Spoznaj tajomstvo krásy kórejských žien: Ako získať mladistvý vzhľad?

kórejská žienka

Vraví sa, že menej je niekedy viac. Avšak to neplatí v prípade kórejských žien. Všetci dobre vieme, že veľa skvelých techník líčenia, či starostlivosti o pleť pochádza priamo z Kórey - napríklad taký BB krém, ktorý si obľúbili mnohé z nás.

 

No čo sa týka ich starostlivosti o pleť, tak v tomto prípade sa riadia heslom: viac je viac! Možno aj preto vyzerajú stále tak mlado.

 

Kórejský priemysel starostlivosti o pleť si získal pôsobivú povesť po celom svete pre svoje inovatívne a jedinečné kozmetické výrobky. V snahe o získanie žiarivej a bezchybnej pleti využívajú vždy najnovšie prelomové produkty a technológie. Preto v tomto rýchlo sa rozvíjajúcom odvetí je kórejská starostlivosť o pleť pred svetom o niekoľko rokov popredu a tieto ich tajomstvá sú toho dôkazom. 

 

Pozri aj: Ako relaxovať počas prestávky v práci? Toto ti vždy dobije baterky!

Ochrana pred predčasným starnutím pokožky

Kórejské ženy sú náchylnejšie na pigmentáciu, preto si dávajú mimoriadne záležať na ochrane svojej pokožky. Videli ste ich niekedy slniť sa alebo prechádzať počas slnečného dňa v krátkom oblečení? Dokonca aj keď je vonku +30 °C tak chodia v dlhom oblečení, vyhýbajú sa priamemu slnečnému žiareniu prostredníctvom klobúkov, dáždnikov, či rukavíc. Navyše si dávajú pozor na ochranu svojej pokožky pred škodlivými UV lúčmi prostredníctvom opaľovacích krémov, respektíve prostredníctvom krémov s SPF ochranou. Aj to je dôvod prečo vo vyššom veku vyzerajú stále tak mlado!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Dvojité čistenie pleti? Nie, trojité!

Čistenie pleti je alfou a omegou dokonalej starostlivosti o pleť. Je nesmierne dôležité, pretože vďaka nemu z pokožky dokážete odstrániť prebytočný kožný maz, baktérie a špinu, ktorá sa na koži usadila a môže viesť nielen k tvorbe nedokonalostí na pleti, ale tiež k jej predčasnému starnutiu. Je dôležité, aby ste boli proaktívni a udržali svoju pokožku čistú, pretože bez tohto základu nebude ani makeup na nej vyzerať dobre.

 

Kórejské ženy sa čisteniu pleti venujú v 3 krokoch. V prvom kroku si prostredníctvom častiach obrúskov alebo pomocou čistiacej pleťovej vody odstraňujú z pleti nečistoty, pričom pozornosť venujú hlavne citlivému očnému okoliu a krku.  V druhom kroku si do pokožky vmasírujú pleťový olej, ktorý odstráni všetky nečistoty na báze oleja. V poslednom krokom zase na vlhkú pleť nanášajú čistiacu penu/gél a odstraňujú tak všetky nečistoty na báze vody. Zaberie to síce viac času, no funguje to perfektne!

 

Testovali sme: Jimmy Choo MAN ICE toaletná voda

Vrstvenie je kľúčové

Možno si myslíte, že čistením celá starostlivosť o pleť končí. Že už len stačí aplikovať krém a je to. No bohužiaľ, v prípade kórejských žien to vôbec neplatí. Čistenie je len prvým krokom - dôležité je vrstvenie! Môže to byť síce zastrašujúce a možno finančne a časovo náročné, no rozhodne to stojí za vyskúšanie. Vrstvenie je vraj najdôležitejším krokom pre získanie večnej mladosti. Nikdy teda neprehliadajú dôležitosť krokov ako je exfoliácia, tonizácia či esencie.

 

Exfoliáciou získavajú žiarivý a lesklý vzhľad pleti, pretože tá im pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky, a rovnako im napomáha zlepšovať cirkuláciu krvi v pleti. Kórejky veľmi dobre vedia, že ku zdravej a krásnej pleti vedie tonizácia. Preto toner je súčasťou ich každodennej rutiny. Používa sa na vyrovnanie hladiny pH pleti, minimalizáciu podráždenia a vďaka nemu dokážu látky z krému preniknúť do hlbších vrstiev pokožky. Srdcom kórejskej starostlivosti o pleť sú esencie. Je to ľahký výrobok na báze vody, ktorý sa jemne vklepáva do pleti. Esencie nie sú tak vysoko koncentrované ako séra, no dokážu prenikať hlboko do pokožky a vyrovnávať jej pH zvnútra. Úlohou tohto tajomného výrobku je pripraviť pokožku na aplikáciu séra alebo krému. 

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Tajomstvo sa ukrýva aj v pleťových maskách

Kórejské žienky nedajú dopustiť na pleťové masky, ktoré si aplikujú po očistení pleti a jej ošetrení prostredníctvom esencií alebo séra. Dôležitosť kladú na nočné pleťové masky, ktoré obsahujú výťažky z ovocia a kvetov, či dokonca slimačí sliz. Tieto jedinečné masky sú nielen v Kórei, ale dokonca už po celom svete obľúbené, pretože už počas jednej noci dokážu hlboko hydratovať pleť, rozjasniť ju, odstrániť odumreté kožné bunky a utiahnuť rozšírené póry -  a to všetko počas spánku.

 

Okrem týchto nočných masiek, ich esom v rukáve sú aj jednorazové masky pre ošetrenie pleti počas dňa. Hlavnou myšlienkou týchto masiek, je použiť ich na riešenie konkrétnej problematiky v závislosti od stavu pokožky. Hydratačná maska v jeden deň, rozjasňujúca zase v deň druhý! 

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Objavte dávne tajomstvá Ázie s jedinečnými prípravkami CREMORLAB!

Ak by ste radi okúsili tajomstvo kórejských žien na svojej pleti, tak to vysúšajte prostredníctvom prípravkov značky CREMORLAB. Je to mladá kórejská značka, ktorá vznikla na základe 10-ročného skúmania špeciálnej minerálnej vody v kórejskej provincii Gangwon-do.

 

Minerálna voda T.E.N™ je súčasťou všetkých prípravkov CREMORLAB. Vyniká 300-násobne vyšším obsahom základných aj vzácnych minerálov, než je možné nájsť v bežnej minerálnej vode. Laboratórne rozbory patentovanej minerálnej vody T.E.N™ naviac preukázali, že obsiahnuté látky v podobe koloidných nanočastíc ďaleko lepšie a rýchlejšie prenikajú do hlbších vrstiev pleti a poskytujú jej tak efektívnejšiu starostlivosť.

 

Zloženia prípravkov CREMORLAB sú:

 • BEZ PARABÉNOV,
 • BEZ MINERÁLNYCH OLEJOV,
 • BEZ BENZOFENÓNU,
 • BEZ UMELÝCH FARBÍV,
 • BEZ PARAFÍNU.

 

Produkty kórejskej značky Cremorlab nájdete v sieti FAnn parfumérií. 


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Dobre si rozmysli, čo ješ: Tu sú jedlá pridávajúce na veku
Za vrásky na krku môžu aj mobily: Poradíme ti, ako sa ich zbaviť!
Prepadla ťa chrípka? Nauč sa makeup triky na zamaskovanie choroby
Recepty na pleťové vody: Uhorková, rumančeková, ružová, citrónová a z ovsených vločiek
Starostlivosť o pleť v zime: 5 krokov, ktoré sú alfou a omegou!
Na čo použiť vazelínu? O tomto využití si určite nevedela!
Prečo piť mrkvovú šťavu? Tvoje zdravie a krása sa ti poďakujú!
Robíš tieto chyby? Takáto večerná starostlivosť o pleť sa ti škaredo vypomstí!
Tieto prírodné zložky v kozmetike by si mala vyhľadávať! Prečo?
Lipómy, akné, mílie: Tieto videá sledujú tisícky ľudí! Ale, prečo?
Využi jelení loj úplne inak: O tomto si určite nevedela!
Nevieš, ako si upraviť bradu? Ozdob si ju vianočnými guľami!
Tieto prírodné zložky v kozmetike by si mala vyhľadávať! Prečo?
Čo je micelárna voda, ako pracuje a postačí ti na odlíčenie?
Kedy navštíviť lekára? Povieme ti, ako sa prejavuje psoriáza
Vieš, ako správne používať hubku na makeup? Takto ti vydrží dlhšie
Prečo používať denný a nočný krém namiesto jedného univerzálneho?
Vieš, ako správne používať hubku na makeup? Takto ti vydrží dlhšie
Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!
Kedy navštíviť lekára? Povieme ti, ako sa prejavuje psoriáza
Využi jelení loj úplne inak: O tomto si určite nevedela!
Dobre si rozmysli, čo ješ: Tu sú jedlá pridávajúce na veku
Vieš, ako správne používať hubku na makeup? Takto ti vydrží dlhšie
Vyskúšajte recept na čiernu zlupovaciu masku a čierne bodky zmiznú!
Prepadla ťa chrípka? Nauč sa makeup triky na zamaskovanie choroby
 

4 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.07.11.17 09:35 | benynka | karma: 94
Všetky aziatky vyzerajú mladšie a nie je to len kozmetikou, ale ako bolo spomenuté v článku, vyhýbajú sa slnku a zdravo sa stravujú. Majú detské črty tváre, takže aj štyridsiatničky vyzerajú ako deti. A týka sa to nielen žien ale aj mužov, tiež neviem niektorým uhádnuť vek.

