaca. Jemné rovné pramene platinových vlasov mala úhľadne spletené do drdola, no z hrebienka sa jej uvoľnila žiarivá lokňa a hompáľala sa jej pri ľavom uchu.
Nech ju vezme parom! Aká je len krásna!
„Odpustite mi, prosím,“ vyslovila a uprene sa mu dívala do očí. „Skôr som za vami nemohla prísť.“
„Nemáte tu čo hľadať.“
„Musím sa s vami o niečom porozprávať.“ Placho zaletela pohľadom k neďalekej stoličke. „Ak by ste dovolili...“
„Iste.“ Ale Rhys sa ani nepohol, aby ju usadil. Nech sa prepadne, keby ju mal teraz ohurovať správaním na úrovni! Najmä ak ho Helen nikdy nepovažovala za džentlmena. Opieral sa o stôl a ruky mal skrížené na hrudi. „Nemáte veľa času,“ hlesol s kamennou tvárou a bradou kývol k presýpacím hodinám. „Radím vám dobre ho využiť.“
Helen si sadla, napravila si sukne a stiahla rukavice z rúk.
Rhysovi vyschlo v ústach, keď si všimol, ako jej spod čiernych rukavíc vykukli prekrásne prsty. Na panstve Eversby, v rodinnom sídle Ravenelovcov, mu hrala na klavíri. Pohyblivosť jej rúk ho fascinovala. Poskakovali a prelietali nad klávesmi ako malé biele vtáčatká. Z nejakého dôvodu mala ešte vždy na prstenníku zásnubný prsteň, ktorým ju obdaroval. O veľký opracovaný diamant sa jej zadrela rukavica.
Celú tiaž závoja si prehodila cez hlavu. Tmavá látka sa jej na chrbte rozlievala ako súmrak. Na okamih sa mu smelo zadívala priamo do očí. Líca sa jej jemne sfarbili doružova. „Pán Winterborne, nežiadala som svoju švagrinú, aby za vami minulý týždeň chodila. Necítila som sa dobre, no keby som tušila, čo Kathleen zamýšľa...“
„Povedala, že ste ochoreli.“
„Bolela ma hlava, to bolo všetko...“
„Zdá sa, že som to zapríčinil.“
„Kathleen urobila z komára somára...“
„Vraj ste sa vyjadrili, že už ma nikdy nechcete vidieť.“
Na líca jej vystúpil výrazný rumenec. „Kiežby to nebola povedala!“ utrápene zvolala celá zahanbená. „Nemyslela som to vážne. Sužovala ma silná migréna a úmorne som chcela pochopiť, čo sa udialo deň predtým. Keď ste prišli na návštevu a...“ Odvrátila od neho pohľad a sklopila oči. Po vlasoch sa jej skĺzol lúč svetla. Prsty si preplietla v silnom zovretí, akoby v dlaniach chránila čosi krehké. „Musím sa s vami o tom rozprávať,“ potichu vyslovila. „Veľmi by som si priala... aby medzi nami zavládlo... pochopenie.“
V tom okamihu v ňom čosi zhaslo. V živote ho už toľko ľudí žiadalo o peniaze, že vždy presne vycítil, keď sa k tomu schyľovalo. Helen sa v ničom nelíšila od ostatných. Aj ona pre seba chcela získať nejaké výhody. Nemohol jej to zazlievať. Ale nevedel by si vypočuť jej racionálne zdôvodnenie, koľko jej dlhuje a prečo je jej dlžníkom. Radšej ju vyplatí hneď na mieste, nech má od nej pokoj.

 

Bude vás zaujímať: Tajomstvo krásy Halle Berry: Má 50 rokov, no vyzerá na 20!

