Žiadna svadobná príprava sa nezaobíde bez týchto 11 maličkostí.

Žiadna svadobná príprava sa nezaobíde bez týchto 11 maličkostí.
 • 07.10.2017
 • Lea Drobná

Deň "D" býva obyčajne veľmi hektický. Na všetko sa treba dostatočne pripraviť, napriek tomu to nie je vždy celkom možné, svadobná príprava dá zabrať nejednej agentúre či neveste. Často sa stáva, že chýbajú tie najmenšie maličkosti, ktoré by z perfektne organizovanej svadby urobili dokonalú. 

Vlasové spinky, či dokonca fľaša vody po ruke, komu by to napadlo? Zrejme len profesionálnemu plánovačovi svadieb, ktorý ročne absolvuje množstvo svadobných príprav. Stále si treba pamätať toľko dôležitých vecí, nezostáva čas a priestor na maličkosti. Jasné, že viete kde máte svadobné šaty a prstienky, ale my vám môžeme uľahčiť prípravu ešte viac.

Pozri tiež: Neopísateľne krásna kolekcia svadobných šiat Romanzo 2018

11 MALIČKOSTÍ, KTORÉ DOKÁŽU ZACHRÁNIŤ SVADBU

1. Spinky

Spinky dokážu zachrániť nejednu nevestu, keď sa niečo nedarí. Pokazený zips na šatách nevesty alebo družičky by mohol vyvolať v deň svadby hotovú katastrofu, preto majte pri sebe zopár kusov tohto zázraku.

2. Krém

Postačí krém na telo. Pred svadbou máte množstvo povinností a niekoľko nocí pred udalosťou mnohé nespíte. Pokožka reaguje a dehydratuje sa. V deň svadby sú mnohé nevesty také vyčerpané, že to je vidieť aj na pleti. Majte pri sebe krém, ktorým si viditeľné časti tela nakrémujete pred fotením a samotným obradom. Vaša pleť bude nielen krásna, žiarivá, ale aj voňavá.

Vyskúšaj: Vyrob si domáce maslo! Ako na to? Skús tento jednoduchý recept!

dôležitosti na svadbe

Zdroj: Shutterstock®

3. Balíček prvej pomoci

Nikdy neviete čo sa môže pri svadbe stať, malé zranenie dokáže balíček rýchlej pomoci rýchlo zažehnať. Majte ho po ruke, možno pomôže vám či hosťom. Pre prípad.

4. Rýchle občerstvenie

Okolo nevesty sa deje množstvo vecí a najbližší, rovnako ako nevesta so ženíchom, zabúdajú jesť. Stres a zhon im to dovolí až keď sa postupne uvoľnia a častokrát je to až pri samotnej hostine. Nezabúdajte jesť, majte pripravené malé občerstvenie pre seba a tím, ktorý vám pri prípravách pomáha. A nebude potrebné použiť bod číslo tri. :-)

5. Vlasové sponky

Vaša kaderníčka určite nejaké prinesie, ale skúsenosti mnohých plánovačov svadieb hovoria, že sponky sa vždy zídu. Keď vás na svadbe češe váš najlepší kamarát, tak tento bod vynechajte. Ale pokiaľ nie, určite majte pre prípad posledných úprav účesu nejakú záchranu v podobe vlasovej sponky. 

Pozri tiež: Dokonalý svadobný deň? Príďte sa inšpirovať profesionálmi

vlasove sponky

Zdroj: Shutterstock®

6. Tabletky proti bolesti

Spomínaný stres a zhon, málo jedla a vody môžu spôsobiť rôzne bolesti. Zníženému tlaku niekedy nepomôže ani káva, či silný čaj. Určite si na prípravy zabaľte aj nejaké tabletky proti bolesti.

7. Falošné obrúčky

Boli by ste prekvapené, koľko pohybov sa udeje okolo svadobných prsteňov v deň "D". Fotograf si urobí niekoľko záberov, vaša družička ich bude chcieť vyčistiť a kopec iných ľudí ich bude chcieť v ten deň vidieť. Majte pre istotu náhradné falošné, keby sa náhodou stratili. Alebo ich zverte do rúk iba jednej spoľahlivej osobe. 

Pozri aj: Najväčšie mýty starostlivosti o pleť, ktoré kolujú na internete

obrúčky

Zdroj: Shutterstock®

8. Tampóny a vložky

V stresovom období nikdy neviete, kedy to na nás príde. Niekedy si s nami zákony schválnosti robia čo chcú a svadobný deň nie je žiadnou výnimkou. Majte pre istotu tieto nutnosti každej ženy pri sebe. Nemôžete vedieť, komu sa v daný deň zídu

9. Zrkadlo

Keď ide o hostinu a celý svadobný deň, naozaj neexistuje dostatočné množstvo zrkadiel. Majte po ruke vždy nejaké, stáva sa často, že pri prípravách chýba. Často sa zabúda na to, že sa nevesta chce na seba pozrieť.

Pozri tiež: Kvetinové torty z Kórey: No nie je škoda ich zjesť?

svadba

Zdroj: Shutterstock®

10. Náplasť

Biele lodičky zrejme použijete len raz v živote a rozhodne ste ich nemali čas vynosiť tak, aby si vaša noha zvykla. Otlaky sa predpokladajú, a preto by ste nemali zabudnúť pribaliť si do tašky malých nutností aj náplasť na otlaky. Určite sa zídu, ak nie vám, tak inej dáme z vašich hostí. 

11. Vlasový sprej

Určite budete robiť množstvo vecí, zdvíhať, zohýbať sa a ďalšie iné zbytočné úkony navyše. Zrejme nebude sedieť do začiatku svadby ako päť peňazí, takže účes, a rovnako make-up, budú vyžadovať drobné úpravy. Nezabudnite na vlasový sprej a púder. 

Odporúčame: Spoznaj overený prírodný liek na úzkosť, strach i depresiu!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Katarína Kusá 07.10.17 11:32

KK
karma
90.00

ja som vydatá už dobrých -dsať rokov, ale ani jednu z týchto vecí som pred svadbou neriešila...veď toto je stres a nie príprava na svadbu

 • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 07.10.17 14:04

PV
karma
113.00

Dobre vedieť .. Náplaste vždy nosím v kabelke .. xi ..xi ..!!

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 07.10.17 18:25

MZ
karma
-1.00

Super rady...osobne niektoré tipy nosím aj ja bežne v kabelke ;)

 • 0
Odpovedať

Monika Červinková 07.10.17 22:35

karma
87.00

tak.. aj ja som sa vydávala a nemala som ich... najviac ma ale dostali falošné obrúčky :D

 • 1
Odpovedať

Dana Hajzušová 07.10.17 22:55

DH
karma
79.00

cenné rady, ale máloktorá nevesta si to prečíta tesne pred svadbou ked je v strese

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 08.10.17 16:17

MR
karma
109.00

a veru dobré rady, tiež som rada pripravená na všetko..

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 08.10.17 18:09

MD
karma
132.00

Bez náplastí a zicheriek by som ani z domu nevyšla:)) a veruže som ich využila aj na svadbe,neviem ako by som tam bola inak pokračovala s nadtrhnutým ramienkom..

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 12.12.17 21:14

SK
karma
114.00

trba to mať pri sebe

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 11.08.19 20:04

JK
karma
100.00

Vydatá som už 33 rokov a toto sa vtedy neriešilo

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 22.09.21 12:43

KS
karma
133.00

Balíček prvej pomoci je super vec, mala som ho aj na svojej svadbe :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní