Prezradíme, ktoré veci bábätku nekupovať: Tieto sú naozaj zbytočné

Prezradíme, ktoré veci bábätku nekupovať: Tieto sú naozaj zbytočné

  • Zdieľaj:
 • 0

Pre budúcich rodičov je pomerne náročné zorientovať sa na trhu s detským sortimentom. Ponuka je mimoriadne široká a tak sa stane, že pri chystaní výbavy pre bábätko zakotvia v domácnosti aj veci, ktoré neskôr nenájdu využitie. Radosť z očakávaného potomka však priam velí nakupovať a nakupovať. Stop! Verte tomu, že novorodenec toho zas až toľko nepotrebuje. Veci, o ktorých sa dočítate nižšie, sú už nad rámec základnej výbavy a chýbať vám v nej určite nebudú.

Poznáte inštinkt „hniezdenia“?

Stáva sa, že niekoľko týždňov pred pôrodom chytí nastávajúcich rodičov, ale predovšetkým budúce mamičky (týka sa to teda najmä prvorodičiek), takzvaný syndróm budovania hniezda. A okrem maľovania stien a reorganizácie nábytku do domácnosti pokupujú a podonášajú aj veci, ktoré neskôr pre dieťatko buď nevyužijú, alebo zistia, že by sa zaobišli s lacnejšou alternatívou, prípadne dospejú k tomu, že by sa im namiesto kúpenej veci zišlo niečo úplne iné. A niekedy dokonca štrajkuje aj samotný drobec a danú vec odmieta. Napríklad budúca mamička kúpi namiesto klasickej postieľky krásnu kolísku, ale až časom zistí, že dieťa v nej byť nechce, no a koniec-koncov je aj doba jej využitia len krátkych pár mesiacov. A to je len jeden z príkladov. Ďalšie si prezrite v galérii nižšie.

Okrem spomínaných vecí, samozrejme, nájdete množstvo iných produktov pre deti, ktoré vám môžu zbytočne vytiahnuť peniaze z vrecka. K tomu však treba dodať, že každému vyhovuje niečo iné, každý má iné preferencie, takže konečné rozhodnutie o výbave pre novorodenca je na samotných rodičoch. Určite ale musíme spomenúť fakt, že až postupom času mamička zistí, čo jej a predovšetkým jej bábätku vyhovuje a čo aj naozaj zužitkuje. Netreba sa teda dopredu zásobiť množstvami produktov, ale stačí len akýsi základ, ku ktorému možno priebežne dokupovať veci podľa potreby.

Neprehliadni: Kočíkovanie: Ako využiť tento čas naplno a hlavne efektívne?

- Veci, ktoré bábätko nepotrebuje
1 z 7

Nadštandard na spánok

Nie je postieľka ako postieľka, o tom by vedeli mamičky rozprávať celé ságy. A tie, ktoré podľahli prípravám na dieťatko v maximálnej miere, nechystajú novorodencovi na spánok len postieľku, posteľnú bielizeň či perinku. Je už bežné, že súčasťou postieľky sú i mantinely, ktoré, aby sme im nekrivdili, plnia svoju praktickú funkciu a sú zároveň peknou dekoráciou, ale tu to zďaleka nekončí. Napríklad taký baldachýn nad postieľkou je už naozaj len zbytočným „lapačom prachu“, pretože nemá reálny praktický význam.


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému
Dezerty

Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému

 • 4
 • 24.10.2022
Rýchly tekvicový koláč z maslovej tekvice: Dokonalosť rozplývajúca sa na jazyku
Dezerty

Rýchly tekvicový koláč z maslovej tekvice: Dokonalosť rozplývajúca sa na jazyku

 • 2
 • 24.11.2022
Šampanské ako základ pre novoročné drinky: Skús tieto tri TOP recepty
Nápoje

Šampanské ako základ pre novoročné drinky: Skús tieto tri TOP recepty

 • 0
 • 30.12.2022