 

 


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Ako využiť kondicionér v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!
Šport v staršom veku: Tieto ženy dokazujú, že vek je len číslo!
9 plážových trikov, ktoré zachránia vašu letnú dovolenku!
Samozber čučoriedok: Kde a za koľko si ich môžeme nazbierať?
Aspirín - netradičné využitie lieku v domácnosti!
Glitrová manikúra - vynikne na večierkoch, svadbách či slávnostiach
Nuda v práci: Chvíľky ničnerobenia sa dajú využiť naozaj kreatívne. Pozeraj!
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien
Zumba Toning: Čo to je? Pre koho je určená a aké má výhody?
Izolačná páska: Ako ti pomôže v domácnosti či v prírode? Neuveríš!
Najzaujímavejšie trendy plavky celebrít: Obliekli by ste si ich?
Fotky myší, ako ich nepoznáme: Aj myši môžu byť krásne a zlaté!
6 tipov ako ochrániť psa počas letných horúčav
Doska na krájanie a jej čistenie: Čo odporúčajú odborníci?
Samozber broskýň: Kde a za koľko si môžeme nazbierať broskyne?
Rýchle chudnutie? Spoznaj tajomstvo správnej prípravy ovsených vločiek!
Šport v staršom veku: Tieto ženy dokazujú, že vek je len číslo!
Letná nákupná zábava v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien
Mama vs. otec: Vtipné fotky zachytávajúce rozdielnu starostlivosť o deti
Leto rozpaľuje, preto – viete, čo je núdzová antikoncepcia?
Nuda v práci: Chvíľky ničnerobenia sa dajú využiť naozaj kreatívne. Pozeraj!
Prečo sa oplatí skúsiť vysoko intenzívny intervalový tréning HIIT?
Mini Disney princezné - fotky, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári
Ružové víno: Ako si správne vybrať?
 

0 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.

Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Cibuľa: Ako sa dá využiť v domácnosti? Toto by ti ani nenapadlo!

30.08.2017 LIFESTYLE
Cibuľa: Ako sa dá využiť v domácnosti? Toto by ti ani nenapadlo!

Cibuľa je úžasná zelenina, ktorá dodáva jedlám tú pravú chuť a navyše posilňuje našu imunitu. Cibuľa obsahuje vodu, bielkoviny, antioxidanty, sacharidy, vlákninu, selén, železo, vápnik, fosfor...

Hyperkeratóza kože: Čo robiť, aby boli moje päty zdravé a jemné?

30.08.2017 LIFESTYLE
Hyperkeratóza kože: Čo robiť, aby boli moje päty zdravé a jemné?

Hyperkeratóza kože predstavuje zhrubnutie kože, ktoré sa väčšinou vyskytuje u žien. Je spôsobené prílišným nahromadením keratínu vo vonkajších vrstvách kože...

Ako vyčistiť práčku rýchlo a jednoducho? Vyskúšaj tento lacný trik!

12.09.2017 LIFESTYLE
Ako vyčistiť práčku rýchlo a jednoducho? Vyskúšaj tento lacný trik!

Práčky s predným plnením sú síce energeticky úsporné a spotrebujú menej pracích prostriedkov ako z vrchu plnené práčky, ale niekedy majú tendenciu uchovávať plesne a nepríjemne zapáchať. Tým...

Ovplyvňuje farba očí naše zdravie? Budeš sa diviť!

24.08.2017 LIFESTYLE
Ovplyvňuje farba očí naše zdravie? Budeš sa diviť!

Vedeli ste, že aj taká farba očí o vás dokáže prezradiť množstvo tajomstiev? Dokonca aj tých o vašom zdraví? Určite by nikomu z nás nenapadlo spájať farbu očí napríklad s rakovinou kože alebo inými zd...

Úzke topánky a otlaky: Skúste triky, vďaka ktorým ich roztiahnete

23.08.2017 LIFESTYLE
Úzke topánky a otlaky: Skúste triky, vďaka ktorým ich roztiahnete

Keďže sme topánkové maniačky, tak sa dosť často stáva, že si kúpime topánky, ktoré nás trošku tlačia a vytvárajú tak nepríjemné otlaky (hlavne sa to stáva v prípade kožených topánok)...

Keď je akné na tvári nepriateľom, s týmito látkami ho porazíš!

26.08.2017 LIFESTYLE
Keď je akné na tvári nepriateľom, s týmito látkami ho porazíš!

Udržiavanie pokožky bez vyrážok môže byť niekedy poriadne frustrujúce. Nechcené akné na tvári sa nám totiž často ukáže v tých najmenej potrebných momentoch. Hľadanie správnych produktov...

Ako si vybrať správnu podprsenku? S týmto trikom to vždy zvládneš!

