VIDEO: Kúzelné čítanie Albi – ako funguje elektronická ceruzka s knihami? (názor pedagóga)

VIDEO: Kúzelné čítanie Albi – ako funguje elektronická ceruzka s knihami? (názor pedagóga)

  • Zdieľaj:
 • 2

Učenie je proces, ktorý môžeme charakterizovať ako spôsob osvojovania si rôznych zručností a zapamätávania si rozličných informácií, faktov. Ide o kognitívny proces, ktorého výsledkom je utvorenie si nových poznatkov a získanie skúseností. Tento proces môže byť vedomý a zámerne prebiehajúci, no taktiež mimovoľný. Človek sa totiž mnohokrát veľa naučí i v bežnom živote a pri rôznorodých činnostiach, a to bez priameho vynakladania vôle na učenie. Existujú však rôznorodé typy učenia.

Čo je však dôležitejšie, učenie je celoživotný proces, rozhodne ho nemožno chápať ako proces, ktorý prebieha len v škole. Hoci učiť sa je nesmierne dôležité počas celého života, predsa len je vzdelávací proces značne intenzívny v prvých rokoch života jedinca. Už v predškolskom veku dieťa prijíma obrovské množstvo informácií a učí sa nespočetnému množstvu vecí. V procese učenia menších i väčších detí sú pritom neraz nápomocné aj rôznorodé učebné a vzdelávacie pomôcky.

Jednou z tých najviac využívaných sú bezpochyby knižky. Jedinečnú vzdelávaciu, ale aj zábavnú pomôcku v podobe knižky prináša značka Albi. Reč je o Kúzelnom čítaní – knižkách s elektronickou hovoriacou ceruzkou, ktorá hravou formou pomáha vzdelávať menšie i väčšie deti. V novom videu sa na Kúzelné čítanie pozrieme bližšie, a to očami mamičky s malým dieťaťom aj očami pedagóga. 

Pozri aj: Tip na vianočný darček pre deti: Darčeky, ktoré potešia a zároveň aj niečo naučia

Učenie a zábava v jednom

Hovoriaca elektronická ceruzka s malebnými knižkami, čiže Kúzelné čítanie, predstavuje unikátny vzdelávací koncept, vďaka ktorému si deti osvoja obrovské množstvo zaujímavých, užitočných aj dôležitých informácií, a to zábavnou a pútavou formou. Kúzelné čítanie je vhodné nielen pre deti v predškolskom veku, ale i staršie deti a dokonca táto hračka a vzdelávacia pomôcka v jednom bezpochyby zaujme aj dospelých. Elektronická ceruzka, s ktorou sa pri používaní kníh manipuluje, dokáže predčítavať text vytlačený v knihe, ale aj text skrytý pod ikonkami alebo obrázkami. Dokonca plní tiež funkciu MP3 prehrávača či záznamníka zvuku.

Jedinú elektronickú ceruzku je pritom možné využiť s celým radom rôznorodých kníh z edície Kúzelné čítanie. Dostupné sú knihy s rozprávkami a básničkami, knižky o prírode, zvieratách, miestach vo svete a na Slovensku, ľudskom tele, dopravných prostriedkoch, dokonca knihy v cudzích jazykoch či knihy zamerané na výučbu písmen, farieb alebo tvarov. Viac sa však už dozviete vo videu, ktoré sme si pre vás pripravili. Predstavíme vám v ňom Kúzelné čítanie, ozrejmíme, ako funguje či pre aké deti je vhodné a na názor na túto vzdelávaciu pomôcku sa spýtame i odborníka, respektíve pedagóga. Želáme príjemné sledovanie!

Ďalšie informácie o Kúzelnom čítaní nájdete aj na www.kuzelnecitanie.sk


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 18.11.21 06:17

ĽŠ
karma
100.00

Užitočné, výborné video!

 • 0
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 18.11.21 08:32

karma
90.00

V sucasnosti je vela pomcok na vyučbu deti ja dom to stastie nemala.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Poznáš gua sha kameň? Zisti, prečo je to TOP pomôcka na masáž tváre!
Pleť

Poznáš gua sha kameň? Zisti, prečo je to TOP pomôcka na masáž tváre!

 • 4
 • 30.10.2021
Nalíčte sa s Dermacol ako hollywoodska hviezda: Daenerys Targaryen z Game of Thrones
Líčenie

Nalíčte sa s Dermacol ako hollywoodska hviezda: Daenerys Targaryen z Game of Thrones

 • 3
 • 22.09.2021
Zaostrené na nohy: Je TOTO trendy pedikúra alebo len obyčajný žart?!
Nechty

Zaostrené na nohy: Je TOTO trendy pedikúra alebo len obyčajný žart?!

 • 13
 • 06.08.2021
TOPlist