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


08.11.17 16:18 | Marianna Rajniaková | karma: 96
pekné sú to žienky, len tej starostlivosti je na môj vkus už priveľa..

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


09.11.17 21:29 | Katarína Konečná | karma: 90
zaujímavá kozmetika, ale asi zostnem pri tej svojej

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


11.12.17 20:25 | Soňa Krátka | karma: 77
lákavá kozmetika

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Kurie oká: S ktorými prírodnými zložkami ich vyliečiš?

30.01.2018 KRÁSA
Kurie oká: S ktorými prírodnými zložkami ich vyliečiš?

Našim chodidlám nevenujeme takú pozornosť, akú by si zaslúžili. Možno je to preto, lebo ich ukrývame v topánkach a ponožkách, z ktorých nám nevykukuje žiaden kúsok chodidla. Avšak...

Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

05.02.2018 KRÁSA
Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

Už dlhé roky vás trápia čierne bodky na nose, vyskúšali ste rôzne čistiace produkty, masky, exfoliáciu, vytláčali ste, natierali retinolom, i tak nič nepomohlo? Ako odstrániť čierne bodky bez toho...

Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

29.01.2018 LIFESTYLE
Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

Jablká patria medzi tie druhy ovocia, ktorých sa človek nepreje asi nikdy. Sú chutné, šťavnaté, a navyše sa dajú využívať pri pečení chutných dezertov.   Veľa ľudí neobľubuje šupky z jabĺk...

Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

02.02.2018 KRÁSA
Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

Epsomská soľ nie je žiadny výmysel modernej doby. Objavená bola totiž už začiatkom sedemnásteho storočia. Aj napriek tomu nie je veľmi známou surovinou, čo je však veľká škoda...

Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

07.02.2018 LIFESTYLE
Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

S príchodom nového roka si dávame množstvo predsavzatí. Mnohí z nás dúfajú, že nový rok bude pre nich v znamení zdravej stravy. Kým január bol len akýmsi skúšobným mesiacom...

Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

13.02.2018 LIFESTYLE
Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

Niekedy môže kuchyňa po príprave večere vyzerať skôr ako po boji.   Všade samý riad, špina a neporiadok, ktorého by ste sa najradšej zbavili mihom oka. Máme pre vás naozaj skvelú správu...

Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

18.02.2018 LIFESTYLE
Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

Stáva sa to aj tým najlepším z nás... Po dlhodobom aktívnom pohybe sa ocitáme v úzkych a jednoducho sa nám prestane chcieť. Beh už zrazu nie je obľúbenou súčasťou dňa a návšteva posilňovne...

Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

27.01.2018 LIFESTYLE
Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

Nie je nič lepšie, než čerstvo upečené kurča s chrumkavou kôrkou. Avšak patrí k tým jedlám, ktoré už ťažko zohrejete na ďalší deň tak, aby bolo stále chrumkavé, a hlavne, aby nebolo vyschnuté...

Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

28.01.2018 LIFESTYLE
Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

Rakovina hrubého čreva aj rakovina konečníka patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce typy zhubných ochorení, a to najmä vo vyspelých krajinách po celom svete...

Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

26.01.2018 LIFESTYLE
Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

Bujónové kocky sú v mnohých kuchyniach často používané. Ide totiž o veľmi ľahký spôsob ako zvýrazniť chuť a arómu mnohých jedál, najmä polievok či omáčok...

Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

21.01.2018 LIFESTYLE
Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

Obličky plnia v ľudskom tele hneď niekoľko dôležitých funkcií. Pôsobia ako filter krvi, regulujú množstvo vody v organizme a podieľajú sa na udržiavaní homeostázy...

Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

09.02.2018 LIFESTYLE
Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

Pečeň patrí medzi životne dôležité ľudské orgány. Je zodpovedná za odstraňovanie jedovatých látok z tela, metabolizmus dôležitých látok aj zásobovanie živín...

Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

01.02.2018 KRÁSA
Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

Niekto ju dokáže jesť ako jablko, iní ju neznášajú a majú voči nej averziu a nechuť. Odrádzajúca je hlavne jej aróma, pri ktorej nejeden človek už zaplakal...

Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

24.01.2018 LIFESTYLE
Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

Čistenie toalety môže byť ťažké, že? Škvrny, tvrdá voda a baktérie množiace sa rýchlosťou svetla – to sú vecí, ktorých sa zbaviť je fakt zdĺhavé. A dokonca...

Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

10.02.2018 LIFESTYLE
Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

Za normálnych okolností, ak sme zdraví a nekonzumujeme veľa cesnaku či alkoholu, nemáme žiaden zápach. Presnejšie je neutrálny, niekomu môžeme aj voňať ale určite nesmrdíme...

Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

23.01.2018 KRÁSA
Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

Je pohár vína denne zdravý? Nad touto polemikou si lámu hlavu mnohí z nás. Otvoriť fľašu vínka po náročnom dni v práci alebo neotvoriť? Chodí nám to neustále po rozume a my premýšľame...

.

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s