10.09.2017 LIFESTYLE
Ako si vybrať správnu podprsenku? S týmto trikom to vždy zvládneš!

Ako si vybrať správnu podprsenku? Väčšina žien si myslí, že tu má úplne jasno. No bohužiaľ, viac ako polovica nosí podprsenku, ktorá im je malá. A toto by sme nemali brať na ľahkú váhu...

Melania Trump inšpiruje celý svet. Najštýlovejšie outfity prvej dámy!

02.09.2017 LIFESTYLE
Melania Trump inšpiruje celý svet. Najštýlovejšie outfity prvej dámy!

Melania Trump je už nielen manželkou Donalda Trumpa, ale stala sa aj prvou dámou Spojených štátov amerických. Jej predchodkyňa Michelle Obama bola známa elegantným a inšpiratívnym oblečením...

Pečený cesnak: Toto dokáže s telom do 24 hodín!

03.09.2017 LIFESTYLE
Pečený cesnak: Toto dokáže s telom do 24 hodín!

Cesnak je bezpochyby výborným prírodným liečivom. Má antibiotické a antibakteriálne účinky a je prevenciou pred mnohými ochoreniami. Cesnak je typický svojou štipľavosťou a silnou arómou...

Šokujúce tehotenské fotografie: Žena ohrozila seba aj svoje dieťa!

11.09.2017 LIFESTYLE
Šokujúce tehotenské fotografie: Žena ohrozila seba aj svoje dieťa!

Pýtate sa, ktorá matka by bola schopná takto riskovať nielen svoj život, ale najmä život svojho nenarodeného bábätka? Táto mamička z mesta Ohio nafotila šokujúce tehotenské fotografie...

Rada nad zlato: Ako sa zbaviť myší a pavúkov? Skús tento trik!

15.09.2017 LIFESTYLE
Rada nad zlato: Ako sa zbaviť myší a pavúkov? Skús tento trik!

Stalo sa vám niekedy, že ste si užívali príjemné ticho v domácnosti, no zrazu ho prerušilo nejaké šuchotanie? V tej chvíli človek zbystrí pozornosť a hľadá, odkiaľ ten zvuk prišiel...

Mama vs. otec: Vtipné fotky zachytávajúce rozdielnu starostlivosť o deti

25.08.2017 LIFESTYLE
Mama vs. otec: Vtipné fotky zachytávajúce rozdielnu starostlivosť o deti

Nezamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo oslavujeme Deň matiek skôr než Deň otcov? Možno je to kvôli rozdielu v ich rodičovských štýloch východy dieťaťa? Platí, že otec je hlavou rodiny...

Otec paroduje sexy fotky svojej milovanej dcéry. To musíš vidieť!

01.09.2017 LIFESTYLE
Otec paroduje sexy fotky svojej milovanej dcéry. To musíš vidieť!

V tínedžerskom veku nám všetko pripadalo trápne a hlavne rodičia, ktorí nerozumeli aktuálnej móde, aktuálnemu slangovému slovníku – jednoducho, nerozumeli nám a našim výstrelkom...

Je morská soľ nebezpečná? Najnovšie zistenie ťa šokuje!

15.09.2017 LIFESTYLE
Je morská soľ nebezpečná? Najnovšie zistenie ťa šokuje!

Vedci pri najnovších štúdiách zistili, že morská soľ získavaná z oceánov našej planéty je kontaminovaná plastom. V USA, v Číne a dokonca aj v Európe prenikajú stopy plastu do morskej soli...

Mole v potravinách: Triky, vďaka ktorým ich vyženieš zo skriniek!

08.09.2017 LIFESTYLE
Mole v potravinách: Triky, vďaka ktorým ich vyženieš zo skriniek!

Mole sú typom hmyzu, ktorý sa veľmi podobá na motýle. Aj keď ich existuje niekoľko rôznych druhov, dnes sa budeme venovať potravinovým moliam. Potravinové mole sa môžu zabývať v jedle...

Recept na domáci kečup lepší ako z obchodu

26.08.2017 RECEPTY
Recept na domáci kečup lepší ako z obchodu

Pokiaľ sa vám tento rok urodilo veľa rajčín a neviete, čo s nimi, my vám poradíme! Vyskúšajte náš recept na lahodný domáci kečup, ktorý je zaručene lepší než ten z obchodu. Nielen že je bez umelých fa...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 0s